Шуляк

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Шуляк, -ка, м. 1) = Шуліка. Як я не бачу, де випускаю курчата, так щоб не бачив їх шуляк. Чуб. І. 63. 2) = Шулик 2. Уже у вашій капусті й шуляки. Сумск. у. 3) = Шульок = Шулка. Kolb. І. 51. 4) Названіе вола съ рогами нагнутыми внизъ такъ, что концы ихъ опускаются ниже лба. КС. 1898. VII. 45. Ум. Шулячо́к. Чуб. II. 16.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Шуліка - рід птахів родини яструбових, підродини (залежно від класифікації) справжні шуліки (Milvinae) або яструбові. Довжина тіла 53 — 75 см, маса тіла — до 1 кг. Шуліки живляться переважно гризунами, рибою. Корисні птахи. Перелітні. Поширені в Європі, Азії, Африці й Австралії. Рід включає два види: чорний шуліка (M. migrans або M. corschun) — гніздовий птах, поширений у всій Україні, крім степів на півдні; і шуліка рудий (М. milvus), рідкісний в Україні, занесений до національної Червоної книги.

Шульок (шулька) - качан кукурудзи. Взяла [Маруся] у руку і піднесла до очей, розглядаючи у тьмі. Це була засохла бадилина від кукурудзяного шулька (Гнат Хоткевич, II, 1966, 274); — Яка вона [кукурудза] тут на горі гарна, — говорить у ній думка. — Прядиво з шулька вже темне, схиляється, й можна до неї забиратися жати хоч би й сьогодні (Ольга Кобилянська, III, 1956, 501); Любить [кукурудза] простір.. Шульки розкішно розвиваються. І росте їх два-три на одному шумилинні і зерном наливаються повним, здоровим, мучним! (Антін Крушельницький, Буденний хліб.., 1960, 48). У граничнім рові, що відділював його кукурудзу від толоки, між лопушням лежала ціла купа наламаних кукурудзяних шульок (Іван Франко, VI, 1951, 147).

Ілюстрації

[[Зображення:]] [[Зображення:]] Korshun22.jpg 270px-Milvus milvus L(ThKraft).jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ}}}]]

http://sum.in.ua/s/shuljka http://sum.in.ua/s/shuljok