Наука

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Наука, -ки, ж. 1) Наука. Люде, освічені наукою. К. ХП. 134. Згинула наука, впала просвіта, зоставшись тільки в схоластичних латинських духовних школах. Універсітетська наука була тільки азбука європейської просвіти. Левиц. І. 259. 2) Ученіе. І в школу хлопця одвела до п’яного дяка в науку. Шевч. 3) Урокъ, поученіе, наставленіе. Оце тобі наука, не ходи в ліс без дрюка. Ном. № 7094.


«Словарь української мови»

Наука, -ки, ж. 1) Наука. Люде, освічені наукою. К. ХП. 134. Згинула наука, впала просвіта, зоставшись тільки в схоластичних латинських духовних школах. Універсітетська наука була тільки азбука європейської просвіти. Левиц. І. 259. 2) Ученіе. І в школу хлопця одвела до п'яного дяка в науку. Шевч. 3) Урокъ,поученіе, наставленіе. Оце тобі наука, не ходи в лісбездрюка.

Сучасні словники

Наука,-и, ж . 1. тільки одн. Одна з форм суспільної свідомості ,що дає обєктивне відображення світу; система знань про закономірність розвитку природи і суспільства та способи впливу на навколишній світ.
2. Окрема галузь цих знань. // тільки одн. Напряму якій – небудь галузі знань ,названий імям його засновника.
3. тільки одн. Освіта, навички, знання, набуті людиною в процесі навчання життєвого досвіду.
4. тільки одн. Те, що повчає, даєжиттєвий досвід; порада, урок, напучення.


НАУКА, и, жін. 1. тільки одн. Одна з форм суспільної свідомості, що дає об'єктивне відображення світу; система знань про закономірності розвитку природи і суспільства та способи впливу на оточуючий світ. Тепер Франко, 50-літній сильний мужчина, всі сили свої оддає українській літературі й науці (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 35); Радянська наука і техніка займають передові позиції у світовому науково-технічному прогресі (Комуніст України, 5, 1966, 21).

Наука,и ж.;у зверт.науко. 1. Людська діяльність яка має призначення виробити й теоретично систематизувати обєктивні знання про дійсність.
2. Одна з галузей такої діяльності, що має справу з одним аспектом дійсності.
3. перен. Люди,які зайняті такою діяльністю. 4. Освіта , знання, набуті людиною в процесі навчання,з життєвим досвідом.5.перен.Досвід,знання ,які знадобляться в майюутньому;застереження від помилок у майбутньому.

Наука – и,ж. 1. тільки один. Одна з форм суспільної свідомості , що дає об’єктивне відображення світу;система знань про закономірність розвитку на навколишній світ.
2. Окрема галузь знань.//тільки один . Напрям у якій – небуть галузі знань,названий ім’ям його засновника.
3. тільки один. Освіта, навички, знання, набуті людиною в процесі навчання,життєвого досвіду.
4. тільки один . Те,що повчає, дає життєвий досвід; порада ,урок,напучення.**для науки;у(на) науку – для застереження від прикрих помилок . 5 тільки .,заст. Навчання. Відати у науку.

Рекомендовані джерела


  1. Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т.Словарь української мови
  2. Великий тлумачний словник сучасної української мови 2005рік Великий тлумачний словник сучасної української мови 2005рік
  3. Тлумачний словник української мови Тлумачний словник української мови
  4. АКАДЕМІЧНИЙ ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК(1970-1980) АКАДЕМІЧНИЙ ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК(1970-1980)


Ілюстрації

Nauka1.jpg Nauka2.jpg Nauka3.jpg

Інтернет-джерела