Тяж

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Тяж, -жу, м. 1) = Ужва 2. Вх. Зн. 72. 2) У тяжі́, у тяжу бути, ходити. Быть беременной. Я в тяжу. О. 1861. XI. 30. Вона тепер у тяжі, а спорожниться, то буде робити. НВолын. у. Зайти в тяж. Забеременѣть. Драг. 260.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках 1. Ремінь або мотузка, що з'єднує верхній кінець голоблі з віссю переднього колеса для вирівнювання руху екіпажа.

2. Велике дерев'яне кільце, яким з'єднують плуг і колішню.

3. Частина м'язів, за допомогою якої вони з'єднуються з кістками і приводять їх у рух; сухожилля. Кожний клітинний тяж відокремлюється від іншого кровоносними капілярами (Олександр Богомолець, Вибрані праці, 1969, 41).

4. заст. Вагітність.

Зайти у тяж — завагітніти; У тяжі (тяжу) — вагітна. Інша молодиця у тяжу знидіє, зчорніє.., а ця ще краща робиться (Дніпрова Чайка, Тв., 1960, 82); Яке-то воно [дитя] миле, гарне, маленьке, як-то приємно коло нього ходити, але зате вже ж і берегтися треба, особливо в тяжі (Гнат Хоткевич, II, 1966, 44).

Медицина

Амніотичний тяж — це відхилення вагітності, при якому всередині амніотичного міхура (там, де знаходиться плід) з'являються волокна, сполучні нитки. Вони відокремлюються від плаценти, немов перетягують амніотичний міхур і можуть перебувати в будь-якому місці між стінками матки. Помітити в амніотичній рідині тяжі можна тільки на УЗД на 12-му тижні вагітності (раніше не вийде, можливо, пізніше).


Проте хвилюватися без причини не варто — часто амниотичні тяжі не контактують з плодом, а значить, не можуть принести йому шкоди. До того ж часто тяж, відомий як амніотичний, зникає сам по собі. За даними досліджень, приблизно 80% амніотичних тяжів ніяк не впливають на розвиток плоду та перебіг вагітності. Але решта 20% вимагають пильної уваги фахівців, тому дуже важливо регулярно робити УЗД, адже пологи можуть дуже ускладнитися за наявності амніотичних тяжів. Симптоми амніотичного тяжа Вагітна жінка ніяк не може відчути присутність даної патології. Тяж Симонара, відомий як амніотичний, можна визначити тільки за допомогою УЗД.

На УЗД буде видно, що волокна різної товщини — і тоненькі ниточки як павутинка, і як справжні шнурки — закріплені на стінках матки і або вільно плавають по простору, де знаходиться плід, тобто в міхурі плаценти в амніотичній рідині, або ж натягнуті, як струна.

Ілюстрації

Kontra-min-755x755.jpg Tie rod for formwork.jpg Pro-prilit-leleki-neobkhidni-analizi-ta-vidviduvan20190712 8676.png

Медіа

  1. ev:youtube|qI2HiJWo-gg&t=5s}}

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

http://sum.in.ua/s/tjazh