Рудченко Марина Юріївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика студентки Мудриченко Марини групи ПВШм-1-19-1.4з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності 011 Науки про освіту (освітня програма: Педагогіка вищої школи) Педагогічного інституту.

База проходження практики: Заклад загальної середньої освіти №69 м.Києва.

ЗЗСО № 69

1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

1.1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником ЗЗСО № 69

Для аналізу освітньої політики з питань впровадження ІКТ проінтерв'ювала із директором закладу загальної середньої освіти № 69 Ужицьким Віктором Броніславовичем.

  • Наскільки, на Вашу думку, досконало розроблена ІКТ політика у школі?

Ми дуже стараємося зробити усе можливе для того, щоб ІкТ політика закладу була покращена. Зокрема, цього року оновили класи технікою, проводили навчальні семінари для вчителів.

  • Як Ви сприяєте розвитку ІКТ політики у закладі?

Проводжу семінари, тренінги для вчителів з метою розширення їх інформаційної грамотності. Цього року наш заклад виграв тендер для закупівлі нового навчального обладнення.

  • Як сучасні комп’ютерні технології впливають на якість організації освітнього процесу?

Світ постійно змінюється, а разом із ним і технології. Наприклад, цього року у нашому закладі введено електронний журнал.

  • Чи підвищують свою кваліфікацію в цьому плані викладачі кафедри, щоб іти в ногу з часом?

Так, звичайно. Ми систематично над цим працюємо. Постійно наші вчителі проходять курси підвищення кваліфікації. Окрім цього реєструються на вебінари, семінари, тренінги.

  • Які онлайн-ресурс чи сервіси найчастіше Ви використовуєте у роботі?

Google сервіси, Edera, Coursera, Prometeus тощо.

1.2. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Для визначення ІКТ-компетентності працівників Педагогічного факультуту було створеноанкету для визначення рівня ІКТ-компетентності педагогів. Протягом тижня працівники заповнювали анкету. Анкета складалася із 10 різних за типом питань. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHr30yqAI6n4BDBh4LndG66aZo0f7MMXwsen8Lb89x8MC2BQ/viewform?usp=sf_link

1.2.1. Аналіз результатів опитування

В анкетуванні взяли участь 6 респондентів.

1247864у6781.GIF


На питання: "Чи знаєте Ви що таке ІКТ?" 100% опитаних відповіли, що так. Варто зазначити, що жоден із опитаних респондентів не відповів, що не застосовує. Це свідчить, про те що викладачі використовують ІКТ у своїй педагогічній діяльності.


Питання анкети №2


На питання: "Чи використовуєте Ви ІКТ у своїй роботі?" лише 1 викладач зазначив, що не вистачає часу.

Питання анкети №3


На питання: "Як часто Ви використовуєте ІКТ на заняттях?" думки розділилися порівно по 33%.


Питання анкети №4

На питання: "Як саме Ви використовуєте ІКТ у педагогічній діяльності?" були наступні відповіді від викладачів:
"Презентації, відео", "Відео", "Презентації, різні онлайн-платформи для навчання", "Презентації створю"









1.3. Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

  • Комп'ютерні аудиторії – 2 (більше 40 комп'ютерів);
  • Комп'ютери для адміністрації - 4 шт.
  • Комп'ютери в бібліотеці - 12 шт.
  • Проєктор і проєкційний екран – майже у кожній аудиторії.
  • Принтери – 6 шт на школу
  • Інтернет


Програмне забезпечення:

  • Операційна система Windows 10.
  • Антивірус ESET NOD32 Antivirus 10.
  • Браузер Google Chrome.
  • Пакет Microsoft Office 2007.
  • Аудіо та відео плеєри.
  • Програми для перегляду зображень.
  • Відео та фото редактри, тощо.


Навчально-наукове забезпечення: складається із документації, збірників, дидактичних матеріалів, проєктів, сценаріїв конференцій, семінарів, тренінгів тощо.

Інформаційне забезпечення:
Сайт ЗЗСО № 69 Сторінка у соціальній мережі

2. Завдання на вибір

2.1. Удосконалення сайту закладу ЗЗСО № 69

Пропоную наступні ркомендації, щодо удосконалення сайту ЗЗСО № 69. Прописані рекомендації були відправленні на розгляд помічнику з ІКТ Лебедевій Ользі Вікторівні та погоджені.

