Філімоненко Анастасія Володимирівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:11, 28 листопада 2017; Avfilimonenko.pi16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Філімоненко Анастасії Володимирівни групи ПОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 06.11.2017р. до 26.11.2017р.

База для проведення практики: Кожанська ЗОШ І-ІІ ст. (Київська обл., смт. Кожанка, вул. Шкільна, 1)

Кожанська шокла.jpg


Вступ

Адміністрація навчального закладу

Директор школи - Мусієнко Ірина Іванівна

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Фещенко Ірина Георгіївна

Заступник директора з виховної роботи - Здоровець Світлана Яківна

Наші вчителі:

Мусієнко Ірина Іванівна - вчитель історії, географії, правознавства

Фещенко Ірина Георгіївна - вчитель української мови та літератури

Здоровець Світлана Яківна - вчитель музики і співів, художньої культури

Дзуєнко Людмила Анатоліївна - вчитель фізики, астрономії, математики

Рашковська Євгенія Юхимівна - вчитель математики

Терещенко Марія Сергіївна - вчитель світової літератури, російської мови, етики

Галаджій Марія Андріївна - вчитель історії, географії, економіки, людина і світ

Скрильнікова Ольга Григорівна - вчитель біології, основ здоров'я, екології

Каплична Людмила Василівна - вчитель англійської мови

Іщенко Лідія Андріївна - вчитель хімії, природознавства

Добринін Олег Васильович - вчитель фізичної культури, захисту Вітчизни

Рак Ольга Степанівна - вчитель української мови та літератури

Стасюк Світлана Михайлівна - педагог-організатор, вчитель образотворчого мистецтва

Пономаренко Валентина Василівна - вчитель трудового навчання

Терещенко Сергій Анатолійович - вчитель інформатики

Вчителі молодших класів:

Гребініченко Тетяна Миколаївна - 4 клас

Малюк Віра Миколаївна - 1 клас

Чистяк Антоніна Павлівна - 2 клас

Малюк Оксана Федорівна - 3 клас


Кожанська зош.jpg

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

В школі І-ІІ ступенів № 1 керівництво поступово впроваджує ІКТ технології і намагається кожного року ще більше розвиватися в даній сфері. Директор має позитивний погляд на подальший розвиток інформаційно – комунікаційних технологій в школі і колектив школи підтримує впровадження ІКТ технологій. Школа має свій сайт.

ІК- компетентності вчителів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Анкета кожан.jpg З анкетою для вчителів можна ознайомитись за посиланням.

Результати анкетування.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Компік школи.jpg

  • 1 комп’ютерний клас;
  • 1 навісна плазма з USB-підключенням.

Оснащення комп’ютерами

Для управління:

  • директор (1),
  • заступники директора (2),
  • кабінет психолога (1),
  • бібліотека (1)

Для навчання:

  • 1 комп’ютерний клас (10 шт.)

Програмне забезпечення:

  • Microsoft office
  • Windows
  • Сходинки до інформатики

Створити блог для консультації вчителів

Блог настюхи.jpg З метою кращого ознайомлення вчителів початкової школи з ІКТ я створила блог. У ньому я буду викладати корисні статті з цієї тематики, ми можемо спілкуватись з іншими вчителями, виражати свої думки з цього приводу, ділитись своїми посиланнями. Звичайно, на цьому сайті буду викладати і матеріали про Кожанську ЗОШ.

Проведення тренінгу для вчителів початкових класів щодо онлайн платформ електронного навчання для успішного використання ІКТ в ЗНЗ.

             Тренінг для педагогів «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?»

Психологічний тренінг для вчителів «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?» Тренінг направлений на усвідомлення необхідності розвитку мобільності, формування ІКТ-компетентності вчителя та учнів інформаційними та комунікаційними технологіями в навчальному процесі. Тренінг мотивує педагогів до самовдосконалення, рефлексії, оволодіння механізмами комунікативної компетентності.

