Станція метро "Лук'янівська"

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Main.jpg
Mein.jpg

Опис

"Лук'янівська" - 38-а станція Київського метрополітену. Розташована на Сирецько-Печерської лінії між станціями «Золоті ворота» і «Дорогожичі».Відкрита 30 грудня 1996 року. Станція з’єднується з одним наземним вестибюлем чотиристрічковим одномаршевим ескалатором. Вихід у місто: до вулиць Артема, Білоруської, Мельникова, Дегтярівської до заводу "Артем", обласної клінічної лікарні, кінотеатру "Київська Русь". Архітектурно-художнє рішення засновано на поєднанні пластики пілонних несучих конструкцій із формою широких нефів станції. Для цього товщину пілонів зменшено, а ним надано у перерізі призматичну форму, яка переходить у склепіння переходів та центрального залу. База пілонів облицьована вертикальними плитами із зеленого мармуру та візуально відокремлена від підлоги за допомогою білих мармурових вставок. Верхні частини пілонів мають форму трапецій зі скругленими сторонами та облицьовані білим мармуром; вони переходять у потужний карниз із ритмічно підкресленою розшивкою, яка повторює геометрію платформенних проходів. Стеля – біла, підлога складена із рожевого та чорного гранітів.

Згідно із початковим реалізованим задумом, центральна вісь станції була візуально підкреслена за допомогою складного багатоточкового світильника, що проходив через увесь центральний зал. Проте, через дуже складний гідротехнічний режим станції, який ускладнював безпечну експлуатацію, від цієї конструкції нещодавно вимушено відмовились. На цей час освітлення центрального залу виконано у вигляді окремих люстр.

Наземний вестибюль станції є різнооб’ємною двоповерховою будівлею, перший поверх якої є пасажирською зоною, а на другому розміщуються магазини із окремим входом. До речі, саме у цьому вестибюлі вперше з’явилися експериментальні вхідні двері новітньої конструкції – із більш широкою рамою з іржостійкої сталі.

У перспективі ця станція стане частиною пересадного комплексу із Подільсько-Вигурівською лінією, для чого в торці буде побудовано спрямлений униз ескалаторний нахил, який буде вести на станцію "Глибочицька".

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

М. М. Альошкін (архітектор),В. Гнєвишев (архітектор), Т. Целіковська (архітекторка).


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Лук'янівська"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна