НВК «Ромашка» (Голосіївський район)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Контактна інформація школи 


НВК Ромашка.jpg

Адреса: вулиця Теремківська, 10, Київ, 03187 Телефон: 044 522 0829

Директор школи 

Gritsoun-Elena-Ivanovna.jpg

Очолює колектив досвідчений педагог Грицун Олена Іванівна.

Педагогічний стаж — 40 років, на посаді директор 26 років.

Освіта директора вища педагогічна.
Закінчила Київський державний педагогічний інститут ім. М.Горького за кваліфікацією «Викладач дошкільної педагогіки і психології, методист дошкільного виховання».
Має високий рівень здатності до інноваційної діяльності, особливо піклується про формування особистості дитини, розвитку її творчих здібностей та природних задатків, забезпечення умов для їх саморозвитку, самовираження в різних видах діяльності.

Професійне кредо: «Кращих результатів досягає не обовязково той у кого найрозумніша голова, а швидше той, хто краще від всіх вміє координувати роботу своїх розумних і талановитих колег». Вільям Джонс

Життєве кредо: «Вірте в людей, і вони зроблять все, щоб виправдати вашу довіру». Максвелл Джон

Завуч 


Dobush.jpg

Добуш Яніна Геннадіївна – заступник директора з навчально-виховної роботи , вчитель початкових класів. Досконало володіє формами та методами навчально-виховного процесу. В своїй роботі виявляє педагогічну майстерність, організаторський хист, широко впроваджує нові освітні технології в практику роботи педагогів НВК, новаторські програми, педагогічний досвід. Творчий, енергійний, педагог.

Педагогічний стаж – 25 років, на посаді заступника з навчально-виховної роботи -5 років. Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший вчитель»

Педагогічне кредо: «Увесь час пам'ятаю, що повинна бути для педагогів зразком у всьому - тому постійно тримаю руку на пульсі сучасності».

Життєве кредо: «ВІЗЬМИ ПРОМІНЬ СВІТЛА І СПРЯМУЙ ЙОГО ТУДИ, ДЕ ПАНУЄ ТЕМРЯВА...ВІЗЬМИ УСМІШКУ І ПОДАРУЙ ЇЇ ТОМУ, ХТО ТАК ЇЇ ПОТРЕБУЄ.ВІЗЬМИ ДОБРОТУ І ЯВИ ЇЇ ТОМУ, ХТО САМ НЕ ВМІЄ ВІДДАВАТИ.ВІЗЬМИ ВІРУ І ВІДДАЙ КОЖНОМУ,ХТО НЕ МАЄ ЇЇ.ВІЗЬМИ ЛЮБОВ І НЕСИ ЇЇ ВСЬОМУ СВІТОВІ.»

Історія закладу

Як і у людини, у кожного навчального закладу є рік і місце народження, батьки, адреса. Дошкільний навчальний заклад №153 "Ромашка" побудований у 1993 році, Національною академією наук України і до серпня 2000 року був відомчим закладом.
Ясла-садок гостинно відчинив своїм першим вихованцям і своїм першим педагогам 01 вересня 1994 року. Садочок був розрахований на 110 місць. В перший рік свого існування силами працівників, батьків навколо закладу було створено зелену зону, до якої увійшли: куточок лісу, фруктовий сад, ягідник. На території ДНЗ були обладнанні для дітей, відповідно вікової категорії, ігрові майданчики, на яких були розташовані ігрові споруди, знаряддя для проведення занять з фізкультури та ігор дітей.
За роки існування багато змінилося працівників, але незмінним залишилися реалізація творчих завдань виховання і розвитку дитини-дошкільника,та учня початкових класів, використовуючи при цьому безцінні пласти педагогічної спадщини, сучасні досягнення психолого-педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду.
Першим колективом, який прийняв дітей до дошкільних груп та початкових класів у далекому вересні 1994 року були молоді, дещо невпевнені в собі, випускники педагогічних училищ та інститутів.
У закладі, який щойно відкрився, були створені найкращі умови на той час, умови для навчання і виховання дошкільнят та молодших школярів. А саме: клас мав свою класну кімнату для навчання та перебування у групі продовженого дня, приміщення для денного сну, ігрову кімнату, роздягальню та туалетну кімнату.
З молодих недосвідчених педагогів виросли справжні майстри своєї справи: здібні, талановиті, креативні педагогиі, які постійно знаходяться в активному творчому пошуку. На сьогоднішній день всі вчителі спеціалісти вищої категорії, два вчителя мають звання «старший вчитель», один «учитель- методист».
Більше 20 років творчої діяльності колективу направлені на формування активної, розвиненої особистості дошкільника та молодшого школяра. Учителі та вихователі беруть активну участь у різноманітних конкурсах педагогічної майстерності.

