Інтерв'ю Столиця

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

'— Чи вдається поєднувати директорську й педагогічну діяльність?''''Жирний текст — Я вважаю, що їх не треба розмежовувати. Учителі поважають свого директора не лише за те, що він спрямовує їхню діяльність, а й сам йде поруч з ними як учитель. Розвиток і як учите­ля, і як керівника потребують одного — постійно працювати над собою.

— Розкажіть про роботу директора з власного досвіду. чи важко бути керівником навчального закладу? — Бути керівником — це насамперед піклува­тися про тих, чий успіх і доля залежать від тебе, та виправдовувати їхню довіру. Якщо ти так сприймаєш себе на посаді керівника, то не ви­ никає питання про те, настільки це важко — ти просто цим живеш. Успіх залежить від правиль­ного розуміння реалій та власного прикладу. Суттєвим є вміння керувати всіма ланками й приймати відповідальні рішення, ураховуючи всі складові гімназійного середовища. А щоб управління було ефективним, необхідно ще враховувати безліч організаційних, психологічних, мотиваційних аспектів. Тому не лише помітні рішення мають зна­чення, а й форми та методи роботи, на яких базується управлінська діяльність і котрі, без­умовно, впливають на результат, а й ті незнач­ні, але вкрай необхідні для кожного вчителя: похвала за якісну роботу та за співучасть у ви­конанні термінового завдання, за розуміння нестандартної ситуації та незручності, за участь у вчительських змаганнях та підготовку учнів до олімпіад , конкурсів і вітання з ювілеєм та спільні свята — все це робота зі створення атмосфери розуміння, єдності, ділової взаємо­поваги, бажання досягати кращого, працювати колективом ­командою. А щоб бути конкурентноздатними, необ­хідно вдосконалюватися й постійно вносити зміни в управлінську та педагогічну діяльність. Як керівник, я розумію, що багато чого залежить від іміджу навчального закладу. Тому, відповідно до місії гімназії, формуємо складові іміджу, які корегуються часом. Важливим є створення при­вабливого зовнішнього та внутрішнього інтер’єру, придбання новітнього обладнання. Не може бути ефективною управлінська діяльність, якщо не пропагувати професійність колективу та його надбань.

— Чи впроваджуєте освітні інновації в гімназії? — Освітні інновації — це новий для вчителя і від того складний у користуванні «інструмент», а результати він приносить лише тоді, коли ним володіють досконало. Авторські освітні інновації — це інша філософія організації на­вчально­пізнавальної діяльності учнів і не всі вчителі готові сьогодні цілком зайняти нову позицію в навчальному процесі. Ми працюємо над інтегруванням у традиційну систему навчання ІКТ, а також діалогових, «активних», «інтерактивних» методів навчання та виховання.

- Як саме використовують ІКТ в вашій Гімназії? Вчителі використовують ІКТ під час проведення уроків. Розробляють проекти,виховні заходи. Адміністрація школи веде всю документацію за допомогою електронних ресурсів. Завдяки електронному журналу, вчителі середньої та старшої школи можуть виставлять оцінки,співпрацювати з батьками на відстані.На шляху запровадження нового завжди виникають труднощі, але «божевіллям є чекати нових результатів, працюючи по­старому», — го­ворив А. Ейнштейн. Працюючи над реалізацією вибраної теми, зосереджуємо увагу на надбаннях кожного вчителя, узагальнюємо досвід і пропа­гуємо його серед колег. Також звертаємо увагу на проблеми, над якими слід працювати особли­во ретельно, обговорюємо детально інноваційні уроки, виділяючи соціальну складову.