Щербій Олена Юріївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Практика фото 1.png

Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу (ясла-садок) “Чарівний замок”

 Вул. Паркова, 34-а, с. Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинський, район  Київська область
 Директор закладу: Рибак Світлана Анатолієвна

Режим роботи: 7.00 - 19.00 год. Кількість груп: 8 На базі дошкільного навчального закладу створено логопедичний пункт для корекції вад мовлення дітей, на якому проводиться корекційно-розвиткова робота для дітей з порушенням мовлення. У дошкільному навчальному закладі працює 16 педагогічних працівників та 4 спеціалістів: практичний психолог, вчитель-логопед, інструктор з фізичної культури, музичний керівник.

 Завдання 1

1.1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

Завідувач.png

Питання до директора:

- Чи реально використовуеється ІКТ в освітньому процесі? - На якому етапі розвитку перебуває ІКТ питання в вашому навчальному закладі? - Що робить керівництво для впровадження ІКТ в освітньому процесі? - Які позитивні фактори від впровадження ІКТ рішень в навчальний процес? Висновок: Керівництво ДНЗ підтримує впровадження новітніх ІКТ технологій в освітній процес. Але нажаль технічне забезпечення на сьогоднішній день робить це неможливим. Фінансування з боку держави на такі потреби відсутні.

Аналіз результатів анкетування

Анкета 1.png
Анкета 2.png
Анкета 3.png
Анкета 4.png
Анкета 5.png
Анкета 6.png


 Завдання №2 Завдання на вибір ( Сайт установи )

https://charzamok.com/

 Завдання 3 Семінар для вихователів.
Фото семінар 1.png
Фото семінар 2.png

Для педагогів ЗДО було проведено: Семінар на тему “Використання ІКТ педагогами в освітньому середовищі з дітьми дошкільного віку” Мета: ознайомити педагогів з можливостями додатків LearningApps.org,Wordart.com, StoryJumper,Padlet,Prezi, StoryJumper. Ознайомити з перевагами використання даних сервісів в освітньо-виховній діяльності та визначити рекомендації щодо створення та застосування їх в подальшій роботі. План проведення семінару Вступна бесіда про ІКТ та переваги використання їх в освітній діяльності Мета та завдання по використанню LerningApps.org,Wordart.com,Prezi,StoryBird,Padlet сервісів. Ознайомлення з можливостями та перевагами використання в ЗДО. Надання рекомендацій щодо користування даними сервісами. Головний завданням булоознайомити педагогів з використанням основних сервісів в освітньому середовищі. Навчити користуватися, аби в подальшому створювати різні типи занять для використання в освіньому середовищі. В роботі була використання Презентація, яка супроводжувала весь семінар.

 Завдання №4 Методичні рекомендації.

Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вихователів установи Для підвищення рівня ІКТ компетентність вихователів закладу дошкільної освіти , адміністрації закладу рекомендуємо організовувати та проводити: тренінги; майстер-класи; тематичні та навчальні семінари, семінари-практикуми; педагогічні майстерні; залучати вихователів працювати з онлайн документацією; навчити вихователів наповнювати сайт дошкільного навчального закладу цікавою, потрібною інформацією; проведення індивідуальних консультацій для подолання труднощів у використанні комп’ютерної техніки в роботі з документацією та у роботі з дітьми; надання у доступ наукових публікацій; сприяти активному саморозвитку та самонавчанню педагогічних працівників;

 Модернізація ІТ-інфраструктури

Оновлювати технічну базу закладу (закупівля новітньої техніки: комп’ютерів, SMART-board, програмного забезпечення і т.д.). Підтримувати та оновлювати корпоративний сайт установи. Спонукати педагогів використовувати новітні комп'ютерні технології в навчально-виховній діяльності. Здійснювати розгорнутий моніторинг ефективності впровадження ІКТ в заклад дошкільної освіти. Розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси. Забезпечення навчання педагогічного колективу для підвищення рівня знань по роботі з ІКТ.

 Формування ІКТ-компетентності педагогів

Брати участь у різноманітних семінарах щодо застосування ІКТ у навчальній практиці. Проведення індивідуальних консультацій за запитом. Проведення майстер-класів, де вихователі матимуть змогу навчитись методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій. Проведення тренінгів, на яких вихователі матимуть змогу практично попрацювати з новими сервісами. Участь у вебінарах для обміну досвідом з іншими навчальними закладами щодо впровадження та використання ІКТ в навчально-виховній діяльності. Проведення моніторингу ІТ-компетентності вихователів. Відвідування спеціальних курсів з підвищення ІТ-компетентності педагогів.