Завдання тренінгу:

  • Формування сприятливого психологічного клімату
  • Знаходження подібностей у учасників групи для поліпшення взаємодії між ними
  • Розвиток вміння працювати в команді
  • Визначити рівень ІКТ-компетентності учасників навчально-виховного процесу в результаті організації та аналізу навчальних занять
  • Підвищити комунікативні навички педагогів
  • Підвищити настрій на вдачу, щастя, добро і успіх

Необхідні матеріали:

  • аркуші формату А - 4 за числом учасників, прості олівці, фломастери
  • спокійна музика для релаксації
  • коробка сірників

Хід тренінгу Повідомлення теми, мети, завдань тренінгу. Одну людину попросили піднятою вгору рукою дотягтися до мітки на стіні, вище якої вона не в змозі дістати. Зробили позначку й поставили нове завдання: їй запропонували дістати паличку, розміщену дещо вище від поставленої мітки. Через деякий час людина зробила і це. Потім мету було ще змінено: цього разу було поставлено завдання: повісити паличкою капелюха ще вище, але й з цим завданням людина впоралася. Ця проста фізична вправа наочно демонструє ефект поставленої мети. Отже,

Мета нашого тренінгу: прагнення самовдосконалення, рефлексія, постійного підвищення свого професійного рівня через оволодіння новими і знаннями, навичками. Психолог: Шановні колеги! Сьогодні ми поговоримо з Вами про те, як підвищувати інтерес і бажання займатися улюбленою справою в сучасних умовах, як підвищити професійну мобільність і ІКТ компетентність, необхідних для самореалізації і зростанні в професії ?! Успіх кожної дії великою мірою залежить від того, наскільки людина володіє способом її виконання. Щоб оволодіти ним, навіть тоді, коли вже відомо, як її треба виконати, необхідна практика і перш за все вправність в ній, тобто цілеспрямоване, певним чином організоване, багаторазове виконання дії. В результаті майстерності виробляється навичка.

Вправа - очікування «Кишені»

Учасники заповнюють три кишені, які мають назви: очікуван­ня від себе, очікування від групи, очікування від тренінгу. Учасники висловлюються про свої почуття, мотивацію, очіку­вання від тренінгу.

Вправа :«Правила роботи в групі» (повторення правил ефективної взаємодії в групі)

Вправа «Привітання»

Мета вправи: визначити мету посмішки, як засобу передачі почуття. Інструкція: сьогодні замість слова «здрастуйте» ми будемо вітати один одного посмішкою. Вам надається право вибрати різні варіанти посмішок: щиру, гордовиту, іронічну, нещиру (передати м'яч, назвати ім'я)

Обговорення:

1.За якими ознаками ви здогадалися про те, що посмішка щира, іронічна, пихата? 2. Що ви відчули, коли одержали посмішку замість привітання? 3. Як часто і в яких ситуаціях ви зазвичай використовуєте посмішку для встановлення контакту?

Вправа "Знайомство . Я в образі"

Всім учасникам групи потрібно назвати своє ім’я, а на спеціальному аркуші паперу намалювати асоціативний малюнок, в якому буде розкрита особистість кожного учасника. Після завершення завдання кожен учасник по черзі розповідає про свій малюнок і пояснює чому намалював його саме таким. (Наприклад: якщо людина любить музику, то вона може зобразити себе у вигляді ноти чи якогось улюбленого інструмента.) Психолог: Сучасні діти занурені у віртуальний світ, в якому багато небажаної для них інформації. Для того, щоб не "відбирати" у них можливість бути там, але при цьому продуктивно працювати і навчатися, вчитель повинен сам навчитися використовувати можливості віртуального світу в навчальних цілях і запропонувати альтернативу учням, тобто ввести їх в світ природних і людських зв'язків і відносин , передати їм кращі зразки, способів і норми поведінки в усіх сферах життєдіяльності.

Вправа . «Успішна професія –успішний вчитель»

Мета вправи: виявити ієрархію критеріїв для успішної роботи колективу в цілому. Завдання: з певної кількості критеріїв вибрати найбільш важливий для Вас. Інструкція: із 9 критеріїв виберіть і відірвіть листочок з критерієм, найбільш важливим для Вас. 1.взаємовиручка 2.висока мотивація до успіху 3.бажання вчитися новому 4.креативність 5.мобільність 6.професіоналізм 7.організованість 8.самореалізація кожного 9.почуття моральної відповідальності

Обговорення: Які критерії Ви вважаєте найважливішими для себе? Чому саме ці?

