Макарова Марія Василівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 11:20, 12 грудня 2018; Sourda.pi17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Макарової Марії Василівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

Контактна інформація школи

Адреса навчального закладу: 08715 вул. Фрунзе, 1 село Копачів Обухівського району Київської області Телефон. Факс 8(272)32749 Електронна адреса e-mail: school_kopachiv@ukr.net

Директор школи

Директор школи – Шимоненко Ніна Борисівна, освіта вища, вчитель вищої категорії. Народилася 09.06.1969 р. в с. Нехайки Драбівського району, Черкаської області. Після закінчення Нехайківської середньої школи (1986 р.) навчалася в Білоцерківському педагогічному училищі. З 1988 по 1994 рік працювала завідуючою ДНЗ «Джерельце» с. Копачів. З 1994 по 2011 рік працювала в школі вчителем початкових класів. В 1998 р. закінчила Міжрегіональний інститут підвищення кваліфікації вчителів ім. Б.Грінченка. Одружена. Має двох синів та дочку.

Завуч школи

Липовенко Оксана Олександрівна Рік народження - 1988 Освіта - вище Категорія - І категорія Посада - вчитель англійської мови, завуч школи Назва навчального закладу який закінчив - Національний педагогічний університет імені М.П Драгоманова Педагогічний стаж - 9 років З якого часу працює в даній школі - 3 2010 року

Історія школи

Історія школи.

Копачівська школа заснована у 1900 році при церкві, але в 1912 році школа при церкві припинила своє існування як церковноприходська. В 1912 році була побудована земська школа, яка проіснувала до 1967 року. В 1967 році було побудоване сучасне приміщення школи, яке функціонує і на сьогоднішній день.

Матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу Копачівської ЗОШ знаходиться на достатньому рівні. Навчальні кабінети, класні кімнати, бібліотека забезпечені відповідним обладнанням та меблями, технічними засобами, роздатковим і дидактичним матеріалом, додатковою літературою.

В школі обладнано комп’ютерний клас (5 комп’ютерів) з підключенням його до мережі Інтернет. 3 комп'ютери використовуються в управлінській діяльності.

Для забезпечення навчально-виховного процесу, якісного виконання навчальних планів і програм, впровадження Державних стандартів освіти школа укомплектована відповідними педагогічними і керівними кадрами. У Копачівській ЗОШ І-ІІ ступенів працює 13 педагогічних працівників. Учителі школи беруть участь у традиційному районному методичному фестивалі, а учні – приймають активну участь у районних предметних олімпіадах та конкурсах «Кенгуру», «Колосок».

Сайт школи

http://kopachiv-school.edukit.kiev.ua

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

- Доброго дня! Ніна Борисівна, на вашу думку наша школа достатньо розвинена з ІКТ?

-Доброго дня! Питання достатньо актуальне для нас. Як тільки я прийшла в школу працювати то була засмучена, що в школі немає сучасних інтерактивних технологій. Тоді в перший же рік ми розробили програму закупки проектора та смарт дошок, в цьому нам активно допомагали спонсори. Через рік було закуплено дві смарт дошки та два проектори. Також в перший же рік був створений сайт, на якому ми вивішуємо найважливішу інформацію. На даний момент я розумію, що цього вже замало і на потрібно розвиватися більше.

- Щоб ви хотіли змінити чи створити в школі з ІКТ?

-Саме перше, що нам необхідно то це «підтягнути» рівень обізнаності вчителів у роботі з комп’ютером і інтернет середовищем. Також я б хотіла б вдосконалити наш сайт, щоб він був ще більш корисним , як для учнів так і для батьків. Для цього нам потрібно розробити он – лайн бібліотеку предметних підручників 1-9класів, літературних творів, які учні проходять за програмою + книги, які учні можуть використати для саморозвитку. Ще я б дуже хотіла створити середовище, де б наші вчителі могли б розробити уроки та завдання для учнів, які навчаються на індивідуальному графіку чи екстерні.

- Чого не вистачає для впровадження ваших задумів?

-Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ- технологій. Нам не потрібно багато коштів, ні! Нам потрібні компетентні вчителі і консультанти, які б могли допомогти нашим вчителям навчитеся працювати у сучасній школі з інноваційними методами навчання.

-Дякую Ніна Борисівна за ваші відповіді! Поруч з нами ще є заступник директора Оксана Олександрівна. Оксана Олександрівна, а на вашу думку, чого не вистачає нашій школі для вдосконалення з питань ІКТ?

