Відмінності між версіями «Русан Марина Вікторівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: Виробнича (за спеціалізацією ''«Управління електронним навчанням»'') практика студентк...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
Виробнича (за спеціалізацією ''«Управління електронним навчанням»'') практика студентки '''Русан Марини Вікторівни''' VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності ''«Дошкільна освіта»''.
 
Виробнича (за спеціалізацією ''«Управління електронним навчанням»'') практика студентки '''Русан Марини Вікторівни''' VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності ''«Дошкільна освіта»''.
 +
ЗАВДАННЯ 1
 +
Аналіз освітньої політики з питать впровадження ІТК
 +
Інформатизація є одним із головних напрямів сучасної науково- технічної революції, на якому ґрунтується перехід від індустріального етапу розвитку суспільства до інформаційного. Це процес перебудови життя суспільства на основі використання достовірного, вичерпного і своєчасного знання у всіх суспільно значущих видах діяльності .
 +
Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків.Важливо відзначити, що інформаційно-комунікаційні технології можна успішно використовувати як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі, роботі практичного психолога, учителя-логопеда, сестри медичної старшої. Основні педагогічні цілі використання ІКТ в роботі з дошкільнятами:
 +
- розвиток особистості дитини, підготовка її до самостійної продуктивної діяльності;
 +
- розвиток конструктивного, алгоритмічного мислення;
 +
- розвиток творчого мислення за рахунок зменшення частини репродуктивної діяльності;
 +
- розвиток комунікативних здібностей на основі виконаних спільних проектів;
 +
- формування вміння приймати оптимальні рішення в складних ситуаціях;
 +
Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного дошкільного емоційного фону. Використання мультимедіа у навчанні не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, емоційному та моральному розвитку дітей. Новизна комп'ютера та інтерактивного обладнання відображаються в розширенні та збагаченні змісту знань, вмінь та навичок дитини, в інтенсифікації створення структурних комплексів інтелектуального та мотиваційно-емоційного характеру, у зміні динаміки процесу психічного розвитку .
 +
Комп’ютерні програми повинні враховувати вікові особливості дітей. Навчальні програми повинні зберігати елементи гри. Діагностуючі комп’ютерні програми краще використовувати у старшій групі. Для дітей молодшого дошкільного віку комп’ютерні програми мають бути розвивального змісту, побудовані за сюжетом казки. Завдання ускладнюються, але зберігається врахування вікових особливостей до кінця гри.
 +
Ефективним є використання мультимедійного супроводу в:
 +
корекційній роботі з дітьми (на заняттях, під час проведення свят та розваг,режимних моментів);
 +
методичному забезпеченні (створення електронних методичних матеріалів і презентацій для занять);
 +
у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей, оформлення стендів)
 +
Аналіз теоретико-методологічних засад формування у
 +
дошкільників навичок роботи з ІКТ дозволив виявити педагогічні умови, врахування яких у навчальному процесі відкриває додаткові можливості підвищення рівня пізнавальної активності. До таких умов належать: організація роботи на персональному комп'ютері відповідно до вікових особливостей і можливостей дітей дошкільного віку; здійснення управління процесом пізнавально-ігрової діяльності вихователем, який має необхідну підготовку щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій в своїй професійній діяльності, володіє певними знаннями, вміннями й навичками предметної галузі «Інформатика», знає особливості впровадження програмних засобів навчального призначення в ДНЗ; використання інтегрованих завдань міжпредметного змісту; поєднання репродуктивної і продуктивної діяльності з поступовим зростанням частки самостійної і творчої роботи; раціональне використання інформаційно-комунікаційних технологій та спеціальних програмних засобів у системі дошкільної освіти. Дотримання в навчально-виховному процесі ДНЗ сукупності вказаних умов буде сприяти більш ефективному формуванню у дошкільників навичок роботи з ІКТ та підвищенню рівня пізнавальної активності ніж при традиційній навчально-ігровій діяльності. Використання комп'ютера у ДНЗ слід розглядати як потужний дидактичний засіб, який залучає дітей до активної праці, підвищує їхній інтерес до навчання, сприяє кращому засвоєнню матеріалу і підвищує ефективність учіння.
 +
ІТ-інфраструктура ЗДО "Сонечко" №443
 +
1. Комп'ютер
 +
2. Принтер
 +
3. WI-FI роутер
 +
4. Музичний центр
 +
 +
АНКЕТУВАННЯ
 +
 +
https://docs.google.com/forms/d/16fbaXzKMB6bqgTPCChdhdv1Um-uDcTpolPw8Iu9tWCQ/edit
 +
 +
ЗАВДАННЯ 2
 +
https://calendar.google.com/calendar/r/week/2018/11/14?tab=wc&pli=1
 +
 +
ЗАВДАННЯ 3
 +
Семінар на тему онлайн навчання
 +
Чого ми тільки не робимо онлайн. Портативні девайси з доступом з до інтернету дозволяють здійснювати покупки, бронювати столики в ресторані, замовляти квитки, читати книги, а ще – вчитися.
 +
Онлайн-освіта в усьому світі набирає обертів. Сьогодні є безліч курсів, навчальних каналів та вебінарів, і кожен може опанувати практично будь-яку навичку: від вишивання хрестиком до програмування.
 +
Переваг в онлайн-освіти багато. Перш за все, отримання знань стало доступнішим. Розмаїття форматів і контенту дозволяє адаптувати процес навчання до свого життєвого ритму, уподобань та здібностей.
 +
Маючи під рукою смартфон або планшет, можна перетворити на корисний урок поїздку в метро, посиденьки з чашкою кави в кав’ярні або "лінивий" вихідний день вдома.
 +
Вчитися стало легше і цікавіше, і це стосується всіх поколінь.
 +
 +
ДОШКІЛЬНИЙ ВІК
 +
 +
Питання раннього розвитку в кожній родині вирішується по різному: хтось вважає, що поспішати не варто, а хтось починає навчати свою дитину буквально з пелюшок.
 +
Ринок дошкільної освіти зростає як з води, але не всі батьки можуть собі дозволити водити дитину в навчальні центри. До того ж, в провінційних містах їх може бути недостатньо.
 +
Тут і приходять на допомогу численні онлайн-сервіси.
 +
Уроки проходять весело: ігри, пісні та танці допомагають малюкам вивчати назви предметів, цифри, кольори – загалом, поступово пізнавати навколишній світ.
 +
Головне – прищепити дитині інтерес до знань і не дати їй нудьгувати.
 +
Корисні ресурси, що стануть в пригоді: Qша, Чудо-юдо, Ляльки-развивалки, Волшебство ТВ.
 +
Навіть якщо дитина ходить до звичайної школи, онлайн-курси не варто скидати з рахунку.
 +
 +
ШКОЛЯРІ
 +
 +
Якщо раніше онлайн-освіта сприймалася як додаткова допомога у підготовці до тестування, контрольних та ЗНО, то сьогодні це реальний спосіб здобути середню освіту.
 +
В Україні є школи, в яких можна вчитися дистанційно, і хоумскулінг стає дедалі популярнішим. 
 +
Та навіть якщо дитина ходить до звичайної школи, онлайн-курси не варто скидати з рахунку. Такі заняття допоможуть підтягнути знання з різних дисциплін, а також захоплять школяра цікавим хобі.
 +
Приміром, ресурс Shkola.ua допоможе самостійно оволодіти навчальним матеріалом, сайт BrainBasket Foundation містить уроки з веб-програмування.
 +
Учням старших класів будуть цікаві Youtube-канали Лекторий Образовача, Постнаука, Простая наука, котрі подають контент наукової спрямованості.
 +
Khan Academy – англомовний канал випускника Гарварда з уроками на різні теми.
