Окуляри

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Окуля́ри, -рів, м. мн. 1) Очки. Мнж. 4. На очі вставлю окуляри. Котл. Ен. II. 15. Шкапа твоя трохи, чоловіче, не добачав дак купи їй окуляри. Кв. І. 140. — втерти. Провести, надуть. 2) Синяки подъ глазами отъ побоевъ, фонари. Так побили мене, що я три тижні носив оттакі окуляри.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ОКУЛЯ́РИ, ів, мн. 1. Оптичний прилад з двох скелець на дужках, який використовують при вадах зору або для захисту очей від яскравого світла та механічних ушкоджень. Очі йому вже не служили, і навіть окуляри не помагали (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 125); Берник газету витяг з кишені, і знов я позаздрив йому: без окулярів читає (Ігор Муратов, Буковинська повість, 1959, 209); Коли я сказав Самборському, що світло ріже очі, він відповів, що зараз ми дістанемо окуляри-світлофільтри (Микола Трублаїні, Глиб. шлях, 1948, 135).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Окуляри, -рів, м. мн. 1) Очки. Мнж. 4. На очі вставлю окуляри. Котл.Ен. II. 15. Шкапа твоя трохи, чоловіче, не добачав дак купи їй окуляри. Кв. І. 140. — втерти. Провести, надуть. 2) Синяки подъ глазами отъ побоевъ, фонари. Так побили мене, що я три тижні носив оттакі окуляри.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Окуляри, рів, м. мн. 1) Очки. Мнж. 4. На очі вставлю окуляри. Котл. Ен. II. 15. Шкапа твоя трохи, чоловіче, не добачав дак купи їй окуляри. Кв. І. 140. — втерти. Провести, надуть. 2) Синяки подъ глазами отъ побоевъ, фонари. Так побили мене, що я три тижні носив оттакі окуляри. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 3. — С. 51.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

окуляри -ів, мн. 1) Оптичний прилад із двох скелець на дужках, що його використовують за вад зору або для захисту очей відяскравого світла та механічних ушкоджень. •• Слухові́ окуля́ри — слуховий апарат, вмонтований в оправу окулярів. 2) жарт. Синці під очима. •• Симпто́м окуля́рів — наявність синців навколо очей; ознака перелому основи черепа.


Великий тлумачний словник сучасної української мови. - "Перун". 2005.

Ілюстрації

ОКУЛЯРИ.jpg ОКУЛЯРИ 3.jpg ОКУЛЯРИ 4.jpeg

Медіа

Зовнішні посилання

Матеріал з Вікіпедії

• Окуляри для корекції вад зору — оптичний прилад, який застосовують для виправлення вад зору (астигматизм, аномалії рефракції ока та акомодації ока). • Окуляри захисні — окуляри для захисту очей від механічних ушкоджень і шкідливого впливу будь-якого випромінювання. • Окуляри сонцезахисні — окуляри для захисту очей від негативного впливу сильної зовнішньої освітленності, зокрема сонячного світла. • Окуляри поляризаційні — окуляри з поляризаційними фільтрами, які пропускають світло з певним напрямком поляризації, тобто поляризують світло. Використовуються для спостереження за об'єктами в умовах відблисків та заважаючого фонового освітлення. • Окуляри анагліфічні — окуляри з різнокольоровими скельцями-фільтрами для розглядання стереоскопічного зображення. • Окуляри тактичні

Джерела та література