Патріотичний

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Патріотичний, -а, -е. Патріотическій. К. Кр. 29.

Сучасні словники

ПАТРІОТИ́ЧНИЙ, а, е.

1. Прикм. до патріо́т; власт. патріотові. Наша Конституція виховує у радянських людей патріотичну гордість, гарячу любов до соціалістичної Батьківщини (Рад. Укр., 5.XII 1956, 1); — Ми віддаємо належне вашому патріотичному бажанню (Гончар, Людина.., 1960, 27); Патріотичний рух; // Який складається з патріотів. Нитки секретних зв’язків потяглися в табір військовополонених. Там діяла патріотична група, яка готувала масову втечу (Рад. Укр., 20.XII 1962, 3).

2. Який виражає патріотизм, сповнений патріотизму. Замість обіцяного "Волинського образка" оце посилаю Вам дві патріотичні штуки (Л. Укр., V, 1956, 173); Незалежно від того, як визначати жанр "Слова о полку Ігоревім", воно являє собою поетичний твір, що має характер патріотичної публіцистики (Рад. літ-во, 1, 1962, 72).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 6. — С. 97.

Патріотичний, а, е. Патріотическій. К. Кр. 29.

Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 3. — С. 102.

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Афоризми

“Важливо, щоб ти був готовий умерти за свою країну; але ще важливіше, щоб ти був готовий прожити життя заради неї (Т. Рузвельт);

“Не питай, що твоя батьківщина може зробити для тебе, – запитай, що ти можеш зробити для своєї батьківщини” (Дж. Кеннеді);

“Патріот – це людина, яка всім серцем любить свою країну, готова пожертвувати своїми інтересами і життям заради свого народу і разом з тим з повагою ставиться до інших народів.” (М. Тофтул).

Джерела та література

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 6. — С. 97. Сучасний словник з етики (Тофтул М. Г.)

Зовнішні посилання