 +
The Metropolitan Museum of Art – занурення у світ мистецтва разом з практикою англійської мови.
 +
 +
СТУДЕНТИ ТА ДОРОСЛІ
 +
 +
Освіта для цієї категорії – насамперед професійна.
 +
За допомогою онлайн-курсів студенти можуть як доповнювати університетське навчання, так і повністю перейти на дистанційну освіту.
 +
Доросла ж людина, що вже має диплом, може не тільки вдосконалювати навички, а й отримати нову професію.
 +
Онлайн-навчання вигідне, оскільки не потрібно переїжджати до іншого міста або країни й оплачувати оренду житла.
 +
В обох випадках знання англійської мови – не приємне доповнення, а важливий пункт, що сильно розширює "асортимент" освітніх продуктів.
 +
Так, сайт Academic Earth зібрав лекції найкращих університетів світу: Стенфорд, Єль, Принстон, Гарвард. Тут є курси з історії мистецтва, менеджменту, соціології, бізнесу, хімії.
 +
Аналогічний ресурс edX містить лекції з архітектури, дизайну, етики, музики та інших дисциплін.
 +
А ось для навчання в онлайн-університеті University of the People знадобиться не лише англійська, а й серйозна середня освіта.
 +
Втім, для тих, хто не знає іноземних мов, є український ресурс Prometheus, засновники якого роблять велику справу: адаптують світовий тренд онлайн-освіти для української аудиторії.
 +
 +
ПЕНСІОНЕРИ
 +
 +
Освіта не має вікових обмежень. Люди похилого віку, які вийшли на заслужений відпочинок, можуть опановувати нові професії, кулінарне мистецтво, іноземні мови.
 +
Що б не вивчала людина пенсійного віку, це гарний спосіб ступати в ногу з часом і не відчувати себе ізольованим від сучасності.
 +
До того ж, нові знання стимулюють побудову нових нейронних зв'язків, а це хороша профілактика хвороби Альцгеймера.
 +
Часто представники цієї вікової категорії соромляться йти на очні курси, навіть якщо дуже хочуть. А ще стаціонарне навчання – це часом задорого для людей похилого віку. Онлайн-курси та відеоуроки дозволять займатися у зручному темпі та вивчати новий предмет для заробітку або просто для душі.
 +
Пенсіонери можуть обирати будь-які курси з розділу "Студенти та дорослі".
 +
 +
ВИСНОВОК
 +
 +
Онлайн-уроки – це крок в напрямку персоналізованого навчання, де немає однієї на всіх методики. Навчання підлаштовується під людину, а не навпаки. Від цього отримання знань перетворюється на чисте задоволення.
 +
 +
ЗАВДАННЯ 4
 +
 +
Методичні рекомендаціїї
 +
Проектування інформаційного освітнього середовища
 +
створити електронні бази даних педагогічних кадрів;
 +
створити електронну бібліотеку для вихователів та батьків ;
 +
розширити взаємодію з іншими навчальними закладами - налагодити соціальне партнерство ;
 +
створити загальнодоступний документообіг ;
 +
відповідально ставитися до наповнення сайту та слідкувати за актуальністю наповнення ;
 +
створити Viber - групу та блог для батьків :
 +
Модернізація ІТ інфраструктури
 +
 +
придбати смарт -дошки та проектори для музичної зали та кабінету англійської мови ;
 +
створити умови для інформаційного саморозвитку педагогічного складу ЦРД ;
 +
створити умови для активного використання іноваційних технологій у навчальному процесі ;
 +
обладнання кожної групи ноутбуком чи LED - телевізором ;
 +
надати доступ до мережі WI -FI кожному педагогу :
 +
Формування ІТ компетентності співробітників та вихователів ЦРД
 +
 +
проведення анкетувань ,тестувань ,консультацій , круглих столів ,семінарів ,вебінврів для працівників ЦРД ;
 +
систематичне відвідівання педагогами курсів підвищення кваліфікації (за напрямом формування ІТ копетентності)
 +
впровадження в педагогічний процес онлайн навчання ;
 +
проведення занять для педагогічного складу щодо підвищення володіння навиками роботи на ПК

