Також

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Також, нар. Также. А що його любка уже без ума, мабіть також не знав. Федьк.

Словник української мови.Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ТАКОЖ.

1. присл. Так само, таким же чином. Він копав та копав, не розгинаючись.. Вона також узялась до копання (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 39); Виїздили ми зранку на машині, оглядали всі цікаві місця.. Учора також, як усіма цими днями, ми вирядилися в мандрівку (Юрій Яновський, II, 1958, 88).

2. присл. Разом із тим, одночасно. — Радянська Україна піднімає прапор визвольної Вітчизняної війни! Так, Михайлюк, і передай німцям. Передай також, що вся Росія і Ленін з нами (Олександр Довженко, I, 1958, 142); Насамперед із захоплених запасів було виділено зерно напівпролетарському населенню Хорлів.. Вирішено було також надати допомогу бідноті Чаплинки, Каланчака та інших сіл (Олесь Гончар, II, 1959, 54); Тут же прийняли ухвалу — про ставлення до Центральної ради та про утворення на Україні партійного і радянського центрів. А також намічено було тактику на наступному з'їзді Рад (Андрій Головко, II, 1957, 432); — Так вона в кожнім листі і мені привіт передавала. Також називала... сином (Олесь Гончар, III, 1959, 126).

3. спол., перев. у сполуч. з а. Уживається для приєднання однорідних членів речення або цілих речень у значенні: крім того, разом із тим. Хочеться мені хоч одним оком поглянуть ще на Італію, а також побути на селі (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 361).

Морфологічні та синтаксичні властивості

Прислівник.

Корінь: --

Орфографічний словник

також прислівник незмінювана словникова одиниця