Відмінності між версіями «Чирячка»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 44: Рядок 44:
  
  
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]
+
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права та міжнародних відносин]]
[[Категорія:Слова 2018 року]]
+
[[Категорія:Слова 2019 року]]
 
[[Категорія:Чи]]
 
[[Категорія:Чи]]

Поточна версія на 14:45, 4 грудня 2019

Чирячка, -ки, ж. = Чиряк? Бешихо! чирячка, болячка.... Мил. М. 96.

Сучасні словники

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 329.

ЧИРЯЧКА, и, жін., розм. Те саме, що чиряк. — Нехай вам стонадцять лихорадок і півтора стільки ж чирячок і болячок у коли знайшовсь уже розумніший мене (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 163).

Ілюстрації

ЧИРЯЧКА.jpg ЧИРЯЧКА 2.jpg ЧИРЯЧКА 3.jpg ЧИРЯЧКА 4.jpg

Медіа

Що таке чиряк

Говорячи мовою медиків, чиряк (фурункул) є гострим гнійним запаленням волосяного мішка і області навколо нього. А збудниками його стають гноєтворні мікроби, найчастіше - стафілококи.

Таким чином, на відміну від запалень шкіри з іншими назвами, фурункул виникає виключно в тих ділянках тіла, де присутній волосяний покров. Тому зоною ризику є: обличчя, поперек, руки, потилиця, сідниці, ноги, задня частина шиї, пах.

У місці, де незабаром з'явиться фурункул, спочатку починається свербіж. Шкіра червоніє і набрякає, а потім з'являється болюче утворення. Воно має округлу форму з конусоподібною вершиною і багряно-червоним відтінком. Вузлик розвивається, збільшується, до симптомів додається некроз, з'являється стрижень, посилюються болі. В деяких випадках підвищується температура тіла, виникає мігрень і нездужання.

Якщо все йде добре, то за три дні уражені тканини зі стрижнем відторгаються, а на їхньому місці залишається глибока кровоточива рана. Поступово вона затягується, зменшується набряк, запалення, припухлість, болісні відчуття. Коли все заживе, залишається рубець.

Якщо має місце ускладнення, то хвороба виходить за межі фолікула, утворюється гнійна порожнина.

Іноді фурункули з'являються занадто часто, відразу по дві штуки, іноді запалення захоплює відразу кілька сусідніх волосяних фолікулів. Це може свідчити про зниження імунітету. Тому до лікаря звертатися просто необхідно.

Див. також

Чиряк

Чирякуватий

Джерела та література

http://sum.in.ua/

https://tochka.net/ua/