Відмінності між версіями «Уважність»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Уважність, -ности, '''''ж. ''Внимательность. Категорія:Ув)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Уважність, -ности, '''''ж. ''Внимательность.  
 
'''Уважність, -ности, '''''ж. ''Внимательность.  
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua/s/ Академічний тлумачний словник]===
 +
 +
'''УВА́ЖНІСТЬ''', ''ності, жін.''
 +
1. Вияв уваги (у 1 знач.). Шліфувальниця знала, що її робота вимагає великої '''уважності''' й точності ''(Олесь Донченко, VI, 1957, 211)''; Вивчаючи текст, читець повинен з найбільшою '''уважністю''' поставитись до синтаксичної структури мови, уяснити собі значення кожного розділового знака ''(Художнє читання.., 1955, 96)''.
 +
 +
2. Уважне ставлення до кого-небудь; прихильність, доброзичливість, турбота про когось. [Хуса:] Я безмірно вдячний за '''уважність''' до мене й до звичаїв мого люду ''(Леся Українка, III, 1952, 182)''; Чемність і '''уважність''' пана Адама додавали їй такої сили й енергії, що вона могла поборювати такі перепони і зносити прикрості, на які давніше тяжко б було здобутися ''(Наталія Кобринська, Вибр., 1954, 144)''; У пам'яті я збережу навік і вчительки '''уважність''' обережну, і з другом батька бесіду бентежну про те, яким є справжній більшовик ''(Микола Бажан, Політ крізь бурю, 1964, 10)''.
 +
 +
===[http://slovopedia.org.ua/31/53411/29642.html Словник синонімів Полюги]===
 +
'''УВАЖНІСТЬ'''
 +
 +
пильність, зосередженість.
 +
 +
===[http://slovopedia.org.ua/47/53411/349892.html Українсько-російський словник]===
 +
 +
'''УВАЖНІСТЬ'''
 +
 +
внимательность, внимание; чуткость; пристальность; сосредоточенность
 +
 +
 
[[Категорія:Ув]]
 
[[Категорія:Ув]]

Версія за 20:39, 19 жовтня 2016

Уважність, -ности, ж. Внимательность.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник

УВА́ЖНІСТЬ, ності, жін. 1. Вияв уваги (у 1 знач.). Шліфувальниця знала, що її робота вимагає великої уважності й точності (Олесь Донченко, VI, 1957, 211); Вивчаючи текст, читець повинен з найбільшою уважністю поставитись до синтаксичної структури мови, уяснити собі значення кожного розділового знака (Художнє читання.., 1955, 96).

2. Уважне ставлення до кого-небудь; прихильність, доброзичливість, турбота про когось. [Хуса:] Я безмірно вдячний за уважність до мене й до звичаїв мого люду (Леся Українка, III, 1952, 182); Чемність і уважність пана Адама додавали їй такої сили й енергії, що вона могла поборювати такі перепони і зносити прикрості, на які давніше тяжко б було здобутися (Наталія Кобринська, Вибр., 1954, 144); У пам'яті я збережу навік і вчительки уважність обережну, і з другом батька бесіду бентежну про те, яким є справжній більшовик (Микола Бажан, Політ крізь бурю, 1964, 10).

Словник синонімів Полюги

УВАЖНІСТЬ

пильність, зосередженість.

Українсько-російський словник

УВАЖНІСТЬ

внимательность, внимание; чуткость; пристальность; сосредоточенность