Відмінності між версіями «Сітка»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 69: Рядок 69:
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Iукпукп.jpeg|x140px]]
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Iукпукп.jpeg|x140px]]
 
|}
 
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
 +
{{#ev:youtube|tBln4K4jTB0}}
 +
{{#ev:youtube|IS6bSD_wxnM}}
 +
 +
==Посилання==
 +
 +
https://uk.wikipedia.org/wiki/Тарифна_сітка

Поточна версія на 18:57, 3 листопада 2015

Сітка, -ки, ж. Сѣтка вообще. Сѣть поменьше невода для ловли рыбы; также сѣть для ловли перепеловъ. Сим. 28. Заплутався, мов рибка в сітці. Котл. Ен. V. 5. — плавна. Особый родъ сѣти для ловли рыбы по фарватеру рѣки. Вас. 188. Ум. Сіточка.

Cучасні словники

Тлумачний словник

СІ́ТКА, и, жін.

1. Те саме, що сіть 1; мережа (у 1 знач.). Закинули рибалки сітку, одпливли вгору й почали бовтами полохать рибу (Нечуй-Левицький, I, 1956, 60); Любив Кисачка рибалити і сіткою, і ятерями (Юрій Збанацький, Переджнив'я, 1960, 143); // Невелика сіть. Отуманене звіря стрілою влетіло в сітку (Іван Франко, VI, 1951, 313); Дрібну рибу ловлять сіткою на круглому обручі (Юрій Яновський, II, 1958, 46); // перен. Складне переплетіння чого-небудь (інтриг, подій, чуток і т. ін.). Чула, що логіка цієї хитрої людини обплутує її. Сама повторювала не раз: «Бійся дарів данайців», сама знала, що не треба слухати нічого, що говориться «звідти», але тут гра була занадто тонка, сітка дуже прозорчиста [прозора] й обплутувала непомітно (Гнат Хоткевич, I, 1966, 173).

2. Предмет різного призначення з перехресних ниток, мотузок, дроту та ін. На голові [у Галочки], замість стрічок.., золота сітка пов'язана (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 313); Вкриє тебе [сталева сорочка] залізною сіткою — і ніяка шабля не візьме (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 61); В ній [каюті] були дві неширокі сітки для спання (Юрій Смолич, II, 1958, 43); На скирту поповзла завантажена соломою сітка (Віталій Логвиненко, Літа.., 1960, 20); Вдягаю сітку і збираю У решето з дерев рої... (Михайло Стельмах, V, 1963, 22); Біля пляжу стояли два стовпи, на яких чіпляли волейбольну сітку (Іван Ле, Право.., 1957, 325); За міцною металевою сіткою, що відділяла хлоп'ят від саду, буяло зелене царство (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 167); Маскувальна сітка; * Образно. В лісі було пусто. Лиш вітер гучав межи деревами та сипав сніг, закриваючи білою сіткою далечінь... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 81); * У порівняннях. В останньому промінні сонця грала дрібненька мушва і, мов сітка, мигтіла перед очима (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 27); Ми стояли, як сталева сітка, від якої м'ячі відлітали самі собою (Юрій Яновський, II, 1954, 25).

3. чого, перен. Те, що нагадує своїми обрисами багато схрещених, переплетених ліній, ниток і т. ін.; мережа (у 2 знач.). Бореться [дерево] за найменший шматочок землі, сіткою корінчиків оплутує камінь (Гнат Хоткевич, II, 1966, 317); Роки не поклали на його обличчя густої сітки зморщок (Василь Козаченко, Нові Потоки, 1948, 49).

4. яка, чого. Сукупність яких-небудь шляхів, ліній зв'язку, каналів і т. ін., розташованих на певній території; мережа (у 3 знач.). Спорудили [в колгоспі] механізований водогін з напірною баштою, проклали сітку труб, змонтували автопоїлки (Іван І. Волошин, Місячне срібло, 1961, 187); Сітка залізниць; Зрошувальна сітка.

5. яка, чого. Сукупність однорідних закладів, підприємств і т. ін., розташованих на певній території; мережа (у 4 знач.). Особлива увага має бути приділена розгортанню в місті і на селі сітки закладів по охороні здоров'я матері і дитини (Програма КПРС, 1961, 84); Вся наша неосяжна держава вкрилася сіткою великих і малих електростанцій (Василь Кучер, Засвіт. вогні, 1947, 20); Велике значення має комплектування сітки партійної освіти (Радянська Україна, 27.VIII 1959, 1).

