Ткаченко Катерина Олександрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Ткаченко Катерини Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

База проходження практики: ЗДО №444
Комбінованого типу зі спеціальними групами для дітей з порушенням опорно-рухового апарату
Для перегляду опису ЗДО перейдіть за посиланням;

Завдання Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв'ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Сучасний період розвитку освіти характеризується активним впровадженням в нього інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які все сильніше розповсюджуються по всім сферам освітньої діяльності. Сьогоденна дошкільна освіта не є винятком. Впровадження ІКТ в освітній процес ЗДО супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання, які повинні бути адекватними сучасним технічним можливостям і сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство.

Для проведення аналізу освітньої політики з питань виявлення сучасного стану впровадження ІКТ в закладі дошкільної освіти №444, нами було проведено інтерв'ю з керівником та методистом закладу.

Для перегляду питань анкетування перейдіть за посиланням;

В результаті проведеної бесіди було виявлено, що заклад дошкільної освіти через значне обмеження державного фінансування з певними труднощами може відповідати вимогам сучасності. Директор ЗДО зауважує, що на сьогодні державні заклади дошкільної освіти не забезпечені необхідною кількістю технічних засобів для повноцінної роботи та здійснення впровадження ІКТ. Ми поцікавилися, який стан технічного забезпечення в сучасних закладах дошкільної освіти:

- Найчастіше це наявність 3-ох стаціонарних комп'ютерів та 2-ох ноутбуків.

Оскільки головним інструментом впровадження ІКТ в освітній процес у більшості державних ЗДО стає інтерактивна дошка, ми вирішили поцікавитися про її наявність:

- Мультимедійна дошка відсутня через брак коштів від державного фінансування а отримувати кошти на її придбання від батьків садочок не має права.

- Але ми маємо 1 інтерактивну дошку на 3 садочки. Тобто за необхідності ми можемо звернутися в сусідній садочок та взяти в них інтерактивну дошку для проведення певного запланованого заходу.

Тобто можна сказати що впровадження ІКТ є утрудненим нестачею задовільною кількістю технічних засобів, але все ж є можливою та на пряму залежить від активності та бажання вихователів.
Недостача фінансування не може стати обмеженням для ЗДО, який прагне змін на користь сучасності. Тому педагогічний колектив використовує 
                                   наявні технічні засоби для впровадження ІКТ в освітній процес. 

Директор ЗДО зауважує, що як тільки з'явиться необхідне фінансування, буде здійснено покращення комплектації технічними засобами навчання. На даний момент впроваджуються окремі елементи ІКТ.

 За словами керівництва закладу головною метою впровадження ІКТ є відповідність сучасності, покращення та оптимізація роботи вихователів
         і тим самим освітнього процесу загалом, полегшення роботи з батьками (прагнення до осучаснення відповідно до їх запитів) 
                     економія часу на документообіг, та можливість залучення молодих спеціалістів для осучаснення ЗДО.

На разі головними напрямками використання ІКТ є:

  • методична робота (використання комп'ютерів та ноутбуків - підготовка та роздруковування необхідних матеріалів, підготовка та показ навчальних презентацій та навчальних відео);
  • організація документообігу (організація внутрішньої документації та відправка її до управління освіти;
  • підготовка та проведення відкритих заходів (використання інтерактивної дошки);

Варто звернути увагу на те, що ЗДО практикує залучення спеціалістів та науковців, дозволяє апробацію розроблених ними програм.

Також важливим моментом впровадження елементів ІКТ в освітній процес є проведення відкритих заходів з використанням інтерактивної дошки:

- З 2003 року, наш заклад раз на 2 - 3 місяці проводить семінари-практикуми на тему: "Формування гуманної взаємодії дошкільників з природним довкіллям".




Аналіз ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.

Висновки.

Вибіркове завдання.

Проведення методичного заходу.

Методичні рекомендації.