Версія за 16:13, 18 листопада 2018

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Русан Марини Вікторівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». ЗАВДАННЯ 1 Аналіз освітньої політики з питать впровадження ІТК Інформатизація є одним із головних напрямів сучасної науково- технічної революції, на якому ґрунтується перехід від індустріального етапу розвитку суспільства до інформаційного. Це процес перебудови життя суспільства на основі використання достовірного, вичерпного і своєчасного знання у всіх суспільно значущих видах діяльності . Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків.Важливо відзначити, що інформаційно-комунікаційні технології можна успішно використовувати як в освітній діяльності педагогів, так і в управлінській, методичній роботі, роботі практичного психолога, учителя-логопеда, сестри медичної старшої. Основні педагогічні цілі використання ІКТ в роботі з дошкільнятами: - розвиток особистості дитини, підготовка її до самостійної продуктивної діяльності; - розвиток конструктивного, алгоритмічного мислення; - розвиток творчого мислення за рахунок зменшення частини репродуктивної діяльності; - розвиток комунікативних здібностей на основі виконаних спільних проектів; - формування вміння приймати оптимальні рішення в складних ситуаціях; Застосування комп'ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного дошкільного емоційного фону. Використання мультимедіа у навчанні не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, емоційному та моральному розвитку дітей. Новизна комп'ютера та інтерактивного обладнання відображаються в розширенні та збагаченні змісту знань, вмінь та навичок дитини, в інтенсифікації створення структурних комплексів інтелектуального та мотиваційно-емоційного характеру, у зміні динаміки процесу психічного розвитку . Комп’ютерні програми повинні враховувати вікові особливості дітей. Навчальні програми повинні зберігати елементи гри. Діагностуючі комп’ютерні програми краще використовувати у старшій групі. Для дітей молодшого дошкільного віку комп’ютерні програми мають бути розвивального змісту, побудовані за сюжетом казки. Завдання ускладнюються, але зберігається врахування вікових особливостей до кінця гри. Ефективним є використання мультимедійного супроводу в: корекційній роботі з дітьми (на заняттях, під час проведення свят та розваг,режимних моментів); методичному забезпеченні (створення електронних методичних матеріалів і презентацій для занять); у роботі з батьками (під час проведення консультацій, батьківських зборів, Днів відкритих дверей, оформлення стендів) Аналіз теоретико-методологічних засад формування у дошкільників навичок роботи з ІКТ дозволив виявити педагогічні умови, врахування яких у навчальному процесі відкриває додаткові можливості підвищення рівня пізнавальної активності. До таких умов належать: організація роботи на персональному комп'ютері відповідно до вікових особливостей і можливостей дітей дошкільного віку; здійснення управління процесом пізнавально-ігрової діяльності вихователем, який має необхідну підготовку щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій в своїй професійній діяльності, володіє певними знаннями, вміннями й навичками предметної галузі «Інформатика», знає особливості впровадження програмних засобів навчального призначення в ДНЗ; використання інтегрованих завдань міжпредметного змісту; поєднання репродуктивної і продуктивної діяльності з поступовим зростанням частки самостійної і творчої роботи; раціональне використання інформаційно-комунікаційних технологій та спеціальних програмних засобів у системі дошкільної освіти. Дотримання в навчально-виховному процесі ДНЗ сукупності вказаних умов буде сприяти більш ефективному формуванню у дошкільників навичок роботи з ІКТ та підвищенню рівня пізнавальної активності ніж при традиційній навчально-ігровій діяльності. Використання комп'ютера у ДНЗ слід розглядати як потужний дидактичний засіб, який залучає дітей до активної праці, підвищує їхній інтерес до навчання, сприяє кращому засвоєнню матеріалу і підвищує ефективність учіння. ІТ-інфраструктура ЗДО "Сонечко" №443 1. Комп'ютер 2. Принтер 3. WI-FI роутер 4. Музичний центр

АНКЕТУВАННЯ

https://docs.google.com/forms/d/16fbaXzKMB6bqgTPCChdhdv1Um-uDcTpolPw8Iu9tWCQ/edit

ЗАВДАННЯ 2 https://calendar.google.com/calendar/r/week/2018/11/14?tab=wc&pli=1

ЗАВДАННЯ 3 Семінар на тему онлайн навчання Чого ми тільки не робимо онлайн. Портативні девайси з доступом з до інтернету дозволяють здійснювати покупки, бронювати столики в ресторані, замовляти квитки, читати книги, а ще – вчитися. Онлайн-освіта в усьому світі набирає обертів. Сьогодні є безліч курсів, навчальних каналів та вебінарів, і кожен може опанувати практично будь-яку навичку: від вишивання хрестиком до програмування. Переваг в онлайн-освіти багато. Перш за все, отримання знань стало доступнішим. Розмаїття форматів і контенту дозволяє адаптувати процес навчання до свого життєвого ритму, уподобань та здібностей. Маючи під рукою смартфон або планшет, можна перетворити на корисний урок поїздку в метро, посиденьки з чашкою кави в кав’ярні або "лінивий" вихідний день вдома. Вчитися стало легше і цікавіше, і це стосується всіх поколінь.

ДОШКІЛЬНИЙ ВІК

Питання раннього розвитку в кожній родині вирішується по різному: хтось вважає, що поспішати не варто, а хтось починає навчати свою дитину буквально з пелюшок. Ринок дошкільної освіти зростає як з води, але не всі батьки можуть собі дозволити водити дитину в навчальні центри. До того ж, в провінційних містах їх може бути недостатньо. Тут і приходять на допомогу численні онлайн-сервіси. Уроки проходять весело: ігри, пісні та танці допомагають малюкам вивчати назви предметів, цифри, кольори – загалом, поступово пізнавати навколишній світ. Головне – прищепити дитині інтерес до знань і не дати їй нудьгувати. Корисні ресурси, що стануть в пригоді: Qша, Чудо-юдо, Ляльки-развивалки, Волшебство ТВ. Навіть якщо дитина ходить до звичайної школи, онлайн-курси не варто скидати з рахунку.

