Посольський

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Посольський, -а, -е. 1) = Посельський. Бо я посольських справ не розумію. К. МБ. II. 121. 2) Депутатскій. Желех.

Прикм. до посол і посольство. || Власт. послові. Посольська гідність.

Посо́льське пра́во — найдавніша галузь міжнародного права; включає принципи і норми, якими встановлюється юридичний статус дипломатичних агентів і дипломатичних представництв і регулюють режим їхньої діяльності.

Посо́льський прика́з іст. — у Росії 16 – початку 18 ст. – центральна державна установа, що відала в основному дипломатичними зносинами з іншими державами, а також здійснювала керівництво такими приказами, як Малоросійський, Смоленський тощо; будинок, де була розміщена ця установа.

Посо́льські кни́ги — звіти про прийоми іноземних посольств і книги записів статейних єпископів в Росії в 15-18 ст.


5 грудня 2015 року в рамках Грінченківської декади в Київському університеті імені Бориса Грінченка пройшов Посольський прийом «Перед Різдвом», до якого приєдналися представники посольств Данії (пані Каріна Мюллер, начальник культурного відділу) та Сполучених Штатів Америки (пані Емі Мікірц з дітьми Йонасем та Августом).

Гостям були запропоновані цікаві майстер-класи, які презентували усі структурні підрозділи Університету: «Українська світлиця» (Університетський коледж); «Шаховий турнір», «Писанкарство», «Книга власноруч» (Гуманітарний інститут); «Вчимося розмовляти українською», «Співаємо українські народні пісні», «Граємо в українські народні ігри» (Інститут післядипломної педагогічної освіти); «Керамічна ліпка» (Інститут суспільства); «Лялька-мотанка», «Холодний батік», «Танцюємо українські народні танці» (Інститут мистецтв) та «Світ орігамі» (Педагогічний інститут), «Психологічний арт-майданчик» (Інститут людини).

Особливо приємно, що серед гостей було багато маленьких грінченківців – дітей та онуків співробітників. Вони дуже активно і натхненно співали, танцювали, малювали, ліпили із глини, раділи та зігрівали своїми щирими посмішками всіх оточуючих.

Святкову атмосферу створив Камерний оркестр Інституту мистецтв (художній керівник В.В. Касьянов) та тріо бандуристів «Лілея».

Під час заходу відбувся благодійний ярмарок, на якому були представлені творчі роботи грінченківців, а також учнів ЗОШ № 187 м.Києва. На зібрані кошти до Дня Святого Миколая будуть придбані подарунки для вихованців спеціалізованої школи-інтернату №8 для дітей із особливими потребами.

Щиро вдячні всім учасникам, які створили святкову, творчу і родинну атмосферу, а також гостям, що завітали на гостини до Київського університету імені Бориса Грінченка!

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання