Машовець Наталія Сергіївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:41, 6 грудня 2018; Nsmashovets.pi17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Машовець Наталії Сергіївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Інтерв’ю з Ріпко Наталією Анатоліївною (директором навчального закладу) та Гривачовою Алісою Борисівною (заступник директора з інформаційних технологій).

Доброго дня! Дякую, що погодились дати інтерв’ю. Отже, перше запитання:

Як Ви вважаєте використання ІКТ підвищує якість навчання?

Звичайно, адже наше суспільство постійно розвивається, тому ІКТ займає в цьому важливе місце. Інформаційно-комунікативна компетентність вчителів зараз необхідність часу. Тому що діти майже весь час проводять в Інтернеті, хтось для навчання, а дехто для ігор та соціальних мереж. В результаті поєднання освітнього процесу з ІКТ, ми отримали підвищену результативність роботи педагога, ефективність управління освітнім процесом, який базується на інтересах дітей, і водночас дає можливість повністю використовувати індивідуальний підхід. Ми даємо дітям можливість продемонструвати виконану роботу у цікавій для них формі, в якій вони можуть повністю проявити себе та свої навички роботи в соціальних сервісах. Але не потрібно забувати, що вчитель має рекомендувати або допомогти обрати сервіс для виконання роботи. На нашу думку це великий крок вперед, адже після закінчення освітнього закладу учні будуть готові працювати за допомогою різної автоматизованої техніки та вміти презентувати свою роботу в осучасненій формі.

На Вашу думку, школа достатньо розвинена з інформаційно-комунікаційних технологій?

Ми можемо сказати, що наш навчальний заклад достатньо розвинений з інформаційно-комунікаційних технологій, адже з 8-го класу учні мають можливість вступити до «Ліцею інформаційних технологій», в якому вони вже більш ґрунтовно вивчають дану спеціалізацію. Але ми прекрасно розуміємо, що рости завжди є куди. Тому ми постійно намагаємось осучаснити техніку та вдосконалювати знання вчителів з програмування, підвищувати їхню кваліфікацію, адже прогрес не стоїть на місці. Початкова школа повністю забезпечена комп’ютерами та телевізорами або проектором з старт-дошкою. В старшій школі майже всі класи мають технічне забезпечення. Багато вчителів знайомі з ІКТ і ефективно застосовують під час освітнього процесу. Деякі проходили курси для підвищення інформаційно-комунікативної компетентності. Всі вони постійно обмінюються знаннями та набутим досвідом, а також допомагають один одному при необхідності.

Що Ви хотіли змінити чи створити в навчальному закладі з ІКТ?

В планах є вдосконалення ІК компетентності вчителів та необхідне технічне забезпечення. Маємо на меті закупити ще планшети, які можна було б використовувати для перевірки знань учнів чи виконувати завдання на різних освітніх сайтах у своїх кабінетах, а не в комп’юрних класах, адже там діти знаходяться лише на уроках інформатики. Але на все потрібна фінансова підтримка, яку навчальному закладу не так просто й отримати. Намагатимемось брати участь в різних проектах з інформаційно-комунікативних технологій. В цілому ми постійно розвиваємось, слідкуємо за новими трендами й намагаємось не відставати.

Дякую Вам, за таке цікаве та ґрунтовне інтерв’ю. До побачення!

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета ІК-компетентність педагогічних працівників
Аналіз та результати анкети ІК-компетентність педагогічних працівників Результати

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).

Апаратне забезпечення:

•Кількість стаціонарних ПК – 65

•Кількість ноутбуків – 10

Всі ПК та ноутбуки підключені до мережі Інтернет.

•Кількість кабінетів інформатики – 4

•Загальна кількість інтерактивних комплексів різної комплектації (TV + ПК, проектор + ПК тощо) – 4

Програмне забезпечення:

•Windows

•Microsoft

•Програма – фільтр для обмеження контенту, що надходить з мережі Інтернет ПП «Цензор»

•Антивірусні програми

•Програми для вчителів та учнів

•Сходинки до інформатики

•Сервіси Google

•Сервіси для створення програм та сайтів

Інформаційне забезпечення:

•Сайт школи (старий сайт) НВК №9 , новий в розробці

•Школа в соціальній мережі Facebook Неофіційна сторінка НВК №9

Навчально-наукове забезпечення:

•Нормативно-правове та організаційне забезпечення

•Державні стандарти освіти

•Навчальні програми з усіх навчальних дисциплін

•Розклад освітнього процесу

•Підручники та навчальні посібники

•Методичні матеріали

Освітній заклад забезпечений підручниками та зошитами, додатковим навчальним матеріалом, що відповідає оновленій програмі. Всі класи забезпечені необхідною технікою. Кожен учень на уроці інформатики має доступ до комп’ютера, який підключений до мережі Інтернет.

Завдання на вибір

Створила сайт для заступників директора з навчально-виховної роботи. НВК №9
В ньому відображене планування роботи завучів, алгоритми контроль, плани перевірок.

Виступ (тренінг)

Провела виступ для заступників директора з навчально-виховної роботи під час їх обговорення освітнього процесу. В якому розповіла про даний сайт, яка інформація в ньому зберігається. Пояснила як користуватися даним сервісом та обрали модератора, який надалі буде займатись цією діяльністю та оновлювати необхідні дані.
Виступ
Виступ
Обговорення

Методичні рекомендації

Використання ІКТ у навчальному процесі передбачає, що вчитель будь-якої шкільної дисципліни вміє:

•обробляти текстову, цифрову, графічну та звукову інформацію за допомогою відповідних процесорів і редакторів для підготовки дидактичних матеріалів, щоб працювати з ними на уроці;

•створювати слайди з даного навчального матеріалу, використовуючи редактор презентації MS Power Point і продемонструвати презентацію на уроці;

•використовувати наявні готові програмні продукти;

•організувати роботу з електронним підручником на уроці;

•застосовувати навчальні програмні засоби (навчальні, закріплюючі, контролюючі);

•здійснювати пошук необхідної інформації в Інтернеті в процесі підготовки до уроків і позакласних заходів;

•організувати роботу з учнями з пошуку необхідної інформації в Інтернеті безпосередньо на уроці;

•працювати на уроці з матеріалами web-сайтів;

•розробляти тести, використовуючи готові програми-оболонки або самостійно, і проводити комп'ютерне тестування.

ІТ-забезпечення школи не потребує значної модернізації, але можна рекомендувати забезпечити школу більш новішою технікою; необхідно закупити достатню кількість технічного забезпечення; для зручності можна додатково придбати принтери у кожен клас та планшети по можливості для перевірки ефективності їх застосування на уроках.

Рекомендації в модернізації ІТ-інфраструктури за такими аспектами: Удосконалити загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних. Ввести хмарну платформу для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів. Удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології. Збільшити використання електронного навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.