Іванова Марина Андріївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу База практики:ЗДО "БАРВІНОК"БІЛОГОРОДСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  

Завдання 1

.

Інтерв'ю з директором та вихователями закладу.

Для кращого розуміння ситуації щодо впровадження ІКТ у ЗДО "БАРВІНОК" було проведено бесіду з директором закладу (Босак Тетяна Іванівна). Протягом діалогу було з`ясовано низку моментів, дізнались успіхи та недопрацювання у даному питанні. Директор закладу наголосила, що колектив прагне до змін і хоче навчатись новому. А це є половиною успіху. Також з розмови дізналась, що матеріальна база є не досить наповненою і вихователям не вистачає техніки для навчання та успішного освітнього процесу. Було зроблено висновки та поставлені цілі для виробничої практики. Першим завданням стало проведення майстер-класу за заданою темою для педколективу, другим завданням директор ЗДО означила створити макет головної сторінки сайту (оскільки зараз сайту у ЗДО "Барвінок" немає). Третім завданням директор зазначила створення рекомендацій для педколективу та адміністрації ЗДО.

Анкетування персоналу було проведено у вигляді опитування. Питання були наступні: https://forms.gle/YpKvSRTLnrk2HhTz8

  1. 1.Чи налагоджений інформаційний простір в вашому закладі дошкільної освіти?  ?
  2. 2. Чи користуєтесь ви в роботі комп'ютерними технологіями?
  3. 3. Чого не вистачає для якісної діяльності вихователя?
  4. 4.Як ви вважаєте , що є найкращою візитівкою сучасного закладу дошкільної освіти ?

Результати виявились очікуваними. Якісно працює із ІКТ лише 10% педагогічного складу. Із ІКТ у власному освітньому процесі використовують найчастіше мультимедіа (відео, анімацію, аудіо). Для якісної діяльності 100% опитаних не вистачає матеріального забезпечення, а аткож навчальних матеріалів. 100% опитаних погодилось, що потрібно навчатись новітнім технологіям і вони готові до навчального процесу.

Матеріально-технічна база закладу складається із:

  • - 3 комп'ютерів та 2 принтерів
  • - операційної системи Windows 8
  • - ПЗ складається із стандартного пакету Офіс
  • - мережа Інтернет із передачею безпровідної мережі
  • Навчально-літературне забезпечення складається із підбірки періодичної преси для вихователя та вихователя-методиста, а також періодичного видання "Інформатика у школі" (там можна взяти практичні поради та отримати нові знання).

Завдання 2

https://sites.google.com/kubg.edu.ua/barvinok/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0


Завдання 3

Проведення тренінгу.

Під час виробничої практики було проведено тренінг для колективу педагогів, а також індивідуальні консультації. Темою навчального заходу стало "ІКТ у процесі розробок занять для дітей " . Під час тренінгу опрацювали основні питання щодо ІКТ, проглянули відео-матеріали з інтерактивними вправами ЛФК, подивились методичні рекомендації щодо даної тематики.


Завдання 4.

Методичні рекомендації 

для розвитку ІКТ у ЗДО "Барвінок" Як результат діяльності під час практики та спілкування із персоналом закладу, зроблено такі висновки та рекомендації: адміністрація закладу має підтримувати вихователів у прагненні до розвитку. Матеріальну базу потрібно оновлювати відповідно до вимог нашого часу. Навчання персоналу (онлайн, дистанційне чи очне) потрібно проводити якомога частіше(мінімум 1 раз на місяць). Для навчання використовувати онлайн курси, підбірки навчальних відео та презентацій, методичні рекомендації із мережі Інтернет. Головна рекомендація - йти в ногу із часом та ставати освіченішими щодня, не боятися змін та новинок ІТ.Кожного дня індивідуально і колективом навчатися та розвиватися, тому що час летить і кожен день виходить щось нове.

https://mon.gov.ua/storage/app/media/Serpneva%20conferentcia/2019/posibniki/abetka%20dlya%20directora.pdf

http://roippo.org.ua/upload/iblock/fe1/posibnyk-zakhodu.pdf

https://core.ac.uk/download/pdf/19666786.pdf

-проектування інформаційного освітнього середовища установи, -модернізації ІТ інфраструктури. -Створення сторінки в соціальних мережах дитячого закладу; -Оновлення програмного забеспечення. -Курси підвищення цифрової компетентності педагогів; -Впровадити семінари з питань вдосконалення умінь використовувати різноманітні іноваційні програми в навчально-виховному процесі; -Надання консультацій пелдагогів за потребою; -Систематичне проведення майсте-класів з підвищенням цифрової компетентності педагогів.