Інформація про заклад

Навчально – виховний комплекс „дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад „Ромашка” побудований у 1993році. Сьогодні в НВК функціонує 3 дошкільних груп та 3 класи початкової школи. Очолює колектив досвідчений педагог, спеціаліст вищої категорії Грицун Олена Іванівна. Працює творчий працьовитий колектив, старша медична сестра та психологічна служба. Навчально – виховний процес здійснюється за програмами : „Дитина”, „Росток”, „ Програма загальноосвітньої школи 1–4 класів”. Режим роботи НВК: 7:30 – 19:30 з 12годинним режимом роботи, класи з 8:00 – 18:30 з 10,5 годинним режимом роботи. Для учнів початкової школи організоване 3 разове харчування( за бажанням батьків ).
НВК має необхідні умови для реалізації завдань навчально-виховного процесу згідно вимог часу : міні – музей українознавства „Народна спадщина”, в якому діти знайомляться з традиціями, звичаями, обрядами, фольклором; музично – спортивна зала; картинна галерея; ляльковий театр „Золотий ключик”; гуртки по вивченню англійської мови, хореографії, карате, хоровий гурток ( за бажанням батьків ).Одним із пріоритетних завдань закладу є театралізована діяльність.
Навчально – виховний заклад оснащений технічними засобами навчання необхідними для роботи з дітьми – ПК для вчителів, великий екран на стіні у 1 – А класі, дві smart дошки у 2 та 3 класах, достатня кількість наочності у всіх класах.

Сайт закладу  

[[http://romashkakiev.in.ua/]]

Завдання 1


Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.
- Олено Іванівно, чому важливо впроваджувати ІКТ в навчально - виховному комплексі "РОмашка"? - Використання інформаційно-комунікаційних технологій в НВК - актуальна проблема сучасного дошкільного та початкового виховання. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й навчального закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. - Як Ви використовуєте ІКТ в методичній роботі?
- Перше, це звичайно, оформлення ділової документації; робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу. Також, розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів; використання мультимедійного супроводу в роботі з дітьми на заняттях, під час проведення свят та розваг, режимних моментів; у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей тощо).
- Як Ви вважаєте, що має вміти педагог для ефективного впровадження ІКТ? - Для ефективного впровадження ІКТ в освітньо-виховний процес педагог повинен уміти: обробляти текстову, цифрову, графічну та звукову інформацію для підготовки дидактичних матеріалів; роздруковувати інформацію на принтері; працювати в операційних системах, зокрема WINDOWS, користуючись редакторами WORD різної модифікації; створювати слайди з даного навчального матеріалу, використовуючи редактор презентації MS Power Point, демонструвати презентацію; розробляти тести (Excel, Word); картки (Word); кросворди (Excel);створювати буклети, пам'ятки - інформаційний матеріал (Word, Publisher);створювати брошури- збірник дидактичних, методичних матеріалів (Word). Це все повинен знати, вміти та користуватися під час роботи вихователь та вчитель.

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення: 5 комп"ютерів; 2 принтера; 1 сканер; 2 інтерактивні смарт дошки; домашій кінотеатр (аудіо система); 7 ноутбуків

Програмне забезпечення: операційна система Windows XP; антивірусна програма Avast Professional Edition; робота з документами в Microsoft Office;Microsoft Office Excel$ Wi-Fi. Програми для інформатики для 1-4 класів

Інформаційне забезечення: Інформаційно-освітнє середовище центру представлено наявністю сайту НВК "Ромашка"


Анкетування вчителів

Результати анкетування

Завдання 2

Гугл- календар для співробітників, керівників

Додаток Гугл- календар досить зручний у використанні. Події зберігаються онлайн. Це означає, що календар можна переглядати з будь-якого місця та будь-якого пристрою обладнаного доступом до мережі Інтернет.

Google календар


Файл:Гугл календар скріни.doc

Завдання 3

Семінар для педагогів із використання ІКТ в освіті

Значення ІКТ для дітей та педагогів у навчально-виховному процесі.

