Відмінності між версіями «Сповиток»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Ілюстрації)
(Цікаві факти)
 
Рядок 27: Рядок 27:
  
 
- Сучасне слово-синонім Сповитку - Пелюшки
 
- Сучасне слово-синонім Сповитку - Пелюшки
 +
 +
- У сповитки у давні часи матері клали дитині ляльку-мотанку, щоб та захищала дитину від поганого
  
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==

Поточна версія на 20:55, 30 листопада 2016

Сповиток, -тку, м. Пеленки. Дитина в сповитку. Левиц. І. 109. Ум. Сповиточок. Я ще в сповиточку зосталася сиротою. МВ. II. 75.


Сучасні словники

СПОВИТО́К, тка, чол. Те, у що загортають немовля, — пелюшки із сповивачем. * У порівняннях. Хотіла б я уплисти за водою... І вода помалу мене б у легкі хвилі загортала, немов дитину в тонкий сповиток (Леся Українка, I, 1951, 192); Він лежав у мотузах, зламаний, безсилий, як дитя в сповитку (Іван Ле, Україна, 1940, 386); // рідко. Те саме, що сповивач. Мати принесла їй цілу купу новеньких, випрасуваних сорочечок, сповитків, пелюшок (Леонід Юхвід, Оля, 1959, 297). Словкник Української мови. Академічний сучасний словник 1970-1980

СПОВИ́ВАЧ, а, чол. Те саме, що повивач. За колишніх часів.. батьки закручували новонароджених у тугі сповивачі, які заважали їм не тільки рухатися, а навіть набути зручного положення для сну (Хвороби дитячого віку, 1955, 122); * У порівняннях. Раз по раз нагинаються вони [в'язальниці], пригортаючи до себе кожен сніп, мов.. дитя, сповивають перевеслами, ніби сповивачами (Іван Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 51).

Ілюстрації

Сповиток.jpg Мати й дитя.jpeg Пелюшка.jpg Д11212.gif

Медіа

Див. також

Цікаві факти

- Існує такий фразеологізм "Із сповитка" — з віку немовляти. — Слухай, який у тебе стаж? По-моєму, ти редактор із сповитка (Олесь Гончар, Циклон, 1970, 148); У (в) сповитку — у віці немовляти, немовлям. — Тепер господарює в мене моя дочка-єдиниця, бо старших дочок бог прибрав до себе, ще як були в сповитку (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 308); Дітей, маленьких немовлят, їх тільки шкода. Чи на те вродились, Аби у сповитку пізнати голод, спрагу..? (Леся Українка, I, 1951, 167).

- Сучасне слово-синонім Сповитку - Пелюшки

- У сповитки у давні часи матері клали дитині ляльку-мотанку, щоб та захищала дитину від поганого

Джерела та література

ЛІТЕРАТУРА

Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 549.

ДЖЕРЕЛА

http://sum.in.ua/s/spovytok

Зовнішні посилання