Вправа -мозковий штурм «Мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?»

Психолог: Що ж таке професійна мобільність педагога? (відповіді записуються на фліп-чарті) Поняття «професійна мобільність» досить ємне і неоднозначне. У психологічному словнику воно визначається як «здатність і готовність особистості досить швидко і успішно оволодівати новою технікою і технологією, купувати відсутні знання і вміння, щоб забезпечити ефективність нової професійної діяльності». Також хочу відзначити, що мобільний учитель - це вчитель-лідер. А в чому це виражається? У впевненості в собі при публічних виступах, способах взаємин з оточуючими людьми, учнями, в манерах взаємодії з людьми. Це людина, яка готова відповісти на питання: "Чи готовий я переосмислити методи навчання? Чи готовий я вивчати нові ідеї і нові концепції? Чи готовий я по-новому поглянути на предмети, які викладаю своїм учням?".

Вправа: Інформаційне повідомлення

Мобільність - це інтегративна якість особистості, що характеризує її здатність швидко змінювати свій статус або становище в соціальній, культурній або професійному середовищі. Вона включає в себе різні види. Але найбільш актуальними для становлення професіоналізму вчителя є: культурна, професійна, педагогічна. Культурна мобільність педагога - це, перш за все, здатність самостійно і вільно мислити і оцінювати події, творчо сприймати навчальні програми і пропоновану інформацію, здатність до критичного мислення, вміння знаходити нестандартні рішення в нових ситуаціях, вміння передбачати характер і хід змін , як у предметній сфері, так і в суспільному розвитку. Педагогічна мобільність - це здатність педагога організувати співпрацю з іншими суб'єктами освітнього процесу (учнями, їх батьки, колегами, адміністрацією) відповідно до цілей і завдань сучасної концепції освіти, цінностями світової, вітчизняної, регіональної і національної культури, реалізуючи свою соціокультурну та соціально-професійну компетентність, в тому числі в процесі осмислення і прогнозування результатів організованих ним суб'єкт-суб'єктних відносин. Професійна мобільність - можливість і здатність успішно переключатися на іншу діяльність або змінювати вид праці. Як частина соціальної мобільності може бути представлена вертикальними і горизонтальними сходами у становленні кар'єри. Вертикальна педагогічна мобільність неможлива без таких якостей педагога, як, гнучкість, дивергентність, конвергентність, здатність міркувати, рефлексувати, займати активну соціокультурну позицію. Вертикальна мобільність - це рух по адміністративній драбині, сфері освіти. Наприклад: учитель, завуч. директор, голова департаменту освіти. Горизонтальна - це рух по підвищенню професійної майстерності, визнана і оцінена соціумом. Наприклад, учитель 1 категорії, вищої категорії, вчитель-методист, переможець професійного конкурсу і т.д. Професійна мобільність. Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій вимагає від вчителя умінь мобільного реагування у своїй професійній діяльності на постійно мінливі потреби суспільства. Нові технології, безперервні інноваційні процеси, перехід до компетентнісного підходу в освіті, необхідність формування мобільного громадянина: все це вимагає від учителів готовності працювати в умовах постійних змін. Нинішньому динамічному суспільству потрібен фахівець, відкритий до всього нового, який здатний швидко адаптуватися в складних умовах професійної і соціальної дійсності, самостійно і відповідально приймати рішення, орієнтовані на успіх і постійне самовдосконалення - один з невід'ємних показників професійної і соціальної зрілості педагога. Сьогоднішня реальність показує, що без наявності добре розвиненої професійної мобільності педагог не має перспективи професійного зростання.

