Соннота

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

СОННО́ТА, и, жін., розм. Те саме, що сонливість. — Ви мені даєте такі книжки, що я тільки позіхаю з ними, а часом таки й дрімаю, бо вони наводять сонноту (Нечуй-Левицький, V, 1966, 299); Петров стріпнув головою, ніби хвилину тому прокинувся й тепер одганяв рештки сонноти (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 172).

Сонливість — це суб'єктивне відчуття сильної втоми і розслаблення, яке потребує вольового чи іншого зусилля для його припинення.

Ілюстрації

Сонливість1.jpg Сонливість2.jpg Сонливість3.jpg Сонливість4.jpg

Медіа

Див. також

Чому важливо правильно спати і як навчитися висипатися?

Жартівлива приказка про те, що краще переїсти, ніж недоспати, абсолютно не позбавлена сенсу. Переїдання, звичайно, шкідливе і до добра не доведе. А ось недосипання або поганий сон не тільки негативно впливають на настрій і фізичну активність людини, але можуть послужити причиною серйозних психологічних порушень і сприяти розвитку безлічі хвороб. Наприклад, останні дослідження американських лікарів говорять про те, що жінки, які хронічно недосипають (о, жах), швидше повніють. Спокійний повноцінний сон - це завжди запорука бадьорості, гарного настрою і привабливу зовнішність. З традиційних рекомендацій про те, як навчитися правильно спати, можна виділити кілька основних:

1. Переїдання перед сном, так само як і тонізуючі напої (міцний чай, каву, апельсиновий сік), заважають хорошому сну.

2. Перед сном корисно прийняти теплу ванну.

3. Приємна музика чи перегляд улюбленого кінофільму також благотворно впливають на якість сну.

4. Лягати спати потрібно не пізніше 22 годин. Якщо не виходить, то спробуйте заснути між 2 і 4 годинами ранку. У цей час сон найсильніший, навіть поспав годину, ви не будете відчувати себе розбитим.

5. Під час сну ваша голова повинна бути звернена на північ або схід, оскільки перетин електромагнітних полів землі та кори головного мозку людини збігаються саме в цьому напрямку. Повірте, сон буде чудовим.

6. Чим менше одягу - тим краще сон.

7. У Вашій спальні обов'язково має бути свіже повітря.

Джерела та література

1. Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 458.

2. http://itstechnology.ru/page/chomu-vazhlivo-pravilno-spati-i-jak-navchitisja-visipatisja