Єгипетник

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:28, 22 листопада 2018; Ayushchapovska.im18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Єгипетник, -ка, м. Египтянинъ. Переносно: притѣснитель, подобный египетскимъ притѣснителямъ евреемъ. Панич.... об’явив, що як козачка за його крестянина пійде, то на панщину не ходитиме; так і то не йдуть. Думка така: поки ти жив, так добре, а як часом помреш, да якому небудь єгипетнику достанемось, тогді що? О. 1862. V. 109.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

(єгипет. rmṯnkm.t; копт.: ⲛⲓⲣⲉⲙⲛⲭⲏⲙⲓ ni.ramenkīmi; араб. مِصريّون‎, miṣriyūn; єгипетське арабське مَصريين, maṣreyyīn) — основне населення Єгипту. Загальна чисельність — приблизно 104,2 мільйони осіб (2017)[1].

Основу етносу склали араби, асимільовані нащадки древніх єгиптян. Більшість віруючих — мусульмани-суніти[2]. Громадяни цієї країни, котрі мають спільну культуру та загальний діалект, відомий як єгипетський арабський або масрі. Крім того, значна частина єгиптян, що живуть у Верхньому Єгипті, говорять на саїдській арабській мові[ru]. Єгиптяни в основному є прихильниками сунітського ісламу з шиїтською меншиною та значною часткою, яка слідує місцевим суфійським наказам[ru][3]. Значна частина єгиптян належить до Коптської Православної Церкви, чия літургійна мова коптська, що є серед корінних єгипетських мов і використовується в молитвах разом з арабською мовою.

Єгипетська ідентичність тісно пов'язана з географією. Населення Єгипту зосереджено в нижній долині Нілу, невеликій смузі культурної землі, яка простягається від Першого порогу до Середземномор'я і оточена пустелею на схід і на захід[en]. Ця унікальна географія стала основою розвитку єгипетського суспільства з давніх часів.

Ілюстрації

Egyptian-Ankh-Symbol 0.jpg

Зовнішні посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%B3%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96_%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B8