1. Змінити візуальне оформлення сайту. Нажаль, на сайті дуже багато різної інформації та тяжко знайти потрібне. Рекомедую вставляти на головній сторінці менше тексту, акцентувати увагу на головному.

2. Візуалізація даних

Представляти відкриті дані слід у такому форматі, щоб вони були максимально доступні користувачам. Малюнки сприймаються і запам'ятовуються краще тексту, чи наприклад схеми, чи структуровані блоки з інформацією. Наприклад, коли нам потрібно дізнатися хто працює у школі, щоб не переходити із сторінки на сторінку можна зробити систему подачі цієї інформації у вигляді кіл (RadialBubbleTree). (Рис. 2) Коли при натисканні на коло із потрібним викладачем воно автоматично збільшуватиметься, а ми бачитимемо всю необхідну інформацію.

Рис 2.

3. Інтеграція у веб-спільноти

Створити канал закладу на YouTube для висвітлення відео трансляцій, розміщення інтерв’ю, стрім-трансляцій основних заходів, що відбуваються в рамках діяльності факультету; можливо створення єдиного каналу для всього університету за умови категоризації розміщення відео-матеріалів.

  • Структура сторінок закладу, розроблені за єдиним шаблоном; доцільно зняти дублювання даних, спростити структуру та формат подання даних з урахуванням сучасних тенденцій представлення даних у мережі.

3. Онлайн-семінар (тренінг)

Мною було проведено онлайн-семінар для студентів 6 курсу, які поєднують навчання в університеті та роботу у школі на тему: ІКТ інструменти сучасного педагога". В онлайн-семінарі взяли участь 5 людей. Серед них були викладачі: Наталія Тихомирова, Ігор П'ятничук. Проводила семінар за допомогою додатку Google Meets.

План семінару:

1. Новинки в ІКТ освіті.

2. Як добирати інструменти ІКТ?

3. Інструменти ІКТ сучасного педагога.

Учасники семінару








Короткі тези онлайн семінару:

1. Новинки в ІКТ освіті

Першиа новинка в IT-освіті – відхід від державного навчання: швидка зміна програм, адаптація їх до сучасних реалій – це все те, що роблять недержавні установи і те, що не під силу державі.

Друга новинка – перехід від офлайн освіти до онлайн – кордони стираються за допомогою Інтернету, люди отримують інформацію, не залежно від країни, у зручний для них час. Знання стають надбанням не одного держави, а всього людства.

Але у такій доступності є і зворотна сторона. Наприклад, Coursera – чудовий майданчик для онлайн освіти, але тільки 2% студентів проходять навчання до кінця. Подібна статистика пригнічує. І в той же час, тільки онлайн-освіту дозволяє працювати з найактуальнішою інформацією і кращими професіоналами в своїй галузі.

Третя новинка – зменшення часу на отримання освіти – чим менше часу ми витрачаємо, і чим швидше ми можемо застосувати наші знання на практиці, тим швидше ми станемо хорошими фахівцями і зможемо пишається реальними результатами, а не дипломом на полиці. В IT це особливо помітно – ти можеш стати професіоналом свого діла і в 23 роки, якщо у тебе для цього досить навичок.

І так, все більше навчальних центрів навчають саме ІТ професіям: тестування, програмування, дизайну. Ще кілька років тому Ви навряд чи б знайшли хоч один центр, який навчив би вас професії тестувальника. Сьогодні це доступно кожному.

Четверта новинка – швидка розробка релевантних освітніх програм. Команда викладачів-практиків може розробити програму, з огляду на повну зайнятість, за півроку та впровадити її. Крім того, швидка реакція на зміни в IT-галузі дозволить підтримувати її актуальність.

П’ята новинка об’єднанує відразу кілька речей, які вже широко використовуються в айтішной освіті:

  • Автоматизація (тепер тести і контрольні не потрібно перевіряти викладачеві – це робить за нього програма);
  • LMS – використання Learning Management System (тепер навчальні матеріали, домашні завдання і розклад у вас завжди під рукою);
  • Навчання з мобільного пристрою (тепер наявність всього лише телефону вже дозволить вам вчиться, де завгодно);
  • Гейміфікація (то, що робить освіту не нудним і захоплюючим);
  • Персоналізація або адаптивне навчання (швидкість навчання і завдання, які отримує людина, залежать від його рівня, а не рівня групи).