- Я повністю погоджуюся з Ніною Борисівною, сама основна наша проблема, це необізнаність вчителів у роботі з комп’ютером! Вчителі, яким вже за 45 років зовсім не хочуть розвиватися. А як же цікаво дітям подивитися відео – матеріал з природознавства, чи карту в он – лайн режимі з географії. Ось в початковій школі скільки цікавих завдань можна розробити в льорнінг, моїм учням дуже подобаються такі завдання. Вони ніби і відпочивають при цьому активно працюють , і до речі, краще запам'ятовують пройдений матеріал!

-Я щиро вдячна вам за ваше інтерв’ю! Мені було дуже приємно почути вашу думку!

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

В Копачівському НВК керівництво поступово впроваджує ІКТ технології і намагається кожного року ще більше розвиватися в даній сфері. Що правда зміни не великі і не досконалі. Найголовніше, що директор має позитивний погляд на подальший розвиток інформаційно – комунікаційних технологій в школі і його заступники підтримують такі наміри. Найбільшою проблемою школи є необізнаність педагогічного колективу в роботі не тільки з ІОС а й навіть з комп’ютером. Для цього директор школи, Ніні Борисівна, розробляє програму для запрошення в школу кваліфіковану людину на посаду ІТ – менеджера, який би допоміг навчити персонал працювати із системою і створив базу для он – лайн бібліотеки і розробок уроків та завдань для учнів на індивідуальному графіку навчання і екстерну. Для початку впровадження в школі задуманих програм та систем необхідно, щоб кожен вчитель захотів розвиватися і вдосконалюватися себе не лише у педагогіці, а й у ІКТ. Будемо надіятися, що поставлені цілі директором школи будуть досягнені і на цьому школа не зупинеться!

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування.

Анкетування

Опитування Макарова М..jpg
Опитування2 Макарова М.jpg

Аналіз результатів анкетування

S81211-155816.jpg
S81211-155838.jpg

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

1. Компютери - 9

2. Принтери, сканери - 5

3. Проектори + смарт дошки - 3


Depositphotos 53286999-stock-photo-computer-devices-mobile-phone-laptop.jpg

Програмне забезпечення:

1. Операційна система Windows 10 ;

2. Антивірусна програма Kaspersky;

3. Microsoft Offiсе

Pz.jpg
Завдання 2

Google calendar - безкоштовний веб-застосунок для тайм-менеджменту розроблений Google. Став доступним 13 квітня 2006, і вийшов зі стадії бета в липні 2009. Щоб отримати можливість використання застосунку, користувачі повинні мати аккаунт Google. Робочий календар для один місяць . Туди входять:

-Педради;

-Наради;

-Гуртки;

-Свята, концерти;

-Вихідні дні та канікули.

Даний додаток дуже зручний, так як ним можуть користуватися всі вчителі, якщо надати їм доступ, а також в любий час можна змінити замітку. Полегшує роботу з календарем можливість створити автоматичний повтор запису на кожен день тижденя, місяця, ріку. Наша школа активно користується google calendar, так же можна вписувати проведення олімпіад, конкурсів і мановських робіт. На наступний рік плануємо створити календар для учнів.

Робочий гугл - календар для Копачівського НВК

V.jpg
Завдання 3

Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ)– це, в загальному, методи та технічні пристрої забезпечення інформаційних технологій на основі комп'ютерних мереж і приладів передавання інформації. Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи. Презентація семінару Семінар

Фото з семінару.jpg
Завдання 4

Методичні рекомендації Проектування інформаційного освітнього середовища Копачівського НВК

 • забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель - учень - батьки)
 • наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів;( програми ліцензовані , доступ до інтернету, створення власних ІОС)
 • доступність та відкритість результатів для всіх учасників ;
 • моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи);
 • наявність та підтримка електронного документообігу;
 • доступність всіх нормативних документів;
 • використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів;
 • наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист компютерів від доступу до неякісної інформації).

Модернізація ІT - інфраструктури

 • Створення додаткового серверу для курсів вчителям;
 • Співпраця з ІТ – менеджером в школі;
 • Швидкісний інтернет
 • Створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ

Формування ІК-компетентностей вчителів

 • Проведення семінарів ,тренінгів щодо використання ІКТ;
 • Проведення зустрічів з інших шкіл, для переймання досвіду ;
 • Оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ

Дякую за увагу