Одним із головних завдань дошкільної освіти є застосування ІКТ у процесі проведення занять.
Освіта має орієнтуватись на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують у дітей уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення (формувати основні життєві компетенції).
Сучасному суспільству потрібна компетентна особистість, здатна брати активну участь у розвитку економіки, науки, культури. Тому сьогодні у дошкільній освіті на перший план висувається завдання створення сприятливих умов для виявлення і розвитку здібностей дітей, задоволення їхніх інтересів та потреб, розвитку навчально-пізнавальної активності та творчої самостійності.
Освіта має орієнтуватися на перспективи розвитку суспільства. А це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновітніші інформаційні технології. Створення добротного інформаційного середовища є ключовим завданням на шляху переходу до інформаційного суспільства. Масове впровадження інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) в освітню сферу висуває проблему комп’ютеризації закладів освіти в розряд пріоритетних. Розвиток і впровадження ІКТ спрямовані на їх комплексне інформаційно-ресурсне й методичне забезпечення.
Сучасний випускник закладу повинен мати компетенцію використання інформаційних технологій. Нові інформаційні технології відкривають дітям доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають нові можливості для творчості, знаходження і закріплення будь-яких професійних навичок, дозволяють реалізовувати принципово нові форми і методи навчання.
Впровадження інноваційних моделей навчального процесу передбачає вміння педагогів користуватися засобами новітніх інформаційних технологій. Структурна побудова заняття з використанням ІКТ змінює саму суть навчального процесу, занурюючи його в спілкування, де ролі педагога та дитини врівноважені: обидва працюють для того, щоб навчатися, ділитися своїми знаннями, досягненнями свого життєвого досвіду. Важливим тут є не те, як багато діти знають, а як вони дізналися і що робитимуть зі своїми знаннями.
Впровадження в практику роботи з учнями ІКТ, дає змогу зацікавити учнів самостійним пошуком різних джерел інформації, розвивати їх творчі здібності, критичне мислення, вміння аргументовано, розлого й образно висловлювати свої думки, судження, оцінки. Адже у сучасному інформаційному просторі дана технологія є актуальною. Ця ідея допомагає підняти на новий рівень освоєння навчального матеріалу.
Вчитель має готувати людину, органічно адаптовану до життя у світі багатоманітних зв'язків - від контактів із найближчим оточенням до глобальних зв'язків. Середовище електронного навчання – це освітній простір, у якому відбувається формування якостей і вмінь необхідних сучасній людині ХХІ століття, таких, як медіаграмотність, критичне мислення, здатність до рішення творчих завдань, уміння мислити глобально, готовність працювати в команді й громадянська свідомість. Знання й уміння ХХІ століття сприяють формуванню в учнів самостійності й розвитку в них громадянських, професійних і лідерських якостей.
Формування критичного мислення (уміння критично аналізувати й продуктивно користуватися відомостями, здобутими засобами ІКТ), виховання відповідальності за прийняті рішення сприяють адаптації школярів до життя у світі глобальних проблем.
За допомогою інформаційних технологій вчитель може подати інформації про об’єкти або закономірності явищ більш наочною, візуально легшою до сприйняття. Значно вирішується проблема методичного забезпечення педагога, адже крім відкритого доступу до передового досвіду колег в Інтернеті, можна легко накопичувати та систематизувати власні досягнення, постійно їх корегуючи та доповнюючи.
Важливу роль у зазначених процесах відіграє професійна майстерність вчителя, його особиста фахова підготовка, вміння користуватися комп’ютером.
Вчителі надають перевагу впровадженню таких технологій: мультимедіа (проекти, презентації); ППЗ (електронні підручники); окремі типи файлів (зображення, відео-, аудіо-, анімації).
При використанні аудіовізуальних засобів навчання слід дотримуватися певних правил: підготувати аудиторію до сприйняття нового матеріалу; слід передбачити форму перегляду і обговорення відео-матеріалів (індивідуальну, групову чи колективну); визначити характер допомоги відстаючим; використовувати під час заняття інші засоби навчання; вчитель має уміти поєднувати аудіовізуальні засоби з підручником, картою та іншими засобами навчання.
Проектні технології мають ряд переваг: учні діють не шаблонно, а знаходять власний шлях розв’язання поставленої задачі, вчаться користуватись різними джерелами інформації, переробляти її та відбирати найголовніше.
Електронні презентації дають можливість вчителю при мінімальній підготовці і незначних витратах часу підготувати наочність до уроку. Уроки, складені за допомогою PowerPoint видовищні і ефективні в роботі над інформацією.
За способом подання слайдів можна розрізняти презентації: для супроводу лекції; слайд-шоу – без супроводу викладача, або із записаним голосом останнього; комбінована – з усним супроводом, із записаним голосом, частиною якої може бути слайд-шоу.
Використання мультимедійних технологій підвищує ефективність засвоєння матеріалу, інтенсифікує процес навчання, стимулює інтерес учнів як до знань, так і до процесу їх отримання, дає можливість відтворити за короткий час значний за обсягом матеріал; викликати в учнів нові образи; поглибилює здобуті знання.
Презентація допомагає організувати пояснення нового матеріалу, доповнюючи розповідь, евристичну бесіду, діалог, вирішення проблемної ситуації.
Електронні підручники мають ряд переваг перед традиційними: дають можливість продемонструвати процеси, явища, події; на будь якому етапі уроку можна легко повернутися до попереднього моменту (уроку), повторити певний епізод; більшість ППЗ містять іменні покажчики та словники; яскраві образи без надмірних зусиль надовго запам’ятовуються; використання ППЗ дає можливість синтезувати вербальну, візуальну, звукову та рухову інформацію, поєднувати абстрактно-логічні та предметно-образні форми наочності, підвищувати мотивацію навчання за рахунок єдності пізнання та розваги, емоційності та образності форми викладу навчального матеріалу.
Можливості використання мережі Інтернет на уроках полягають в наступному: вільний пошук Інтернет-ресурсів по заданій темі; вивчення конкретного Інтернет-ресурсу по методичним вказівкам вчителя; використання Інтернет-ресурсу в якості дидактичного засобу на уроці; пошук інформації в Інтернеті може супроводжувати такі види навчальної роботи, як: написання рефератів, збір матеріалу по темі, ілюстрування своїх текстів матеріалами з Інтернету.
Творчий підхід дозволяє педагогу максимально ефективно використовувати у своїй роботі багатий інструментарій, що представляється сучасними комп'ютерними технологіями. Уроки з використанням ІКТ підвищують навчальну мотивацію, а, отже, і інтерес до предмету.


