Філософія (спеціальність)

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:25, 3 жовтня 2013; Ковальова Олександра (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Філософія [грец. phileo, люблю + sophia, мудрість] - за словником Даля - любов мислити. Зрозуміло, що навчити цьому не можна. Людина або любить думати, або ні. І вже платити гроші за любов - це вже зовсім аморально. Не відповідає третьому ознакою. Філософських систем стільки ж, скільки філософів. Критерій наукової істини - експеримент. На своєму сумному досвіді СРСР показав, що країна, що має передову природну науку і техніку, розпалася в чому завдяки тому, що радянські філософи приписали діалектичного матеріалізму не властиве йому властивість - універсальність. У Радянському Союзі філософія потрапила до Академії Наук і в перелік Вищої атестаційної комісії з ідеологічних мотивів у 1930-х рр.. І понеслося! Як у відомій частівці: Ой, гуляє в полі діалектика. Скільки душ невинних загубила?! Полюби, Марусенька, електрика поки його струмом не вбило. Прямо по Проповідник 1, 18: у великій мудрості багато печалі; і хто примножує пізнання, примножує скорботу.

У стародавніх поняття «філософія» означало «прагнення до розуміння», «прагнення до знань», «спрагу знання». У перекладі на російську мову слово «філософія» перекладається як «любов до мудрості».

Filosofiya.jpg

Чого навчаються

 • Викладати філософські дисципліни в загальноосвітніх школах і середніх спеціальних навчальних закладах
 • Реферувати наукову літературу ( в тому числі іноземною мовою)і писати анотації до неї
 • Готувати критичний аналіз філософських текстів
 • Працювати зі службовими документами і вести ділове листування
 • Займатися плануванням та організацією роботи різних колективів
 • Займатися логічним аналізом різного роду суджень
 • Організовувати і проводити дискусії
 • Працювати в академічних та науково -дослідних організаціях
 • Працювати в ЗМІ , музеях , бібліотеках
 • Працювати в аналітичних центрах при органах державної влади , бізнес- структурах , громадських фондах

Філософська освіта - саме класичне з усіх можливих. Майбутні філософи освоюють онтологію і теорію пізнання. Вивчають історію російської та зарубіжної філософської думки. Знайомляться з філософськими проблемами наукових дисциплін. Практикуються в соціальній філософії і логіці . Долучаються до прекрасного на естетиці та етиці. У більшості вузів передбачені майстер -класи , практикуми та семінарські заняття з різних філософських проблем і течіям.

Важливі навчальні предмети:

1268931540 14 08 2009 0537641001250279452 michal-giedrojc.jpg
 1. Історія зарубіжної філософії
 2. Історія російської філософії
 3. Логіка
 4. Онтологія і теорія пізнання
 5. Сучасна зарубіжна філософія
 6. Соціальна філософія
 7. Філософія та методологія науки
 8. Філософські проблеми конкретнонаучних дисциплін
 9. Етика і естетика

Ким працювати

Філософія - особлива наука, доступна не всім. Загальноприйнятого визначення для цієї дисципліни не існує. Тим більше складно сказати, хто ж такі філософи. З одного боку, вони, начебто, знають відповідь на будь-яке питання, з іншого - знають, «що нічого не знають». Розуміють те, що не підвладне іншим, при цьому найчастіше відриваючись від побутових реалій життя. Філософами називають визнаних мислителів, письменників, вчених, які зуміли залишити свій слід в історії. Зовсім не обов'язково, що профільна освіта зробить зі звичайного школяра такої людини. Але от розвинути природні задатки воно здатне цілком.

Перспективи

Ще десять років тому практичне застосування філософського освіти знайти було складно. Правда, випускників спеціальності це нітрохи не засмучувало: «філософи» успішно будували кар'єри практично у всіх сферах діяльності. Введення нових профілів зробило напрямок більш прикладним. Окрім наукової роботи, ці фахівці можуть працювати в лінгвістиці, соціальній сфері, педагогіці, засобах масової інформації, займатися комунікаційними технологіями, арт-бізнесом і т.п.

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями:

Philosophy brain.jpg

Див.також

Філософія

Філософія Відродження

Українські філософи