Увечері

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 20:33, 19 жовтня 2016; Blmysyk.fpmv16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Увечері, нар. Вечеромъ. Ум. Увече́рочку. Ой нема та й не буде, хиба ввечері прибуде, а ввечеріввечерочку, а уночі в холодочку. Грин. III. 197.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник

ВВЕЧЕРІ (УВЕЧЕРІ), присл. Вечірньою порою, у вечірній час. Знов засвітилося в його хаті ввечері (Марко Вовчок, I, 1955, 364); І вдень, і ввечері там соловей співав (Леонід Глібов, Вибр., 1957, 165); — Я повернусь увечері або вночі (Юрій Смолич, I, 1958, 86).

Словник синонімів

УВЕЧЕРІ

(пізно) проти ночі, (напередодні) звечора.

Орфографічний словник української мови

Уве́чері

прислівник

незмінювана словникова одиниця

Цікаві факти

Вечір — час доби, який наступає за днем та передує ночі. Іноді його початок пов'язують з досягненням сонцем горизонту і початком сутінків, однак, у залежності від пори року це трапляється в різний час. Чіткіше визначення тривалості вечора — від 18:00 до 22:00. Стабільними мовними формами є «шість годин вечора» і «дев'ята година вечора».

Трапеза, яка приймається ввечері, називається вечерею. Через те, що до вечора у більшості людей закінчується робочий день, для багатьох він є періодом відпочинку і вільного часу. Вечір є найціннішим ефірним часом на телебаченні, тому що в цей час перед телевізором знаходиться найбільша кількість глядачів. Як правило, вечір є тим часом доби, на яке намічається проводження бенкетів, свят і вечірок, в який проводяться театральні вистави тощо. З цієї причини святкування, зустрічі, бенкети називаються також словом «вечір».

Ілюстрації