Матеріали підготовлено за допомогою онллайн-джерела.

2. Як добирати інструменти ІКТ?

Діалог із учасниками семінару
  • Крок 1. Почніть з кінця. Дпйтевідровідь на питання ЩО? Визначте, який результат ви хочете досягти, які знання, якості розвинути, яку проблему вирішити?
  • Крок 2. Вирішіть ЯК? Якими способами, за допомогою яких прийомів, через які види діяльності можна досягти поставлених цілей?
  • Крок 3. За допомогою чого? Обдумуємо, які інструменти можуть допомогти вирішити наші завдання? Звужуємо пошук до конкретного набору, що відповідає поставленим цілям і завданням.
  • Крок 4. Вивчаємо досвід. Як тільки поставлені чіткі цілі, визначені способи їх досягнення і з'ясовані потреби - які ж інструменти нам для цього потрібні - має сенс звернутися до досвіду інших педагогів, пошукати в професійній мережі і вивчити досвід і відгуки про тих чи інших додатках. Ви напевно не тільки отримаєте корисну інформацію про використання різних інструментів, а й відкриєте багато нових, про існування яких і не підозрювали.
  • Крок 5. Оцінюємо додатки. Перш, ніж прийняти рішення про використання того чи іншого додатка, необхідно оцінити, наскільки його використання може бути доцільним для вирішення ваших завдань, порівняти з іншими.

3. Інструменти ІКТ сучасного педагога

  • Ning дозволяє будь-якому користувачеві створювати персоналізовані соціальні мережі, які можна чудово використовувати як викладачам, так і студентам.
  • Animoto дозволяє легко створювати відео-уроки або презентації для школи та обмінюватися ними з учнями.
  • Timetoast є досить-таки відмінним інструментом для студентських проєктів, що дозволяє їм створити зручний, інтерактивний графік реалізації проєкту по хвилинах.
  • Prezi: хочете створити презентації, від яких ваші студенти будуть у захваті? Скористайтеся таким онлайн-інструментом як Prezi, який дозволяє легко перетворити ваш урок у щось неймовірне, і навіть дозволяє співпрацювати з викладачами.
  • TED є не тільки прекрасним сайтом для отримання натхнення, але також містить численне відео, яке структурується за темою і неодмінно стане корисним для навчання буквально всьому: починаючи з того, як працює болезаспокійливий засіб до шекспірівських сонетів.

Відгуки про онлайн-семінар:

Відгуки учасників








4. Методичні рекомендації

4.1. Проектування інформаційного освітнього середовища закладу

Як можна покращити ІОС?

  • створити єдине інформаційне освітнє середовище освітнього закладу;
  • організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, а ще краще створити власне хмарне середовище;
  • ввести і користуватися електронним розкладом за допомогою хмарних технологій;
  • підвищити рівень володіння засобами інформаційно-комунікаційних технологій, формування інформаційної компетентності адміністрації та викладачів;
  • створити електронні бази даних педагогічних кадрів (нажаль, зараз усе в паперовому вигляді, що дуже не зручно і займає багато часу для впорядкування, заповнення тощо).
  • підтримувати сайт школи;

4.2. Модернізації ІТ інфраструктури

Пропоную вжити наступні кроки для модернізації ІТ інфраструктури:

  • забезпечити всіх викладачів оновленими персональними робочими комп’ютерами;
  • забезпечити усіх учнів персональними комп’ютерами, адже на сьогоднішній день не усім учням вистачає.
  • поставити дві робочі WiFi точки, щоб інтернет був швидкісний;
  • удосконалити електронне навчання.

4.3. Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Завдання:

  • Вміти підбирати інструменти ІКТ до занять, для цього за потреби проходження відповідного навчання.
  • Використовувати під час проведення лекцій, семінарів, тренінгів - інструменти ІКТ, щоб ознайомитися за потреби із цими інструментами пройти відповідний анвчальний курс.
  • Пропонувати викладачам проходити онлайн-семінари, тренінги.
  • Залучати викладачів до проходження електронних курсів, наприклад, Едера, Прометеус, Курсера тощо.
  • Підвищувати ІК-компетентність викладачів за допомогою проходження відповідних курсів.


5. Презентація виконання

5.1 Презентація результатів практики на Вікі-порталі

Дякую за можливість!