Яківчук Інна Олексіївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

Загальні відомості про заклад

Дошклільний навчальний заклад №4 "Зірочка" діє з 1965 року, має типове приміщення, розрахований на 95 місць. В закладі функціонує 8 груп, з них 1 група раннього віку, 7 груп дошкільного віку, в тому числі дві різновікові групи. Сьогодні садочок відвідує 201 дитина. Приміщення закладу розташоване на мальовничій території 0,5 га. , на території ростуть дерева, кущі, квіти. Заклад дошкільної освіти №4 "Зірочка" працює за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років "Дитина". Назва програми акцентує увагу на особистість дитини, пріоритетність її інтересів, бажань і потреб. Це перша програма, керуючись якою дорослі допоможуть дитині сформуватись як особистість. Це програма - особлива. Освітні завдання в ній - цікаві й водночас вимагають від дитини докладання певних зусиль для задоволення пізнавального інтересу. Програма є овітньою, тобто базується на положенні про те, що освіта веде за собою розвиток.

Завдання 1

• Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі • Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. • ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування. • Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

1.Працівники закладу систематично проходять навчання з ІКТ, в тому числі це і самоосвіта працівників, організовані колективні навчання під час проведення конференцій, безоплатних освітніх вебінарів, методоб’єднань. Дитячий садок має свій сайт, а також спільноту у Facebook та розроблений студенкткою-практ. блог на допомогу батькам, які збираютья відвідувати дитячий садок.

У роботі з дітьми вихователі використовують нові інноваційні технології : - Здоров'язберігаючі технології ; - система М.Монтессорі; - проектні технології; - дихальна гімнастика А.М.Стрельникова; - ІКТ; - спадщина В.Сухомлинського; - англійська для малят.

На базі ДНЗ №4 "Зірочка" розроблено, адаптовано та затверджено КОІПОПК м. Б.Церква до впровадження навчально-методичний посібник "Система навчально-виховної роботи за проектними технологіями в дошкільному закладі"

2.Інтерв’ю з керівником навчального закладу Кириленко Катериною Вікторівною.

-Катерина Вікторівна, скажіть будь-ласка, що ви знаєте про ІКТ та як ви застосовуєте його в освітньому процесі?

ІКТ- інформаційно комп’ютерні технології ,запроваджені задля оновлення та покращення освітнього процесу. Щодо реалізації інформаційно-комп’ютерних технологій в закладі ми використовуєм різні технічні засоби, інтернет ресурси, програмне забезпечення для здійснення таких основних напрямках діяльності закладу як: управлінська ,методична робота,навчальна робота.

- Чи вихователі проходять навчання з ІКТ ?

Так вихователі нашого закладу систематично проходять навчання з ІКТ, в тому числі це і самоосвіта працівників, організовані колективні навчання під час проведення конференцій, безоплатних освітніх вебінарів, методоб’єднань та ін.


- Чи використовують вони ІКТ в своїй роботі з дітьми? Використовують на заняттях з дітьми мультимедійні презентації, як слайд, або відео, використовують звуковий супровід ігор, перегляд мультфільмів та ін.

-Як ще ви використовуєте комп'ютерні технології у своїй роботі?

Ми маємо свою корпоративну пошту, маємо свій сайт та блог. Нині ще з'явилася електронна черга, якою ми теж ефективно користуємось.

3. За допомогою Google додатку https://docs.google.com/forms/d/1NdqOXbalsD3vmw4nHCZ1HH4Bvd08vOn-jOcJo4gELO8/edit була розроблена «Анкета» для опитування вихователів ЗДО № 4 «Зірочка» щодо їх компетентності у сфері ІКТ. За результатами опитування можна зробити висновок, знання вихователів про ІКТ- має досить низький рівень. Вихователі володіють деякими знаннями ,щодо користування технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі для створення інтерактивних занять, ігор, відео тощо. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації.

4. Технічне та програмне забезпечення

Ноутбук - 3 шт Стаціонарний ПК- 1 шт Операційна система Windows 7 Програмне забезпечення Microsoft Office Принтер - 2 шт Принтер кольоровий Принтер чорно-білий проектор екран до проектора телевізор DVD акустична система

Завдання 2

Гугл- календар для співробітників, керівників

Завдання 3

Семінар (тренінг)

Я провела семінар-практикум на тему: «Використання веб-ресурсів в професійній діяльності вихователя дошкільного навчального закладу». Ефективне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в дошкільну освіту – важливий чинник удосконалення дошкільної освіти, враховуючи високий навчальний потенціал сучасних ІТ-технологій та темпи їх розвитку, що обумовлені безперервною розробкою і вдосконаленням апаратних та програмних засобів, освіта педагога, а саме вихователя дошкільного закладу, потребує сьогодні постійного вдосконалення, випередженого формування та розвитку його ІКТ-компетентності, інформаційної культури в цілому. Метою даного семінару є підтримка діяльності сучасного дошкільного навчального закладу, сприяння розширенню мережі інформаційних ресурсів для формування єдиного інформаційного середовища системи дошкільної освіти, формування і вдосконалення інформаційно-комунікаційних компетентностей адміністративно-педагогічного складу працівників ДНЗ, сприяння використанню Інтернет-ресурсів в управлінській, навчально-методичній, освітній діяльності, роботі з батьками вихованців ДНЗ, громадськістю.

Завдання 4

Підготувати методичні рекомендації до:

1. проектування інформаційного освітнього середовища установи,

2. модернізації ІТ інфраструктури.

3. формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Проектування інформаційного освітнього середовища установи:

- створення та поширення електронних навчальних матеріалів – навчальних програм, навчальних (навчально-методичних) посібників, методичних рекомендацій тощо, які мають суттєві переваги порівняно з паперовими аналогами (можливість більш оперативного оновлення даних, доступність, невисока вартість, можливість додавати мультимедійні компоненти та інше);

- розвиток персоніфікованого комп’ютерно-інтегрованого навчального середовища, у якому б забезпечувалося гнучке налаштування сервісів і технологій відповідно до індивідуальних потреб учасників навчально-виховного процесу (розроблення та застосування дистанційних навчальних курсів, електронних засобів навчального призначення);

- створення й підтримування відповідних платформ, мереж, сервісів, які дозволили б педагогічним працівникам обмінюватися позитивним досвідом, авторськими напрацюваннями з вітчизняними й зарубіжними колегами, що сприятиме підвищенню якості навчання та виховання (використання хмарних сервісів і соціальних мереж з метою освітньої взаємодії та партнерства);

- забезпечення прозорості й відкритості даних про функціонування позашкільного навчального закладу для споживачів освітніх послуг, громади, органів місцевого самоврядування, зокрема, про професійні та творчі досягнення, навчальні програми, упровадження інноваційних технологій, методик, ключові управлінські рішення тощо .

Модернізації ІТ інфраструктури:

- кожну групу обладнати комп"ютером;

- більшення радіусу дії wi-fi мережі;

- оновлення програмного забезпечення;

- закупівля Smart Board.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи:


- проходження дистанційних онлайн курсів МООС;

- проходження постійно діючих семінарів з питань вдосконалення навиків роботи на комп'ютері з різними програмами і впровадження ІКТ в навчально-виховному процесі;

- проходження майстер-класів, стажувань у педагогів компетентних в ІКТ;

- проходження дистанційного навчання;

- організація та проведення курсів ІКТ-грамотності;

- самоосвітню діяльність педагогічних працівників.