Юдея

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 13:07, 29 листопада 2013; Наталія Качанюк (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Юде́я, Юде́ї, ж. Іудея. Архелай царює в Юдеї замість батька свого Ирода. Єв. Мт. II. 22.

Сучасні словники

УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

ЮДЕЯ I в античні часи елліністично-римська провінція, що відповідала давній території держави Юди; I/II ст. ця назва вийшла з ужитку. II невел. стародавня держава у Пд. Палестині, створена ізраїльськими племенами Юди та Веніаміна після смерті Соломона (922 до н.е.) і розпаду його царства; столиця Єрусалим; потім залежна від Ассирії, опісля - Вавилонії; бл. 586 до н.е. Навуходоносор II зруйнував Єрусалим, а мшк. виселив (вавилонська неволя); бл. 537 до н.е. - перська провінція Єхуд; здобута згодом Александром Македонським, перейшла під владу Птолемеїв; в елліністичний період - Ю.

Орфографічний словник української мови

Юде́я іменник жіночого роду регіон у Палестині


Ілюстрації

Юдея.jpg Юдея1.png Юдея2.jpg Юдея3.jpg

Медіа

В тег EmbedVideo введен неверный id "9PHrl5iGfXY&list=PLxRWre-6yXCftOGz5nGXFW0SpwvboRAPc&index=3" видео для сервиса "youtube".

Див. також

Юдея

Он-лайн бібліотека

Вікімапія. Іюдея.

Джерела та література

Старий Заповіт - Плач Єремії

Цікаві факти

Після Соломонової смерті царем став його син Ровоам. Він суворо розмовляв з народом: "Якщо мій батько Соломон наклав на вас ярмо, то я збільшу його; якщо він карав вас батогами, то я каратиму вас скорпіонами" (скорпіони – це батоги з нанизаними металевими гайками). Тоді більшість народу повстала проти Ровоама. Десять колін Ізраїлевих відокремилися від Ровоама, обрали собі царем Ієровоама з коліна Єфремового і створили окреме царство, яке стали називати Ізраїльським. Два коліна – Іудине і Веніаминове – залишилися в Ровоама й утворили царство Юдейське. Євреї з цього царства стали називатися юдеями. Таким чином царство єврейське розділилося на два: Юдейське та Ізраїльське. Столицею в Юдейському царстві залишилося місто Єрусалим, а в Ізраїльському столицею стало місто Самарія. Жителі Ізраїльського царства ходили у великі свята на поклоніння Богу в храм єрусалимський. Цареві Ієровоаму це не подобалося. Він боявся, що його піддані зблизяться з юдеями і приєднаються до Юдейського царства. Щоб вони більше не ходили у Єрусалим, Ієровоам поставив у двох містах свого царства двох золотих тельців і оголосив народу: "Вам не треба ходити у Єрусалим. Ось ваші боги, які вивели вас з Єгипту". І весь ізраїльський народ став, замість істинного Бога, поклонятися ідолам. І після Ієровоама усі царі ізраїльського царства були нечестивими – ідолопоклонниками. Вони зробили нечестивим і весь народ ізраїльський. У царстві Юдейському усі царі походили від роду Давидового, але серед них добрих і благочестивих царів було дуже мало. Народ, наслідуючи нечестивих царів, вельми грішив перед Богом. Господь для напоумлення єврейського народу, як юдеїв, так і ізраїльтян, посилав багатьох пророків.