Троїцький народний дім

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Troicki public house.jpg
Kyiv vidom ta nevidom.png

Опис

Троїцький народний дім — пам'ятка архітектури та історії в Києві, Україна. Розташований на розі вулиць Великої Васильківської та Жилянської, сучасна адреса — вул. Велика Васильківська, 53 (спочатку будинок мав адресу вул. Велика Васильківська, 51).

Місцевість, де було споруджено будівлю народного дому, має неофіційну назву «Троїцька площа» (від однойменної церкви, що знаходилася поруч), звідси й його назва.

Побудований у 1901—1902 роках за проектом архітектора Г. Антоновського в стилі раціоналізму . Народний дім Київського товариства грамотності працював до 1908 року, в 1907—1917 роках тут містився театр М. К. Садовського, а потім до 1922 року — ряд українських театральних колективів. У 1934 році будівлю передано колективу Київського театру музичної комедії (нині Київський національний академічний театр оперети). З Троїцьким народним домом пов'язана діяльність громадських культурно-просвітницьких організацій, редакцій періодичних видань, тут проходили політичні збори і мітинги, створені перші в Києві профспілки.

Вид ресурсу

Фото/1901р.

Автор(и)

Антоновський Г. М. (архітектор)

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

Троїцький народний дім

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Персоналії

Антоновський Геннадій Михайлович

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/1901–1913 рр.

Систематичні рубрики

Громадські об’єднання та організації

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Твердак Дар'я Миколаївна