НВК «Школа І-ІІ ст. – ліцей № 38 ім. В.М. Молчанова» (Шевченківський район)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Ліцей №38 ім.В.М.Молчанова міста Києва - це навчальний заклад нового демократичного типу, який забезпечує розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості дитини, творчого мислення, потреби і вміння самовдосконалюватися, а також безперервну кваліфіковану освіту молоді в галузях математики, інформатики, економіки, права, іноземних мов, літератури, міжнародних відносин. Особливість освіти - в цілісності та наступності. а також в забезпеченні рівня вищого за державний освітній мінімум, починаючи з першого ступеня, завершуючи третім. Лицей №38.jpg

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником ліцею № 38 ім.В.М.Молчанова

Проведено бесіди з директором ліцею Харитоновою Людмилою Олександрівної та вчителем інформатики Ривкіндом Йосифом Яковичем.

Ривкинд.jpg
Ривкінд Йосиф Якович - завідувач кафедрою, учитель-методист, Заслужений вчитель України, лауреат премії Джорджа Сороса, один з авторів Державних програм, підручників, навчальних посібників з інформатики для 2-11 класів.

У середині 80-х років у школі з’явився один з перших в Радянському Союзі комп’ютерних класів. У 1988 році в школі розпочався експеримент по вивченню інформатики в молодшій і середній школі. Згодом цей експеримент був поширений у багатьох школах України, яки користувалися навчальними програмами, підручниками і програмним забезпеченням, створеними вчителями школи Ривкінд Й.Я., Рівкінд Ф.М., Андрусич О.О., Борисов М.Г., Лісовцева А.І.: «Сходинки до інформатики», «Сходинки до інформатики+», «Основи мови LOGO», «Основи алгоритмізації та програмування» та ін.

Харитонова.jpg
Основною формою проведення занять залишаються уроки різних типів, але поряд з ними ширше, ніж у масовій школі, використовуються лекції, семінари, практичні заняття з використанням інформаційних технологій. В організації навчально-виховного процесу вчителі вибирають раціональні системи методів і прийомів навчання, що стимулюють активність учнів, підвищують у них інтерес до вивчення математики та інформатики і сприяють свідомому засвоєнню знань. Велика увага приділяється груповим формам роботи, домашнім проектам (колективним та індивідуальним).

ІК-компетентності вчителів, вихователів закладу

Серед вчителів НВК «Школи І-ІІ ст. – ліцейю № 38 ім. В.М. Молчанова» було проведено анкетування на тему ІК-компетентність вчителів. Для перегляду анкети, перейдіть за посиланням https://docs.google.com/forms/d/10IzW2YjFqvcNSFstlns1.. Результати анкетування знаходяться тут https://docs.google.com/a/kubg.edu.ua/forms/d/10IzW2YjFqvcNSFstlns1x-ufkuu1W0ja6nkGtvDAzPk/edit#responses

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

У школі діє 48 кабінетів, серед яких 45 обладненні мультимедійної технікою. А саме, 3 комп'ютерні класи, мультимедійний кабінет, 2 учительські, інформаційно-аналітичний центр навчально-виховної роботи. Ці навчальні кабінети обладнанні мультимедійною техникою, смарт дошками, комп'ютерами, або ноутбуками, периферійними пристроями.

Програмне забезпечення

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище школи, представлено сайтом школи, яка реалізує політику навчально-виховного процесу в ліцеї http://www.lyceum38.kiev.ua/ Навчання інформатики починається з 2 класу і продовжується до кінця 11 класу.

Навчально - наукове забезпечення