6. розм. Сумка, сплетена з шнурків, мотузків, міцних ниток і т. ін., у якій носять продукти, дрібні речі тощо. Так круто повернув [Бронко], що мало не зачепив старенького пенсіонера, який повертався з базару з сіткою, напханою городиною (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 502).

7. розм. Сорочка з тканини рідкого плетива, в'язання.

8. Клітинки, які утворюються внаслідок розлініювання паперу, карти і т. ін. Карта складена на науковій основі і має сітку паралелей і меридіанів (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 23); Доки очі не звикнуть до гірських умов, старший лейтенант заборонив і собі, і своїм підлеглим визначати дистанції на око. Він став вимагати, щоб дані ока обов'язково перевірялись хоч би сіткою бінокля (Олесь Гончар, III, 1959, 114). ▲ Градусна сітка див. градусний.

9. спец. Система чисел, прийнятих для виміру, оцінки чи визначення певних величин; шкала. Основним інструментом обліку якості праці і її відображення в заробітній платі трудящих служить тарифна система, яка включає в себе тарифно-кваліфікаційні довідники, тарифні сітки і тарифні ставки (Комуніст України, 7, 1965, 46).

10. анат. Другий відділ шлунка жуйних тварин. Він [шлунок корови] складається з чотирьох відділів: рубця, сітки, книжки й сичуга (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 170).

11. радіо. Гратчастий електрод електронної лампи. Сітка встановлюється між катодом і анодом і має вигляд циліндричної спіралі з тонкого дроту (Основи радіотехніки, 1957, 15).

Енциклопедія рідкісних слів та варіанти їх значення'

Волейбольна пограничница; і авоська, і батут, та й невід; пастка для м'яча (футб.); безліч дірок, сплетених між собою; відділ шлунка у жуйних; розклад; «Невід» телемовлення; розкреслений в клітку поверхню; сузір'я Південної півкулі; сумка для носіння продуктів; частина коровьевго шлунка; графічна заготівля, осередки якої заповнюються пізніше; вид господарської сумки; «Межа» на корті; чому, крім тризуба, були озброєні римські гладіатори ретіарії?;«Обличчя» кросворду; «Стіна», що розділяє волейболістів; основа кросворду; ділить тенісний стіл навпіл; що таке батут?; батут; і волейбольний, і москітна, і тарифна; середина волейбольного майданчика; авоська; електрод у електровакуумному приладі; частина футбольних воріт; сумка з переплетених ниток; посередині корту; на вікні від комарів; рабиця; батут і гамак; волейбольна «авоська»; «Невід» на тенісному корті; що розділяє дві волейбольні команди?; кросвордних основа; рубіж на волейбольному полі; «Дірява» сорочка; ловить м'ячі, пропущені воротарем; ділить тенісний корт навпіл; «Невід» на волейбольному майданчику; противомоскітна на вікні; розмітка розкопу на квадрати для полегшення фіксації знахідок чи інших залишків давньої життя; москітна для полога; волейбольний «паркан»; атрибут волейболу та тенісу; схема кросворду; «Перегородка» на корті; особа сканворди; ділить корт навпіл

Вільна енциклопедія

Сітка (сузір'я)
Сітка (шлунок)
Сітка (Аляска)
Сітка (тканина)
Сітка (електронна лампа)
Сітка (спортивна)
Річкова сітка
Сітка зварна
Сітка Рабиця
Сітка пошукова
Тарифна сітка
Трабекулярна сітка
Сітка розвідувальна
Сітка стереографічна
Полігональна сітка
Сітка ниток
Сітка свердловин

Біологічна енциклопедія

Ендоплазматична сітка (від грец. endos — внутрішній), або ендоплазматичний ретикулум (від лат. reticulum — сітка) — це мембранна органела, яка ділить цитоплазму на компартменти (від англ. сompartment — відділ, відсік). Ендоплазматична сітка — це порожниста система у вигляді замкненої сукупності канальців і цистерн, утворених суцільною безперервною мембраною і заповнена матриксом (рис. 2.21). Матрикс (від лат. matrix — мати) — це пухкий матеріал помірної щільності (продукт синтезу). Ендоплазматична сітка відкривається в перинуклеарний простір — простір між двома мембранами каріолеми. Це — синтетичний і частково транспортний апарат цитоплазми, що забезпечує виконання клітиною складних функцій.

Ілюстрації

Лорлорло.jpeg Cc98825d11 normal.jpg Setka rabica 1920x1200.jpg Iукпукп.jpeg

Медіа

Посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/Тарифна_сітка