Гра «Молекули» (для того, щоб об'єднатися у пари)

Мета: зняття напруги, створення дружньої обстановки. Члени групи - «атоми» - вільно рухаються по кімнаті під музику. За сигналом психолога атоми об'єднуються в молекули по 2 людини, це і будуть майбутні пари. Вправа: Формування ІКТ-компетентності вчителя і учнів в процесі навчальної роботи. (Умови формування ІКТ-компетентності). Психолог: - Які педагогічні умови підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності як частини професійної мобільності педагога? (Робота в парах. Ранжування умов - озвучування на аудиторію). 1) чітка постановка цілей і завдань навчання, тобто викладач повинен бачити найближчу перспективу і конкретну цінність результатів освоєння нової області знань; 2) наявність педагогічно корисного і емпірітівно зрозумілого дидактичного забезпечення, розміщеного на різних носіях (можуть бути використані як автономні, так і мережеві ресурси); 3) особиста готовність і зацікавленість педагогів освоювати передовий досвід; 4) наявність первинних навичок роботи на комп'ютері, що в деяких випадках (при дистанційній формі організації навчання) може стати непорушною умовою успішного підвищення даного виду компетентності; 5) мотиваційні установки педагогів на самостійну роботу. 6) матеріально-технічна оснащеність навчальних кабінетів в школі; 7) стимулювання роботи педагога щодо використання ІКТ у педагогічній діяльності, підвищення своєї кваліфікації з боку шкільної, районної адміністрації. (Слайд презентації)

Обговорення: З якими труднощами ви зіткнулися при виконанні даної вправи? Що було легко зробити? З якими труднощами Ви можете зустрітися на шляху реалізації професійної мобільності? Кожен, хто хоче, поділіться , спираючись на особистий життєвий досвід, із проблемами у професійному рості та шляхами їх розв'язань.

Вправа. «Комплімент»

Мета вправи: створення позитивного емоційного настрою, оволодіння технікою компліменту. Завдання: придумати комплімент, що відповідає особистісним якостям співрозмовника. Інструкція: Виберіть собі партнера для виконання завдання. Обмін компліментами відбуватиметься у формі діалогу. Комплімент приймається в певній формі: Так, це так! А ще я ... (додається позитивна якість) і комплімент повертається до співрозмовника, наприклад: Наталю, ти така чуйна людина! Так це так! А ще, я добра! А у тебе Олю, такі красиві очі! Так це так! А яка я дотепна!

Обговорення:

Чи були приємні моменти у вправі, які? Що нового ви почули про себе?

Вправа «ІКТ-грамотність, ІКТ-компетентність вчителя і учня» (робота в малих группах) "Розкажи мені, і я забуду. Покажи мені, і я запам'ятаю. Дай мені спробувати, і я навчуся ".

Древнє китайське прислів'я Психолог: Час висуває особливі вимоги до рівня компетентності вчителя, особливо до рівня ІКТ-компетентності (компетентності в галузі інформаційно-комунікаційних технологій). Перед вами стакан з водою - своєрідна посудина людини - вчителя з набором професійний компетенцій. Визначте, будь ласка, рівень ІКТ-компетенцій в загальному наборі інших функцій і компетенцій - організаційної, прогностичної, соціальної, інформаційної. - Завдання: перелити із одного стакана в інший воду до певного рівня)

Обговорення:

Яке значення цієї вправи? Що ви можете сказати про свої можливості?

Психолог: У результаті процесів інформатизації шкіл країни вчителям пропонуються нові інформаційні ресурси та технології. У зв'язку з цим виникла потреба у вчителів розвиватися в сфері ІКТ за індивідуальними запитами, які розширюють мінімальні ІКТ компетенції і дозволяє їм сформувати нові педагогічні професійні якості - навички використання ІКТ в освітньому процесі на регулярній основі.

Завдання: порівняти і вибрати із переліку поняття ІКТ-грамотність та ІКТ-компетентність та які педагогічні засоби досягнення ІКТ-компетентності вчителя і учнів в процесі навчальної роботи (електронні освітні ресурси). • визначення інформації - здатність використовувати інструменти ІКТ для ідентифікації та відповідного подання необхідної інформації; • доступ до інформації - вміння збирати і / або витягувати інформацію; • управління інформацією - уміння застосовувати існуючу схему організації або класифікації; • інтегрування інформації - вміння інтерпретувати і представляти інформацію. Сюди входить узагальнення, порівняння та протиставлення даних; • оцінювання інформації - вміння виносити судження про якість, важливості, корисності або ефективності інформації. • створення інформації - вміння генерувати інформацію, адаптуючи, застосовуючи, проектуючи, винаходячи або розробляючи її. • повідомлення інформації - здатність належним чином передавати інформацію в середовищі ІКТ. Сюди входить здатність направляти електронну інформацію певної аудиторії і передавати знання у відповідному напрямку. • самостійне використання учнем, учителем поза уроком (робота над домашнім завданням, підготовка рефератів, самоконтроль і контроль знань, побудова моделей об'єктів і процесів, відпрацювання технічних навичок на тренажері); • використання вчителем на етапі підготовки до уроку (підбір матеріалів для подальшого використання на уроці в цифровому вигляді, підбір завдань і їх роздруківка).

