Відмінності між версіями «Північ»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Північ, -ночі, '''''м. ''1) Полночь. ''Нема мого миленького, що карії очі, ні з ким мені розмовл...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Північ, -ночі, '''''м. ''1) Полночь. ''Нема мого миленького, що карії очі, ні з ким мені розмовляти, сидя до півночі. ''Мет. 2) Сѣверъ. ''А там далі, на північ, на високому шпилі стояла церква. ''Левиц. Пов. 4.
+
'''Північ, -ночі, '''''м. — сторона світу та одна з чотирьох головних точок горизонту. У західній культурі є найважливішою стороною світу: через північ, у той чи інший спосіб, визначаються всі інші. На мапах будь-якої місцевості півночі відповідає верхня частина, якщо явно не вказано інше, або якщо орієнтири на місцевості вважаються практичнішими, ніж позначення сторін світу.
 +
 
 +
В українській мові позначається як '''Пн''', в російській— '''С''', міжнародне позначення— '''N'''.
 +
 
 +
''Справжня північ'' — напрямок на поверхні Землі до одного з полюсів земної осі, а саме до полюсу, що розташована ліворуч від спостерігача, який перебуває на екваторі обличчям до сходу сонця.
 +
 
 +
''Магнітна північ'' — напрямок на поверхні Землі, в якому сила горизонтального магнітного поля має максимальне значення (слід зауважити, що інколи трапляється зміна магнітних полюсів планети, хоча настільки рідко, що не виникає проблем з термінологією).
 +
 
 +
=== Походження терміну ===
 +
Частина світу, де розташоване сонце у середині ночі: «пів ніч».
 +
 
 
[[Категорія:Пі]]
 
[[Категорія:Пі]]

Версія за 07:09, 19 жовтня 2016

Північ, -ночі, м. — сторона світу та одна з чотирьох головних точок горизонту. У західній культурі є найважливішою стороною світу: через північ, у той чи інший спосіб, визначаються всі інші. На мапах будь-якої місцевості півночі відповідає верхня частина, якщо явно не вказано інше, або якщо орієнтири на місцевості вважаються практичнішими, ніж позначення сторін світу.

В українській мові позначається як Пн, в російській— С, міжнародне позначення— N.

Справжня північ — напрямок на поверхні Землі до одного з полюсів земної осі, а саме до полюсу, що розташована ліворуч від спостерігача, який перебуває на екваторі обличчям до сходу сонця.

Магнітна північ — напрямок на поверхні Землі, в якому сила горизонтального магнітного поля має максимальне значення (слід зауважити, що інколи трапляється зміна магнітних полюсів планети, хоча настільки рідко, що не виникає проблем з термінологією).

Походження терміну

Частина світу, де розташоване сонце у середині ночі: «пів ніч».