Родина

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка

Родина, -ни, ж. 1) Родня, родные. Чуб. V. 123, 423, 849, 886; 1. 217. За гроші не купиш ні батька, ні матері, ні родини. Ном. № 1440. Що воно за родина, як мене не родила. Ном. № 9379. Твій син Алкид, твоя дитина, єдиная твоя родина. Шевч. 606. 2) Семейство. Галиц. Ум. Родинка, родинонька, роди́ночка, ро́донька. Чуб. V. 324, Мет. 106. Підожди ж ти, (смерте), часгодину, поки зберу всю родину!... Поки родонька, зійшлася, душа з тілом розійшлася. Грип. III. 143.

Сучасні словники

Родина - Суспільна група, яка складається з подружжя й дітей (в тому числі усиновлених), а також сукупності кревних родичів чоловіка та дружини (посвоячених між собою).(Універсальний словник-енциклопедія)

Родина (біологія) — Таксономічна категорія в біологічній систематиці.

Родина – група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом. «Від родини йде життя людини», «Без сім`ї немає щастя на землі».(Українське народознавство : навч. посібник / М. С. Глушко, Т. О. Гонтар, Г.Й. Горинь та ін. ; за ред. С. П. Павлюка.- 3-тє вид., випр. – К. : Знання, 2006. – 568 с.)

Родина — це об'єднання, що грунтується на шлюбі або кревній спорідненості людей, зв'язаних духовно, спільністю побуту та взаємною моральною відповідальністю.(Охримович В. Про родову спільність в Скільських горах // Народ. 1890. № 7)

Зображення 

Родина.jpeg

(Куліш Олена та Ромаш Наталія)