ІКТ-грамотність - навички та вміння, якими винен повинен володіти вчитель і учень, щоб його можна було назвати грамотним в даному сенсі.

ІКТ-компетентність - впевнене володіння учнями і педагогами усіма складовими навичками ІКТ-грамотності для вирішення виникаючих питань в навчальної та іншої діяльності, при цьому акцент робиться на сформованість узагальнених пізнавальних, етичних і технічних навичок. В рамках діяльності нашої школи проводилася діагностика ІКТ-грамотності та ІКТ-компетентності учасників навчально-виховного процесу в формі анкетування. З її результати ви можете познайомитися. (демонстрація слайду - ІКТ-компетентність педагогів та учнів школи)

Вправа . «Сірник»

Мета гри: зближення членів групи, встановлення між ними довірчих відносин. Психологічний зміст вправи Розвиток комунікативних навичок, згуртованості членів групи, довіри. Інструкція: «Станьте плечем один до одного. Зараз я кожному роздам по 1 сірнику. Головна умова тримати його одним пальцем. Як тримати - вирішувати вам. Завдання всім разом дійти до фінішу (зробити коло), якщо падає хоч одна сірник, всі повертаються на вихідну позицію ». Аналіз вправи: Що, на вашу думку, не вдалося? Як це можна виправити, що необхідно зробити? Які емоції відчували під час даної гри?

Вправа-релаксація " Чарівна зірка" (звучить спокійна мелодія)

Коли народжується людина, то на небі спалахує її зірка, щоб світити їй весь її вік. Вона горить так яскраво, що її рятувальної енергії вистачає на довгі-довгі роки, вона оберігає нас, рятує, дає надію і сили. І сьогодні я пропоную вам здійснити подорож, але це буде незвичайна подорож, ми зробимо політ до зірки, до своєї зірки. Сядьте зручніше і закрийте очі. Зробіть глибокий вдих і видих ... Ви відчуваєте, як ваші ноги поступово відриваються від землі, а тіло стає невагомим, дуже легким ... і ви починаєте повільно-повільно підніматися вгору, до неба. Подивіться вниз: все, що раніше вас оточувало (будинки ..., вулиці ..., дерева ..., садки..., машини ...) все стає маленьким, ледь помітним. А якщо ви піднімете голову вгору, то побачите все те, що раніше здавалося недосяжним, далеким. Ось - наближається небо. Ви летите крізь пухнасті хмари, помацайте їх руками, нехай їх прохолода залишиться на ваших долонях. Ви стрімко летите повз холодні комети, а зараз пролітаєте повз сонце. Відчуйте його приємне тепло, нехай воно зігріє вас. Ви подорожуєте по величезному Всесвіту, зустрічаєте різні зірки ... А де ж Ваша зірка? .. Ось ... ось вона ... Подивіться, яка вона? Велика чи маленька? Холодна як лід чи гаряча, як вогонь? Якого вона кольору? Можливо блакитна, жовта, червона? .. Якої вона форми? Кругла чи загострена? Доторкніться до своєї зірки і попросіть у неї все те, в чому ви маєте потребу, що вам так необхідно: попросіть добра, щастя, спокою, здоров'я, умиротворення,успіху, гарного настрою ... А тепер обов'язково посміхніться їй і подякуйте своїй зірці за все: за те, що вона просто існує, вона ваша, світить тільки для вас, що вона супроводжує вас все життя, що вона дає вам сили і енергію ... А тепер нам необхідно повертатися додому. Попрощайтеся зі своєю зіркою і пообіцяйте, що тепер, в хвилини смутку, відчаю, тривоги ви будете пам'ятати, що у вас є ВОНА ..., ви будете пам'ятати, що це - джерело сил, енергії, світла, добра ... Відчуйте, як поступово важчають ваші ноги, а тіло стає важким ... ви починаєте свій шлях назад, додому.. Ви стрімко летите повз Сонце, повз холодні комети, а зараз пролітаєте крізь пухнасті хмари, помацайте їх руками, нехай їх прохолода залишиться на ваших долонях Якщо ви підніміть голову вгору, то побачите все те, що раніше здавалося величезним, могутнім (зірки, комети, планети, хмари), поступово стає все менше і менше ... Ось - наближається Земля. Річки, озера, луки, садки, будинки, люди ... все - стає більшим, більш помітним ... Збережіть в пам'яті ці почуття, які ви випробували сьогодні ... І нехай ваша зірка далеко, але кожен раз, як тільки ви втомилися, або у вас сумний настрій, або вам просто потрібні свіжі сили ... просто відвідайте її, здійсніть цю незвичайну подорож ... Коли я дорахую до 5, ви зможете відкрити очі і знову опинитися в цій кімнаті Обговорення. Які у вас відчуття? (Звернути увагу, щоб висловилися всі бажаючі, поділилися своїми враженнями, відкриттями, емоціями). (Автор: Федосенко Наталія Петрівна, педагог-психолог, в адаптації практичного психолога Акімової Н.М.)

