Лейких Катерина Юріївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:50, 24 грудня 2018; Kydrobytska.pi17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Лейких Катерини Юріївни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Практика проходила у ЗДО № 672 (Дніпровський район)

Завдання № 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики у ЗДО № 672 з питань впровадження ІКТ

З метою з'ясування освітньої політики ЗДО з питань впровадження ІКТ було проведено інтервю з директором - Аллою Костянтинівною Мельник. Під час бесіди було з'ясовано, що у закладі на даний момент створені мінімальні умови для впровадження ІКТ. Проте адміністрація та колектив садочка позитивно підтримують впровадження ІКТ у свою роботу та вбачають в цьому велику необхідність. Садочок має на меті створити умови для оптимізації комунікації між співробітниками ЗДО та батьками вихованців. Важливою передумовою удосконалення ІТ політики в закладі є підвищення компетентності кадрів з цього питання та розширення матеріально-технічної бази закладу.

На сьогодні в закладі використовують ІТ сферу за такими напрямами, як управлінська діяльність директором закладу (оформлення необхідної документації за допомогою програм Microsoft Word / аналіз та педагогічних онлайн-ресурсів для підвищення кваліфікації, створення бази даних працівників ЗДО, дітей та батьків); методична діяльність здійснюється вихователем-методистом (інформаційне наповнення методичного кабінету корисними ресурсами створення презентацій до методичних заходів (семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів)).

Посилання на інтерв'ю: Інтерв'ю

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для визначення у педагогів ІК-компетентності педагогів ЗДО було створено анкету.

Посилання на анкету: Анкета 

В опитуванні взяли участь 12 педагогів. Аналіз результатів анкетування виявив наступне: всі учасники опитування знають, що таке ІКТ і достатньо обізнані з тим, як працює компютерна техніка; більшість має електронні скриньки, проте застосовують їх не так часто;більшість респондентів виявила бажання пройти курси з підвищення ІКТ-компетентності, та навчитися працювати з різноманітними програмами; переважна більшість використовує ІКТ для полегшення роботи, друкуючи матеріали для заняття та створюючи мультимедійні презентації. Серед програм, з якими педагоги виявили бажання навчитися працювати переважають програми для створення та редагування відео, програми для створення цікавих завдань та ігор для дітей, програми для створення цікавих посібників, книжечок, програми для створення яскравих презентацій. Вдосконалення ІК-можливостей в закладі вбачають в збільшенні та оновленні наявної компютерної техніки, підвищенні кваліфікації працівників у сфері ІКТ, залученні до роботи в ЗДО молодик кадрів.

Згідно результатів анкетування можна зробити висновок що, під час проходжання виробничої практики за спеціалізацією «Менеджер електронного навчання», необхідним є поглиблення знань педагогів закладу у роботі з доступними сервісами для створення цікавих відео та дидактичних матеріалів для роботи з дошкільниками.

Посилання на результати анкетування: Результати анкетування

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.

Апаратне та програмне забезпечення Персональні системи та периферійне обладнання: Персональний комп'ютер - 2 (в кабінеті директора та діловода); Ноутбук - 1 (в кабінеті вихователя-методиста). Принтер - 3; Проектор - 1; Колонки - 1 комплект. Персональні комп’ютери директора, вихователя-методиста, діловода - це типові ПК, до складу яких входять: системний блок, монітора, а також периферійне обладнання: клавіатура та мишка, що підключені до системного блоку через порти USB.

Мережева інфраструктура. В закладі є точка доступу до Інтернет, використовується роутер, що забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. та включення робочих місць директора, вихователя-методиста та діловода до локальної мережі. Це дозволяє спільно користуватися загальнодоступними робочими документами. Роутер знаходиться в кабінеті вихователя-методиста. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії cat5e.

Програмне забезпечення. Всі ПК працюють з використанням операційної системи Windows 10. Для роботи з документами встановлено пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat. Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе, Mozilla Firefox. Корпоративна електронна скринька знаходиться на домені ukr.net

Мультимедійне обладнання. В методичному кабінеті знаходиться проектор.

Матеріально-технічна база закладу має мінімальну підтримку ІКТ, проте адміністрація та педагоги створюють нехобідні умови, щоб здійнювати ІКТ політику, а також проявляють креативність, винахідливість та творчість. Вони мають бажання розвиватися та вдосконалювати свої вміння роботи з ІК сервісами, збагачують свій досвід новими знаннями.


Завдання № 2. Блог ІКТ технології в роботі педагога

З метою підвищення педагогічної компетенції з використання ІКТ та надання додаткової інформації, було розроблено блог "Найкращі ресурси, які допоможуть урізноманітнити навчальну діяльність педагога". Контент порталу містить корисну та цікаву інформацію, користувачі зможуть знайти відповіді на актуальні запитання щодо використання ІКТ технологій в роботі педагога.

Посилання на блог

Завдання № 3. Семінар для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті

Для підвищення педагогічної компетентності співробітників в області застосування інформаційно-комунікаційних засобів в підготовці і проведенні освітньої діяльності в ЗДО проведено майстер-клас «Використання ІКТ у роботі вихователя» Майстер-клас

Мета: Підвищення рівня педагогічної компетенції вихователів з можливості використання ікт технологій в освітній діяльності. Розширення знань про існуючі електронні ресурси.

Завдання:

  • актуалізувати і розширити уявлення педагогів про можливості використання ІКТ-засобів в педагогічній діяльності вихователя;
  • сприяти засвоєння практичних навичок створення відеоматеріалів виходячи з освітніх потреб з використанням програми редагування відео та створення інтерактивних історій для дітей,
  • ознайомити з сучасними ресурсами.

Очікувані результати:

  • Педагоги знають і активно використовують ікт-засоби в освітній діяльності, бачать переваги;
  • знають основні правила використання ікт-засобів в роботі з дітьми;
  • володіють навичками редагування та створення відеоматеріалів виходячи з освітніх потреб.

Форма роботи: практичний майстер-клас . Обладнання і матеріали: SMART-дошка, проектор, комп’ютер, презентація, роздатковий матеріал.

Структура семінару-практикуму:

  1. Вступ
  2. Цифровий кейс вихователя
  3. Цікаві додаткові сервіси на допомогу
  4. Prezi
  5. StoryBird
  6. Padlet
  7. Практична частина.Опрацювання ресурсів
  8. “Питання/відповідь”

Посилання на :фотозвіт

Завдання № 4. Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

Завдання для побудови ІОС закладу:

  • оновлення матеріальної бази інформатизації (придбання нових комп‘ютерів, розробка програмного забезпечення;
  • створення корпоративної мережі)
  • просвітниціка робота серед працівників ЗДО щодо ефективного використання інформаційних технологій;
  • створення єдиної корпоративної бази даних;
  • створення власного сайту ЗДО;
  • вдосконалення сервісів колективної роботи (відеоконференцзвязку, засобів спільного доступу і опрацювання матеріалів тощо);

Модернізації ІТ інфраструктури

  • обладнання конференц-зали: придбання планшетів, ноутбуків, акустичної системи.
  • оновлення програмного забезпечення;
  • встановлення додаткових wi-fi роутерів, забезпечення швидкісного Інтернету на території закладу.

Навчання педагогічних кадрів закладу

  • проведення майстер-класів та тренінгів для педагогів з метою підвищення ІK-компетенції педагогів;
  • проведення індивідуальних консультацій ;
  • огранізація онлайн-конференцій, семінарів, вебінарів;
  • заохочення адміністрації щодо впровадження ІКТ в освітній процес.
  • впровадження дистанційної оцінки роботи педагога