ШКОЛЯРІ

Якщо раніше онлайн-освіта сприймалася як додаткова допомога у підготовці до тестування, контрольних та ЗНО, то сьогодні це реальний спосіб здобути середню освіту. В Україні є школи, в яких можна вчитися дистанційно, і хоумскулінг стає дедалі популярнішим. Та навіть якщо дитина ходить до звичайної школи, онлайн-курси не варто скидати з рахунку. Такі заняття допоможуть підтягнути знання з різних дисциплін, а також захоплять школяра цікавим хобі. Приміром, ресурс Shkola.ua допоможе самостійно оволодіти навчальним матеріалом, сайт BrainBasket Foundation містить уроки з веб-програмування. Учням старших класів будуть цікаві Youtube-канали Лекторий Образовача, Постнаука, Простая наука, котрі подають контент наукової спрямованості. Khan Academy – англомовний канал випускника Гарварда з уроками на різні теми. The Metropolitan Museum of Art – занурення у світ мистецтва разом з практикою англійської мови.

СТУДЕНТИ ТА ДОРОСЛІ

Освіта для цієї категорії – насамперед професійна. За допомогою онлайн-курсів студенти можуть як доповнювати університетське навчання, так і повністю перейти на дистанційну освіту. Доросла ж людина, що вже має диплом, може не тільки вдосконалювати навички, а й отримати нову професію. Онлайн-навчання вигідне, оскільки не потрібно переїжджати до іншого міста або країни й оплачувати оренду житла. В обох випадках знання англійської мови – не приємне доповнення, а важливий пункт, що сильно розширює "асортимент" освітніх продуктів. Так, сайт Academic Earth зібрав лекції найкращих університетів світу: Стенфорд, Єль, Принстон, Гарвард. Тут є курси з історії мистецтва, менеджменту, соціології, бізнесу, хімії. Аналогічний ресурс edX містить лекції з архітектури, дизайну, етики, музики та інших дисциплін. А ось для навчання в онлайн-університеті University of the People знадобиться не лише англійська, а й серйозна середня освіта. Втім, для тих, хто не знає іноземних мов, є український ресурс Prometheus, засновники якого роблять велику справу: адаптують світовий тренд онлайн-освіти для української аудиторії.

ПЕНСІОНЕРИ

Освіта не має вікових обмежень. Люди похилого віку, які вийшли на заслужений відпочинок, можуть опановувати нові професії, кулінарне мистецтво, іноземні мови. Що б не вивчала людина пенсійного віку, це гарний спосіб ступати в ногу з часом і не відчувати себе ізольованим від сучасності. До того ж, нові знання стимулюють побудову нових нейронних зв'язків, а це хороша профілактика хвороби Альцгеймера. Часто представники цієї вікової категорії соромляться йти на очні курси, навіть якщо дуже хочуть. А ще стаціонарне навчання – це часом задорого для людей похилого віку. Онлайн-курси та відеоуроки дозволять займатися у зручному темпі та вивчати новий предмет для заробітку або просто для душі. Пенсіонери можуть обирати будь-які курси з розділу "Студенти та дорослі".

ВИСНОВОК

Онлайн-уроки – це крок в напрямку персоналізованого навчання, де немає однієї на всіх методики. Навчання підлаштовується під людину, а не навпаки. Від цього отримання знань перетворюється на чисте задоволення.

ЗАВДАННЯ 4

Методичні рекомендаціїї Проектування інформаційного освітнього середовища створити електронні бази даних педагогічних кадрів; створити електронну бібліотеку для вихователів та батьків ; розширити взаємодію з іншими навчальними закладами - налагодити соціальне партнерство ; створити загальнодоступний документообіг ; відповідально ставитися до наповнення сайту та слідкувати за актуальністю наповнення ; створити Viber - групу та блог для батьків : Модернізація ІТ інфраструктури

придбати смарт -дошки та проектори для музичної зали та кабінету англійської мови ; створити умови для інформаційного саморозвитку педагогічного складу ЦРД ; створити умови для активного використання іноваційних технологій у навчальному процесі ; обладнання кожної групи ноутбуком чи LED - телевізором ; надати доступ до мережі WI -FI кожному педагогу : Формування ІТ компетентності співробітників та вихователів ЦРД

проведення анкетувань ,тестувань ,консультацій , круглих столів ,семінарів ,вебінврів для працівників ЦРД ; систематичне відвідівання педагогами курсів підвищення кваліфікації (за напрямом формування ІТ копетентності) впровадження в педагогічний процес онлайн навчання ; проведення занять для педагогічного складу щодо підвищення володіння навиками роботи на ПК