Відмінності між версіями «Шахтарь»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Шахта́рь, -ря, '''''м. ''Рабочій въ шахтѣ. Г. Барв. 28. Категорія:Ша)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Шахта́рь, -ря, '''''м. ''Рабочій въ шахтѣ. Г. Барв. 28.  
+
Шахтар – людина, що добуває корисні копалини, опускаючись на велику глибину в шахту.
[[Категорія:Ша]]
+
Короткий опис
 +
Професію шахтаря вважають однією із найнебезпечніших й найекстремальніших, її вибирають наймужніші та найсміливіші люди. Робота шахтаря полягає у видобутку різної руди у підземних шахтах. Це дуже важка праця, робітникам доводиться спускатися на велику глибину (від 800 м до 4 км) у так званий забій, де і відбувається видобуток, наприклад, вугілля або золота, що згодом подається нагору за допомогою спеціальних транспортних засобів. У шахтах працюють різні фахівці, у тому числі гірники, техніки, механіки, електрослюсарі, машиністи тощо.  
 +
Історія професії
 +
Свій початок гірська справа (а саме до неї відносять і професію шахтаря) як така бере у XV столітті, коли люди починають видобувати різну руду з надр землі, а у XVIII столітті відбувається бурхливий його розвиток, відкриваються нові родовища, оцінюються їхні можливості та перспектива. Отоді і з'являються перші шахтарі. Слово «шахтар» походить від німецького «schacht», підприємства, де провадиться видобуток корисних підземних копалин.
 +
Соціальна значимість професії у суспільстві
 +
Більшість людей з великою повагою відноситься до професії шахтаря, але далеко не всі погодяться ними стати. Небезпека і тяжкі умови праці роблять одну із престижних у ХХ столітті професій досить непривабливою у наші дні.

Версія за 22:47, 24 листопада 2015

Шахтар – людина, що добуває корисні копалини, опускаючись на велику глибину в шахту. Короткий опис Професію шахтаря вважають однією із найнебезпечніших й найекстремальніших, її вибирають наймужніші та найсміливіші люди. Робота шахтаря полягає у видобутку різної руди у підземних шахтах. Це дуже важка праця, робітникам доводиться спускатися на велику глибину (від 800 м до 4 км) у так званий забій, де і відбувається видобуток, наприклад, вугілля або золота, що згодом подається нагору за допомогою спеціальних транспортних засобів. У шахтах працюють різні фахівці, у тому числі гірники, техніки, механіки, електрослюсарі, машиністи тощо. Історія професії Свій початок гірська справа (а саме до неї відносять і професію шахтаря) як така бере у XV столітті, коли люди починають видобувати різну руду з надр землі, а у XVIII столітті відбувається бурхливий його розвиток, відкриваються нові родовища, оцінюються їхні можливості та перспектива. Отоді і з'являються перші шахтарі. Слово «шахтар» походить від німецького «schacht», підприємства, де провадиться видобуток корисних підземних копалин.… Соціальна значимість професії у суспільстві Більшість людей з великою повагою відноситься до професії шахтаря, але далеко не всі погодяться ними стати. Небезпека і тяжкі умови праці роблять одну із престижних у ХХ столітті професій досить непривабливою у наші дні.