Акуратний

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Акура́тний, -а, -е. Аккуратный. Желех.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

АКУРАТНИЙ, а, е.

1. Який додержується порядку, точності (про людину). Постараюся бути акуратним і швидко повернути коректу (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 259); Я був.. дуже акуратним і дисциплінованим пацієнтом (Юрій Збанацький, Єдина, 1959, 209).

2. Який підтримується в порядку; старанно зроблений; точно виконуваний або виконаний (про предмет і дію). Середнього росту.. двадцятитрилітній юнак, з русою акуратною борідкою.., Щорс стояв перед повстанцями (Олександр Довженко, Зач. Десна, 1957, 98); Він зупинився посеред кімнати і весело обвів поглядом стіни з дешевими олеографіями в акуратних рамках (Олесь Донченко, I, 1956, 423).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 31.


Толковый словарь русского языка под ред. Д. Н. Ушакова

АККУРАТНЫЙ, аккуратная, аккуратное; аккуратен, аккуратна, аккуратно (нем. akkurat). 1. Исполнительный, исправный. Аккуратный человек. Аккуратный мальчик. Хлебник, немец аккуратный, в бумажном колпаке. Пушкин. 2. Точный, тщательный, тщательно выполненный, опрятный. Аккуратное исполнение работы. Аккуратный приход на службу. Аккуратная работа. 9 букв в слове "акуратный": а а й к н р т у ы.

Ілюстрації

Акуратний1.jpg Акуратний2.jpg Акуратний3.jpg Акуратний4.jpg