Скот

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 16:49, 26 листопада 2018; L.varchenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Скот, -та, м. Скотъ, рогатый скотъ. Млини держав, скот продавав, тощо. ЗОЮР. І. 96. Ум. Ското́к, ското́чок. Худоба - домашні тварини, виведені за допомогою селекції і містяться людиною для отримання продуктів харчування, сировини і виконання транспортних та інших робочих функцій. Див. Також велику рогату худобу і дрібну рогату худобу.

Сучасні словники

Сільськогосподарські тварини входять в загальну біологічну класифікацію поряд зі своїми дикими родичами і в той же час діляться по породам.

З парнокопитних, які не жуйних, до худобі відноситься свиня. Непарнокопитних худобу - кінь і осел, а також їх гібриди: мул і мул.


індик лисиця, тхір, європейська норка - м'ясоїдні (Carnivora).

Кролик, нутрія, морська свинка - гризуни (Rodentia).

Домашні птахи класифікуються наступним чином:

загін курообразних (Galliformes) - курка, індичка, перепел, цесарка, фазан. загін гусеобразних (Anseriformes) - гусак і качка Список сільськогосподарських тварин

північний олень

верблюд

бджоли

поросята копитні Велика рогата худоба корови, буйволи, яки кози, вівці свині віслюк коні північний олень Мозоленогие верблюди дромедар (одногорбий) і бактріан (двогорбий), гризуни кролики, нутрії Хижі тварини (дрібні і середні) соболя, лисиці, європейські норки, тхори птахи Куроподібні кури, індички, цесарки, фазани, перепела, павичі, голуби (м'ясні породи) Гусеподібні гуси, качки мускусні комахи бджоли, джмелі


Краніологічними класифікація - класифікація за формою і параметрами черепа. За цією ознакою виділяють такі типи великої рогатої худоби:

Примітивний (вузьколобий). Диким предком цього типу вважають азіатського туру. Широколобий (лобатий). Відрізняється сильно розвиненими лобовими кістками, широким і довгим черепом. Диким предком цього типу також вважається азіатський тур. Короткорогий. Основна відмінність цього типу - короткі і прямі роги. Диким предком типу вважається європейський тур. Короткоголова. Лицьова частина черепа цього типу вкорочена, відстань між очницями широке. Цей тип також вважається нащадком європейського туру. Пряморогій. Голова худоби цього типу вузька, з коротким чолом і увігнутим потиличних гребенем. Рогу спрямовані вгору, зігнуті у вигляді півмісяця. Предком цього типу вважається африканський тур. Комолий (безрогі). Основна риса цього типу - відсутність рогів. Походження цього типу великої рогатої худоби поки не з'ясовано. Класифікація за віком та статтю: Воли - кастровані в ранньому віці самці старше трьох років. Корови - телівшіеся самки. Бики - некастровані самці старше трьох років. Бички - молоді самці старше трьох місяців, але не старше трьох років. Бички-кастрати - кастровані самці у віці більше трьох місяців, але не старше трьох років. Телята молочні - тварини обох статей у віці від 14 днів до трьох місяців, вигодувані переважно молоком. Телиці - нетелі самки. Первотёлкі - вперше готель самки. Нетелі - продуктивно запліднених телиці.

Ілюстрації

Ck24.jpg Ck4.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=KMCHqtntmaY https://fermer.ru/forum/zhivotnovodstvo/krupnyi-rogatyi-skot

Див. також

Джерела та література

  • підручники
  • словарі
  • вікіпедія

Зовнішні посилання