Товстіти

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Товстіти, -тію, -єш, гл. Толстѣть.

Сучасні словники

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 167.

ТОВСТІ́ТИ, ію, ієш, недок. Ставати товстим (у 1, 2 знач.); товщати. Рибалка рибку дбав і у мішках носив, А старшина товстів і багатів на диво... (Леонід Глібов, Вибр., 1957, 148); [Ганна:] Вам борщу? [Надія:] Ні, ні, тільки не борщу! І так уже товстіти почала (Захар Мороз, П'єси, 1959, 248); Обидва [ковалі] літні, сухорляві, міцні, стрункі — професія коваля не дає людині товстіти (Літературна газета, 27.III 1959, 1).


Ілюстрації

Товстіти.jpg

Медіа

Топ-10 продуктів, від яких поправляються

Дієтолог проекту «Зважені та щасливі», експерт проекту «Все буде добре» Світлана Фус розповіла про продукти з нашого раціону, які призводять до швидкого набору ваги і зайвим сантиметрам на талії!

Очолили список – напої

Солодкі напої

Експерт пояснила, що до цієї категорії відноситься як газована вода, так чай, кава з цукром. Так що, не варто захоплюватися випитим калоріями.

Кондитерські вироби з великим вмістом жиру

Важко прожити без солодкого? Тоді вибирайте по можливості солодощі, які не містять величезної кількості шкідливих жирів. Найбільш шкідливі для талії солодощі – це торти та порожньому з жирними олійними кремами.

Велика кількість масла, як рослинного, так і тваринного

Шкідливим є і саме по собі масло у великих кількостях. Все добре, що в міру, попереджає дієтолог.

Чіпси і смажена картопля

Цей фаворит закусок мало того, що дуже шкідливий для фігури, так ще й шкідливий для організму. До речі, до цієї ж категорії можна віднести і смажену картоплю.

Смажене в маслі тісто

Ще один шкідливий представник вуличної їжі, який нещадно збільшує ваш вага, віднімаючи здоров’я. Мова, звичайно про беляшах, чебуреках і їм подібних.

Магазинне тісто на основі маргарину

Ідея заощадити час і купити готове тісто, також може обернутися парою трійкою зайвих сентиментів на талії. Справа в тому, що в магазинному тесті міститься маргарин.

Горіхи і насіння у великій кількості

Звичайно, в першу чергу мова про глазурованих горішках. Якщо говорити про вільні від шоколаду і глазурі горіхах, то їх можна вживати близько 30 г в день.

Жирні молочні продукти

У молочній продукції важливий баланс. Жирні молочні продукти можуть нашкодити фігурі, однак, варто пам’ятати, що зовсім знежирені – також не найкращий вибір. Щоб корисні речовини засвоїлися, потрібно хоча б мінімальний вміст жиру. Так що, з помірною жирністю і в розумних кількостях – те, що дійсно корисно.

Цукерки

В першу чергу небезпечні ті цукерки, які ми їмо, як насіння, швидко і без оглядки. Це льодяники і карамельки.

Хлібобулочні вироби з високо рафінованого борошна

Це пункт навряд чи здивує когось. Як не сумно, але рясне вживання мучного призведе до збільшення ваги. Не тільки булочки, але й макарони можуть зіграти злий жарт.

Однак, якщо знати міру, то можна їсти, навіть солодке. Кількість шкідливої ​​їжі на людину в день можна вирахувати за правилом: 10% від загального раціону на добу може припадати на «шкідливу» їжу. Тобто, якщо 1500 калорій – добовий раціон, то 150 калорій – може бути відведено на тортик.

Джерела та література

Зовнішні посилання