Відмінності між версіями «Саєт»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Саєт, -ту, '''''м. '''''сайта, -ти, '''''ж. ''1) Годъ тонкаго англійскаго сукна. К. ЧР. 4 26. ''Штани із д...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Саєт, -ту, '''''м. '''''сайта, -ти, '''''ж. ''1) Годъ тонкаго англійскаго сукна. К. ЧР. 4 26. ''Штани із дорогої саєти. ''К. ЧР. 85. 2) Шелковая матерія? ''Жінки у золоті, у саєті, у намистах дуже дорогих. ''Рудч. Ск. II. 102.  
 
'''Саєт, -ту, '''''м. '''''сайта, -ти, '''''ж. ''1) Годъ тонкаго англійскаго сукна. К. ЧР. 4 26. ''Штани із дорогої саєти. ''К. ЧР. 85. 2) Шелковая матерія? ''Жінки у золоті, у саєті, у намистах дуже дорогих. ''Рудч. Ск. II. 102.  
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
 +
===[http://sum.in.ua/s/Sajet Академічний тлумачний словник]===
 +
 +
'''САЄ́Т,''' у, ''чол.'', '''САЄ́ТА''', и, ''жін., заст.'' Ґатунок тонкого англійського сукна. Коли в кого жупан, то сама чиста '''саєта''' ''(Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 281)'';
 +
 +
''//''  Ґатунок оксамиту. '''Саєти''' блищали ''(Панас Мирний, I, 1949, 169)'';  * У порівняннях. Сонце сідало, ..у воді дерево грало, наче шовки та '''саєти''' ''(Олександр Ільченко, Серце жде, 1939, 376)'';
 +
 +
''//''  Вироби, одяг із цих тканин. Жінки у золоті, у '''саєті''', у намистах дуже дорогих ''(Словник Грінченка)''; Далі за столами.. панство вельможне: убране в '''саєти''', єдваби, златоглави ''(Михайло Старицький, Облога.., 1961, 24)''; Він ходив в '''саєтах''', Жив у палатах ''(Іван Франко, X, 1954, 151)''.
 +
 +
===[http://slovopedia.org.ua/35/53409/188591.html Орфографічний словник української мови]===
 +
 +
'''Сає́т'''
 +
''іменник чоловічого роду''
 +
 +
тканина
 +
''рідко''
 +
 +
===[http://ukrlit.org/slovnyk/zhaivoronok_znaky_ukrainskoi_etnokultury/%D1%81%D0%B0%D1%94%D1%82 Жайворонок. Знаки української етнокультури]===
 +
 +
'''Cає́т''' = '''сає́та''' — ґатунок старо­винного тонкого англійського сук­на; також ґатунок оксамиту і виро­би з цих тканин; ознака заможно­сті й багатства. Штани з дорогої '''саєти''' ''(П. Куліш)''; Жінки у золоті, у '''саєті''', у намистах дуже дорогих ''(казка)''.
 +
 
[[Категорія:Са]]
 
[[Категорія:Са]]

Версія за 16:16, 16 жовтня 2016

Саєт, -ту, м. сайта, -ти, ж. 1) Годъ тонкаго англійскаго сукна. К. ЧР. 4 26. Штани із дорогої саєти. К. ЧР. 85. 2) Шелковая матерія? Жінки у золоті, у саєті, у намистах дуже дорогих. Рудч. Ск. II. 102.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник

САЄ́Т, у, чол., САЄ́ТА, и, жін., заст. Ґатунок тонкого англійського сукна. Коли в кого жупан, то сама чиста саєта (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 281);

// Ґатунок оксамиту. Саєти блищали (Панас Мирний, I, 1949, 169); * У порівняннях. Сонце сідало, ..у воді дерево грало, наче шовки та саєти (Олександр Ільченко, Серце жде, 1939, 376);

// Вироби, одяг із цих тканин. Жінки у золоті, у саєті, у намистах дуже дорогих (Словник Грінченка); Далі за столами.. панство вельможне: убране в саєти, єдваби, златоглави (Михайло Старицький, Облога.., 1961, 24); Він ходив в саєтах, Жив у палатах (Іван Франко, X, 1954, 151).

Орфографічний словник української мови

Сає́т іменник чоловічого роду

тканина рідко

Жайворонок. Знаки української етнокультури

Cає́т = сає́та — ґатунок старо­винного тонкого англійського сук­на; також ґатунок оксамиту і виро­би з цих тканин; ознака заможно­сті й багатства. Штани з дорогої саєти (П. Куліш); Жінки у золоті, у саєті, у намистах дуже дорогих (казка).