Вправа «Рюкзак, м’ясорубка, кошик»

Повернімося до наших очікувань. Я пропоную аркушики із записами ваших очікувань покласти в рюкзак, якщо ви взяли на цьому тренінгу для себе щось нове, у м’ясорубку – якщо вам потрібно щось обміркувати, і - викинути в кошик, якщо вважаєте, що нічого корисного ви не отримали. Підсумки заняття. Психолог: -Коли я готувалася до тренінгу, то розмірковуючи про сенс і значення великої професії - Учитель, її вічність, я згадала притчу: Мандрівник побачив трьох робітників, які штовхали важко навантажені тачки, і запитав кожного, що він робить. Перший відповів: "Штовхаю цю важку тачку, будь вона проклята". Другий сказав: "Заробляю на хліб для своєї родини". А третій гордо вимовив: "Я будую прекрасний храм". Троє робітників робили одне і те ж, але відчували себе по-різному. Для першого робота була каторгою, і він був дуже нещасний. Другий відчував себе опорою і годувальником сім'ї. В його відповіді - спокійне гідність. Третій служив прекрасної мети. Він був гордий і щасливий. Щастя і успішність вчителя багато в чому залежить від того, який сенс він вкладає у свою працю, як багато він працює над собою, своїм зростанням, своєю незамінністю. Дякую вам за співпрацю!

Нвчителітренінг.jpg

Методичні рекомендації

Для формування ІК-компетентності вчителів потрібно:

  • Проводити семінари і тренінги для вчителів.
  • Надавати вчителям можливості проходження курсів підвищення ІК-компетентності.
  • Мотивувати вчителів та показувати можливості використання сучасних технічних засобів в освіті.
  • Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті.

Вона передбачає наявність у особистості здатностей:

  • застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;
  • раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;
  • будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;
  • давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.
  • ІК-компетентність заслуговує на особливу увагу тому, що саме вона дає можливість особистості бути сучасною, активно діяти в інформаційному середовищі, використовувати найновітніші досягнення техніки в своїй професійній діяльності. Слід відмітити, що майже всі науковці виділяють цю компетентність як обов’язкову складову професійної компетентності педагога.

З появою в роботі вчителя комп’ютера та Інтернет значно збільшуються можливості самоосвіти вчителя. Комп’ютер повинен стати незамінним інструментом в роботі, що значно підвищить її ефективність. Кожен учитель повинен бути готовий до використання інформаційних технологій у власній праці, а також в роботі з учнями.

Перед сучасним учителем стоїть нелегке завдання: навчаючись і перебудовуючись під нові вимоги часу самому, навчити і підготувати інших. Удосконалення якості навчання та виховання у середній школі напряму залежить від рівня підготовки педагога.

Висновки

Саморефлексія виконаних завдань

Матеріали підготувала Філімоненко Анастасія, студентка групи ПОм1-16-2.2з.