Відмінності між версіями «Розвиток»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
'''Розвиток''', -тку, м. Развитіе. Желех.
  
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==

Поточна версія на 20:15, 15 жовтня 2018

Розвиток, -тку, м. Развитіе. Желех.

Сучасні словники

РО́ЗВИТОК, тку, ч.

1. Дія за знач. розвива́ти 2-7 і розвива́тися 2-7. Якими семимильними кроками йде розвиток техніки в наші часи! (Дмит., Там, де сяє.., 1957, 43); Різні елементи характерні й цінні для різних періодів і стадій розвитку суспільства (Еллан, II, 1958, 70); Ленінський аналіз імперіалізму в книзі «Імперіалізм, як найвища стадія капіталізму» та інших працях є прямим продовженням і дальшим розвитком ідей «Капіталу» К. Маркса (До 100-річчя.. В. І. Леніна, 1970, 12); Окремі етапи розвитку рослин, які потребують для свого проходження специфічного для кожного з них середовища, названо стадіями розвитку (Овоч., 1956, 27); Командувач підписав наказ про дальший розвиток операції й тоді лише дозволив собі відпочити (Ю. Янов., II, 1958, 239).

2. Процес, в результаті якого відбувається зміна якості чого-небудь, перехід від одного якісного стану до іншого, вищого. Поетеса [Леся Українка] змальовує весняну природу в розвитку, в русі, добираючи для цього відповідні образи (Рад. літ-во, 2, 1962, 110).

3. Ступінь освіченості, культурності, розумової, духовної зрілості. Гімназія мало дала їм [хлопцям] розвитку — більше тільки формальні сухі відомості, що зараз же вони й зникали з голови (Гр., II, 1963, 19); Юрій Юрійович розумів, що.. огляд газет може дати учням і загальний розвиток (Донч., V, 1957, 393).

Ілюстрації

Розвиток.jpg Розвиток 1.jpg Розвиток 2.jpg Розвиток 3.jpg

Медіа



Іншими мовами

Розвиток - development

Розвиток науки - development of science

Розвиток грошей - development of money

Розвиток людини - human development

Розвиток ембріона - development of the embryo


Розвиток особистості

Розвиток особистості — це складний процес, в якому рівні розвитку постійно змінюються. Щоб сприяти своєчасному зародженню та успішному розвитку прогресивного, нового у дитини на всіх етапах формування її як особистості, треба знати вікові особливості фізичного та духовного розвитку дитини. Керуючи розвитком особистості, слід зважати й на те, що характерні для певного віку особливості розвитку не завжди збігаються з паспортним віком дитини. Деякі діти у своєму розвитку випереджають свій вік, дехто відстає від нього. Іноді це зумовлюється природженими анатомо-фізіологічними особливостями організму, але здебільшого причиною цього є суспільні умови життя та виховання дитини, які сприяють її розвитку або гальмують його. Завдання школи та вчителя — виявляти ці причини або зміцнювати те, що сприяє успішному розвитку дитини, й усувати те, що негативно позначається на вихованні її особистості. У формуванні особистості важливу роль відіграє наслідування дитиною дорослих. Діти наслідують як позитивне, так і негативне, оскільки у них ще не вистачає досвіду й немає критичного ставлення до дій, вчинків дорослих. Наслідування особливо яскраво виявляється у дітей дошкільного віку. Діти цього віку не виявляють самостійності у ставленні до вчинків, поведінки, думок, висловлювань дорослих і механічно повторюють їх. Із розвитком особистості у підлітковому та юнацькому віці, зі зростанням її інтелекту і самостійності діти критично оцінюють вчинки та поведінку дорослих, запозичують краще, а гірше заперечують і відкидають. Проте і в старшому віці вони можуть переймати від дорослих негативне, якщо позитивний досвід навколишньої дійсності не стане домінуючим в їхньому житті та не сформується морально-етичне ставлення до вчинків інших і самовладання. Успішне керування формуванням особистості потребує досконалого знання психологічних особливостей розвитку дитини та його використання у навчально-виховній роботі.


Секрет саморозвитку

1. Читання, читання і ще раз читання.

На перших етапах вам як повітря необхідно читати книги з саморозвитку - це буде змінювати ваше сприйняття і мислення. А слідом за ними підуть і інші дії, що будуть давати нові результати.Є одна хороша мудрість: хочеш мати те, чого не маєш - почни робити те, що поки не робив.

2. Розвивайте сміливість для досягнення успіху.

Тому що багато людей підсвідомо бояться успіху. А хтось і явно. Адже разом із зростанням успіху зростає і велика відповідальності, на що не кожен згоден.

3. Розвивайте успішні звички.

Звички - це фундамент, який слід зміцнити для стабільного і прискореного зростання.

  • Регулярна фізична активність. Тому що вам потрібна додаткова енергія для змін. І найпростіший спосіб її отримати - це зміцнити тіло і зробити його сильнішим.

Адже психічна та фізична енергія тісно пов'язані.

  • Один подвиг в день. Це означає кожен день робити щось, що вас просуне вперед до ваших цілей і мрій.


Джерела та література

1.Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 7. — С. 631.