Відмінності між версіями «Рух»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Рух, -ху, '''''м. ''Движеніе. Гн. 1. 96. ''Рух його, хода, все було поважне. ''Левиц. Пов. 9. [[Категор...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Рух, -ху, '''''м. ''Движеніе. Гн. 1. 96. ''Рух його, хода, все було поважне. ''Левиц. Пов. 9.  
 
'''Рух, -ху, '''''м. ''Движеніе. Гн. 1. 96. ''Рух його, хода, все було поважне. ''Левиц. Пов. 9.  
 
[[Категорія:Ру]]
 
[[Категорія:Ру]]
 +
Рух, Шлях — поняття, яке використовується для позначення будь-яких змін, які відбуваються у Всесвіті. Також рух — це процес переміщення, зміна положення тіла відносно інших тіл у просторі.
 +
 +
В арабській і єврейській мовах, а також мовах, які зазнали впливу ісламу (наприклад перській, турецькій, казахській) слово рух перекладається як дух або вітер. Таким чином Рух-наме — перекладається як Книга Духу, абсолют рух — абсолютний дух
 +
 +
Сучасне поняття про рух, як будь-які зміни у світі своїм формуванням багато в чому завдячує дуже давнім і недосить чітким понять про дух, духів, Дух Божий і т. д. — як причину і прояв конкретних змін у світі.
 +
У природних науках
 +
Броунівський рух
 +
Механічний рух (в фізиці, механіці) — зміна положення унаслідок обертання, коливання, переміщення, поступального руху
 +
Робота механізму, машини, пристрою
 +
Зміна положення тіла або його частин (у людини або тварини)
 +
Рух в біології.
 +
Рух в математиці — перетворення, яке зберігає відстань між точками.
 +
У гуманітарних науках
 +
Духовний рух, або Душевний рух — зміна в душевному стані людини, викликана почуттям або переживанням.
 +
Рух в мистецтві — розвиток дії в літературному або музичному творі.
 +
Рух у філософії — спосіб існування матерії, який полягає в безперервній зміні всього сущого і виявляється в безпосередній єдності перервності й неперервності простору і часу.
 +
Суспільний рух — цілеспрямована діяльність великих мас людей, громадська діяльність.
 +
Процес розвитку, внаслідок якого відбувається зміна якості предмета, явища, перехід від одного якісного стану до іншого, вищого.
 +
Інше[ред. • ред. код]жній рух — процес руху по дорогах механічних транспортних засобів та учасників дорожнього руху
 +
Рух (партія) — Народний Рух України (Українська народна партія «Рух», Рух, НРУ).

Версія за 22:30, 30 листопада 2014

Рух, -ху, м. Движеніе. Гн. 1. 96. Рух його, хода, все було поважне. Левиц. Пов. 9. Рух, Шлях — поняття, яке використовується для позначення будь-яких змін, які відбуваються у Всесвіті. Також рух — це процес переміщення, зміна положення тіла відносно інших тіл у просторі.

В арабській і єврейській мовах, а також мовах, які зазнали впливу ісламу (наприклад перській, турецькій, казахській) слово рух перекладається як дух або вітер. Таким чином Рух-наме — перекладається як Книга Духу, абсолют рух — абсолютний дух

Сучасне поняття про рух, як будь-які зміни у світі своїм формуванням багато в чому завдячує дуже давнім і недосить чітким понять про дух, духів, Дух Божий і т. д. — як причину і прояв конкретних змін у світі. У природних науках Броунівський рух Механічний рух (в фізиці, механіці) — зміна положення унаслідок обертання, коливання, переміщення, поступального руху Робота механізму, машини, пристрою Зміна положення тіла або його частин (у людини або тварини) Рух в біології. Рух в математиці — перетворення, яке зберігає відстань між точками. У гуманітарних науках Духовний рух, або Душевний рух — зміна в душевному стані людини, викликана почуттям або переживанням. Рух в мистецтві — розвиток дії в літературному або музичному творі. Рух у філософії — спосіб існування матерії, який полягає в безперервній зміні всього сущого і виявляється в безпосередній єдності перервності й неперервності простору і часу. Суспільний рух — цілеспрямована діяльність великих мас людей, громадська діяльність. Процес розвитку, внаслідок якого відбувається зміна якості предмета, явища, перехід від одного якісного стану до іншого, вищого. Інше[ред. • ред. код]жній рух — процес руху по дорогах механічних транспортних засобів та учасників дорожнього руху Рух (партія) — Народний Рух України (Українська народна партія «Рух», Рух, НРУ).