Відмінності між версіями «Школа І-ІІІ ст. № 263 імені Євгена Коновальця (Деснянський район)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 79: Рядок 79:
  
 
Тому ми підготували презентацію про використання ІКТ в освіті та провели семінар для вчителів.
 
Тому ми підготували презентацію про використання ІКТ в освіті та провели семінар для вчителів.
 +
 +
[https://docs.google.com/presentation/d/1Mx9sMuQrRrU6mXY6IcHH9-EVOfJ4gaLhdjp1AfsVW2s/edit#slide=id.p Використання ІКТ в освіті]
  
 
=Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи=
 
=Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи=

Версія за 17:52, 22 лютого 2017

Гусакова Наталія Ігорівна

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу

Загальний вигляд

Школа І-ІІІ ступенів № 263 імені Євгена Коновальця створена відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 18.05.87р. за № 520 та знаходиться в комунальній власності. Школа є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку, штамп, ідентифікаційний номер. Засновником школи є управління освіти Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації. У школі визначена українська мова навчання згідно з рішенням “Про зміни в мережі установ народної освіти на 1987/88 н.р.” від 18.05.87р. № 520. У школі поглиблено вивчається англійська мова; профілі навчання – інформаційно-технологічний та філологічний (іноземна філологія).Відповідно до рішення Київської міської ради від 08.07.2010 року № 983/4421 «Про присвоєння закладам освіти міста Києва імен видатних українських діячів» школі було присвоєно ім’я видатного українського полковника Євгена Коновальця.
У школі навчається 747 учнів в 27 класах: в школі І-го ступеня – 340 учнів, в школі ІІ-го ступеня – 350 учнів, в школі ІІІ ступеня – 57 учнів. Працює 7 груп продовженого дня. Контингент школярів складається з жителів усього масиву Троєщина, а не тільки мікрорайону. Педагогічний колектив школи – це 76 працівники. Серед них вищу категорію мають – 31 учитель, І категорія – 12 , ІІ категорія – 13 вчителів, спеціалістів – 5, Звання: “Старший учитель” мають 17 чоловік, “Учитель-методист” – 5 педагогічних працівників. В школі працюють 2 “Відмінники освіти України”, 6 учителів нагороджені Грамотами МОН України, 20 – Грамотами ГУОН, 36 – Грамотами РУО.
В школі працює 2 комп’ютерні кабінети, в яких функціонують сучасні комп'ютери; інтерактивними дошками для використання в навчально – виховному процесі оснащені 3 кабінети: кабінет інформатики, географії та фізики. На базі цих кабінетів проводяться шкільні педради та конференції, районні та міські заходи.
У школі №263 впроваджується модель відкритої освіти з програмування та WEB-дизайну в середній школі. Курси, які можуть відвідувати учні: програмування, веб-програмування, графіка.

Загальний вигляд


Ми поспілкувались з керівником навчального закладу та його заступниками щодо освітньої політики з питань впровадження ІКТ у школі і дізналися, що у Деснянському районі столиці з січня 2015 року у 6 навчальних закладах (ЗНЗ № 39, 207, 249, 250, 263, 313) впроваджується інноваційний освітній проект «Модель методичного Центру відкритої освіти з веб-дизайну та програмування» - профільна школа on-line. На сайті районного управління освіти створено сторінку з посиланнями на реєстрацію учнів в проекті і ресурси, створені вчителями , які впроваджують профільну школу on-line. Учителі інформатики школи 263, у якій реалізується інноваційний проект вже підготували матеріали уроків з html - програмування, комп’ютерної графіки та алгоритмізації у вигляді відео уроків та електронних конспектів та розташували їх на спільному ресурсі.
Також ми дізналися, що в школі впроваджений експеримент «Школа повного дня». З 2012 року школа почала роботу над реалізацією експериментального проекту «Школа повного дня» (наказ ГУОН від 03.09.2012 р. № 211 «Про організацію дослідно-експериментальної роботи в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах).



Проведення анкетування вчителів, яке визначає їх ІК-компетентність

Для вчителів школи № 263 імені Євгена Коновальця було створено анкети на тему «ІКТ-компетентність вчителя».


Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

Загальний вигляд
  • В школі 61 комп’ютер (2 комп’ютерні кабінети (27 комп’ютерів), 7 комп’ютерів для адміністрації, 3 комп’ютери в бухгалтерії, 1 комп’ютер в бібліотеці, в кожному класі у вчителя є персональний комп’ютер або ноутбук)
  • 3 інтерактивні дошки (в кабінеті фізики,географії,інформатики)
  • В школі є лекційний мобільний комплекс, де проводяться конференції, семінари, лекції
  • Всі комп’ютери підключені до інтернету, в школі працює Wi-Fi. У цьому році в школі з’явилася нова техніка (нові білі комп’ютери у кабінеті інформатики)


Програмне забезпечення:

  • Microsoft office
  • Windows
Загальний вигляд


Інформаційне забезпечення:

  • Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сторінкою школи в соціальній мережі Facebook та офіційний сайтом школи
Загальний вигляд


Навчально-наукове забезпечення:

  • Inkscape
  • Microsoft office
  • Gimp
  • Gcompris
  • Scratch
  • Rapid Typing



Сайт школи № 263 імені Євгена Коновальця

Ми запропонували оновити сайт школи та внести деякі зміни у його структурі. Наші пропозиції представлені нижче.


Семінар для вчителів з використання ІКТ в освіті

На сучасному етапі інформатизації суспільства все більшого поширення в різноманітних сферах життя набувають комп’ютерні технології, вони виступають як один із інструментів пізнання. Тому однією із задач сучасної освіти є підготовка викладача, який вільно орієнтується у світовому інформаційному просторі, використовуючи сучасні комп’ютерні технології. Цей напрямок вважається перспективним, адже в цілому освіта характеризується як велика система, якісне функціонування якої неможливе без використання сучасних телекомунікаційних і комп’ютерних засобів зберігання, опрацювання, передавання, подання інформації.

ІКТ дають змогу вчителю краще подати матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхній інтерес до навчання. Вчитель має можливість отримувати найостаннішу інформацію, активно спілкуватися з колегами, учнями та батьками. Завдяки цьому підвищується авторитет вчителя, він дійсно може бути носієм культури, знань, усього передового.

Збільшення комп’ютерної техніки та подальше її вдосконалення поширює можливості викладачів використовувати комп’ютерні технології не тільки при вивченні інформатики, але й поєднанні викладання інших дисциплін із використанням ІКТ. Новітні розробки в цій галузі змінюють спосіб їх застосування при вивченні різних дисциплін у процесі навчання.

Тому ми підготували презентацію про використання ІКТ в освіті та провели семінар для вчителів.

Використання ІКТ в освіті

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи

Фотозвіт проходження практики