Петрук Вікторія Володимирівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 18:56, 26 листопада 2017; Vvpetruk.pi16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Петрук Вікторії Володимирівни групи ПОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 06.11.2017р. до 26.11.2017р.

База для проведення практики: Школа І-ІІІ ст. № 282 (Деснянський район, вул. Закревського, 65-А)

Контактна інформація школи

1111114.jpg


Адреса:
02232, м. Київ, вул. Закревського, 65/а
Телефон/Факс:
(044) 530-01-54
sh282@ukr.net

Директор школи


Ніколаєва Олена Вікторівна

0101.jpg


Посада - директор школи, вчитель фізики
Навчальний заклад - Тамбовський ордена «Знак Пошани» державний педагогічний інститут
Освіта – повна вища
Спеціальність – фізика, інформатика та обчислювальна техніка
Категорія – вища
Педагогічне звання – старший учитель
Загальний стаж роботи – 21 рік
Нагороди - грамота Головного управління освіти м. Києва; почесна грамота Управління освіти Деснянського району; подяки Управління освіти Деснянського району; подяка Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району
Педагогічне кредо – Навчаючи, люди вчаться! (Сенека)




Заступники директора з навчальної роботи


Степанченко Наталія Володимирівна

2223222.jpeg


Посада – заступник директора з навчальної роботи, вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад - Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова
Освіта – вища
Спеціальність – українська мова та література
Педагогічне звання – старший учитель
Загальний стаж роботи – 19 років
Нагороди - подяка Головного Управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації; грамота Головного Управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації
Педагогічне кредо – «Навчання інших – це шлях до саморозвитку. Виховання Людини – це дорога до самовдосконалення»






Шолудько Леся Станіславівна

7777777.jpg


Посада – заступник директора з навчальної роботи, вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад - Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова
Освіта – повна вища
Спеціальність – українська мова та література
Педагогічне звання – учитель-методист
Загальний стаж роботи – 26 років
Нагороди - подяка Управління освіти Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації; грамота Головного Управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
Педагогічне кредо – «Навчатись важко, але вчить ще важче. Тож це робити треба якнайкраще»





Візитка школи


Школа - це життєвий простір дитини, де вона не готується до життя, а живе.

1111114.jpg


Школу засновано у вересні 1989 року. У 2014 році школа відсвяткувала свій 25-ти річний ювілей. За 25 років випущено 2955 дев`ятикласників, з них 107 отримали свідоцтво з відзнакою, також випущено 1614 одинадцятикласників, з них 41 отримали золоті медалі та 42 - срібні медалі.
[Педагогічний колектив школи]
У школі працює злагоджений та досвідчений колектив з 62 учителів та вихователів [Якісний склад педагогічного колективу]

Сайт школи

[Сайт школи]

Завдання 1


•Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
В школі І-ІІІ ступенів № 282 керівництво поступово впроваджує ІКТ технології і намагається кожного року ще більше розвиватися в даній сфері. Директор має позитивний погляд на подальший розвиток інформаційно – комунікаційних технологій в школі і колектив школи підтримує впровадження ІКТ технологій.
Станом на 17.02.17 переміг проект «Інноваційні комп’ютерні комплекси (1+15) для 7 шкіл Деснянського району», який передбачає забезпечення шкіл апробованим у інших школах інноваційним навчальним комп’ютерним комплексом. Школа №282 завдяки активній участі має третій комп’ютерний клас.
З 2013 по 2018 р.р. школа бере участь в експериментальній та інноваційній діяльності «Впровадження мультипрофільного навчання в старших класах загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва».
Комп’ютерні класи та інтерактивні комплекси, їх використання в позаурочний час

56565656.jpg


- Комп’ютерний клас – 3, робочих місць за комп’ютером – 34, проводяться уроки інформатики, індивідуальні заняття з інформатики, підготовка учнів до олімпіад та конкурсів, реєстрація учнів на ЗНО-ДПА.
- Інтерактивні комплекси – 2, які вчителі постійно використовують під час проведення уроків та позаурочних заходів (інноваційні технології).
- Електронний тир
Використання мережі Internet

- Сайт школи
Протягом 2016-2017 н.р. оновлено сайт школи sch282.at.ua, де подається детальний аналіз навчально-виховного процесу школи та загальношкільного батьківського комітету протягом року. На сайті можна переглянути фотозвіти шкільних подій.
- Соціальні мережі facebook
Рада учнівського самоврядування створила сайти «Школа І-ІІІ ступенів №282» під девізом: «Школа – це життєвий простір дитини, де вона не готується до життя, а живе», де учні, вчителі та батьки теж можуть ознайомитися з цікавою інформацією та фотозвітами про діяльність учнівського самоврядування


•Проведення анкетування вчителів, яке визначає їх ІК-компетентність Для вчителів школи І-ІІІ ступенів № 282 було створено анкети на тему «ІКТ-компетентність вчителя».


•Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення:
1. Комп’ютери;
2. Принтери, сканери;
3. Проектори + смарт дошки;

  • У школі наявні 2 мультимедійні класи, проектор з інтерактивною дошкою в актовій залі, 3 комп’ютерних класи, електронний тир. В школі працює Wi-Fi.

Програмне забезпечення:
1. Операційна система Windows;
2. Антивірусні програми;
3. Microsoft Office; Інформаційне забезпечення:

  • Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сторінкою школи в соціальній мережі Facebook та офіційний сайтом школи

Навчально – наукове забезпечення

  • Inkscape
  • Microsoft office
  • Gimp
  • Scratch
  • Rapid Typing

Завдання 2

Завдання 3


«Ми змінили своє оточення так радикально, що тепер повинні змінювати себе, щоб жити в цьому новому оточенні». Норберт Вінер
Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ)– від англ. Information and communications technology,ICT) - це сукупність методів, засобів та прийомів пошуку, зберігання, опрацювання, подання та передавання графічних, текстових, цифрових, аудіо та відеоданих на базі персональних комп`ютерів, комп`ютерних мереж та засобів зв`язку.
Термін ІКТ в сучасному освітленні також використовується для позначення об'єднання (конвергенції) аудіовізуальних та телефонних мереж з комп'ютерними мережами, а в багатьох школах, університетах та коледжах термін вживається в якості загального, що охоплює сферу інформаційних систем і технологій на організаційному рівні, розробки програмного забезпечення та обчислювальної техніки систем.
На сучасному етапі інформатизації суспільства все більшого поширення в різноманітних сферах життя набувають комп’ютерні технології, вони виступають як один із інструментів пізнання. Тому однією із задач сучасної освіти є підготовка викладача, який вільно орієнтується у світовому інформаційному просторі, використовуючи сучасні комп’ютерні технології. Цей напрямок вважається перспективним, адже в цілому освіта характеризується як велика система, якісне функціонування якої неможливе без використання сучасних телекомунікаційних і комп’ютерних засобів зберігання, опрацювання, передавання, подання інформації.
ІКТ дають змогу вчителю краще подати матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхній інтерес до навчання. Вчитель має можливість отримувати найостаннішу інформацію, активно спілкуватися з колегами, учнями та батьками. Завдяки цьому підвищується авторитет вчителя, він дійсно може бути носієм культури, знань, усього передового.
Збільшення комп’ютерної техніки та подальше її вдосконалення поширює можливості викладачів використовувати комп’ютерні технології не тільки при вивченні інформатики, але й поєднанні викладання інших дисциплін із використанням ІКТ. Новітні розробки в цій галузі змінюють спосіб їх застосування при вивченні різних дисциплін у процесі навчання.
Тому ми підготували презентацію про використання ІКТ в освіті та провели семінар для вчителів.
Презентація для виступу
Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи.

Завдання 4


Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, освітній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як: • велике зростання інформаційних потоків; • неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних; • робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації; • вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді.

Рекомендації:
1.Сприяти розвитку єдиного інформаційного простору навчального закладу для забезпечення нової якості навчання та комплексного підходу до використання сучасних інформаційно – комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі.
2.Формувати інформаційну культуру учнів та педагогічних працівників, забезпечувати їх інформаційні потреби.
3.Інтенсифікувати навчання і виховання за рахунок використання інформаційно – комунікаційних технологій.
4.Удосконалювати інформаційно – методичне забезпечення освітнього процесу.
5.Оптимізувати освітній менеджмент на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально – виховному процесі.
6.Активізувати роботу шкільного web- сайту як єдиного освітньо – інформаційного середовища для популяризації кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування мережевих професійних об’єднань та функціонування закладу як відкритої системи.
7.Сприяти проходженню кожним педагогічним працівником навчання за дистанційним курсом «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».
8.Заохочувати педагогічних працівників до створення власного web – сайту чи блогу.

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи
Проектування інформаційного освітнього середовища школи І-ІІІ ступенів №282 Деснянського району міста Києва
-забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель – учень -батьки)
-наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів (програми ліцензовані, доступ до інтернету, створення власних ІОС);
- доступність та відкритість результатів для всіх учасників;
-моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи);
-наявність та підтримка електронного документообігу;
-доступність всіх нормативних документів;
-використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів;
-створення корпоративної пошти для вчителів, єдиного середовища для обміну інформацією, документацією;
оновлення сайту школи;
-наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист комп’ютерів від доступу до неякісної інформації).

Модернізація ІТ інфраструктури
- оновлення технічної бази закладу (закупівля новітньої техніки: комп’ютерів, SMART-board, телевізорів, програмного забезпечення і т.д.);
- створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ;
-створення додаткового серверу для курсів вчителів;
- співпраця з ІТ – менеджером школи;
- підключення до швидкісного інтернету.

Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:
- активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
- систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
- систематичне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації!, табличних процесорів тощо;
- забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
- формування банку навчальних завдань, виконуваних із активним використанням ІКТ;
- розробка проектів із використанням ІКТ.