Завдання 4

Mcaticon yell.png
Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи
-забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель – учень -батьки)
-наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів (програми ліцензовані, доступ до інтернету);
- доступність та відкритість результатів для всіх учасників;
-моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи);
-наявність та підтримка електронного документообігу;
-доступність всіх нормативних документів;
-створення корпоративної пошти для вчителів, єдиного середовища для обміну інформацією, документацією;
-оновлення сайту школи;
-наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист комп’ютерів від доступу до неякісної інформації).
Модернізація ІТ інфраструктури
- оновлення технічної бази закладу (закупівля новітньої техніки: комп’ютерів, SMART-board, телевізорів, програмного забезпечення і т.д.);
- створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ;
-створення додаткового серверу для курсів вчителів;
- підключення до швидкісного інтернету.
Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:
- активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
- систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
- систематичне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації, табличних процесорів тощо;
- забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
- розробка проектів із використанням ІКТ.

Завдання 5

Mcaticon.png
Презентація виконання
  • Презентація результатів практики на Вікі-порталі.

Педагогічну практику я проходила у Навчально – виховному комплексі „Ромашка” з 06.11.2017р. до 26.11.2017р. У НВК функціонує три групи дошкільного віку(молодша, середня і старша), а також три класи (2й,3й,4й), методичний кабінет, медичний кабінет, кабінет психолога, бібліотека, кухня, праля. Всі вчителі початкової школи мають великий стаж роботи, високу фахову й методичну підготовку. Шкільні кабінети достатньо обладнані, забезпечені наочними посібниками, науковою, навчальною та методичною літературою. Протягом усього перебування в НВК „Ромашка” я мала змогу отримувати консультації від вчителів та адміністрації.
НВК Ромашка[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-1gGZBNBKDhQ1t-9izikVXJiSnmSOeyTiPhc2DpsVpE/edit#gid=0
ПРАКТИКА НВК

  • Оцінювання виконаних завдань].