Левченко Юлія Олександрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 17:02, 3 грудня 2017; Yolevchenko.pi16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Левченко Юлії Олександрівни групи ПОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 06.11.2017р. до 26.11.2017р.

База для проведення практики: СЗОШ № 54. (Солом'янський район район, вул. Академіка Білецького, 7)



Зміст

Наша школа

Контактна інформація

Юляша герб.jpg

03126 м. Київ

вул. Ак. Білецького,7,

т.404-61-87, 404-61-90

Сайт школи

Історія школи

Середня загальноосвітня школа № 54 Солом’янського району м.Києва має свою історію, в якій тісно переплітаються минуле і сьогодення.

У 1859 році в Києві на кошти київського мецената, губернатора Івана Фундуклея була відкрита перша жіноча гімназія саме на вулиці Фундуклеївській, 6, неподалік від головної вулиці нашого міста – Хрещатика.

Серед випускників жіночої гімназії відома поетеса Анна Ахматова, яка писала:

А вы, друзья! Осталось вас немного – Мне от того вы с каждым днём милей… Какой короткой сделалась дорога, Которая казалась всех длинней…


Це про друзів по гімназії, це, зокрема, про відому оперну співачку Забелло-Врубель, випускницю Фундуклеївської гімназії, таємничі очі якої увічнені художником М.О. Врубелем у картині “Царівна-Лебідь”.

За радянських часів це була єдина українська школа, випускники якої в червні 1941 року прямо з шкільної лави пішли захищати Вітчизну. Більшість з них загинули, ті, хто повернувся, - прославили 54 школу: це режисер студії ім. О. Довженка – Суламіф Цибульник (“Ад’ютант його величності”), відомий скульптор М. Селібер, художник, автор багатьох експозицій Жук О.О.

Школа кілька разів змінювала адресу, і 01 вересня 1967 року була відкрита у новому мікрорайоні міста – Відрадному за адресою: вул. Академіка Білецького,7. Вона одержала назву 54 Київська трудова політехнічна загальноосвітня школа імені М.М. Коцюбинського.

У 2017 році школі виповнилося 50 років, серед тисяч її випускників – депутати Верховної Ради України, освітянські керманичі, лікарі, інженери, вчителі, представники шоубізнесу...

Адміністрація школи

КОВАЛЬОВА ОЛЬГА ІВАНІВНА ТАНЄЄВА ІРИНА ВАЛЕНТИНІВНА МАРЧЕНКО ІРИНА ПЕТРІВНА ПІСЕЦЬКА ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА

Директор школи КОВАЛЬОВА ОЛЬГА ІВАНІВНА

Заступник директора з навчально-виховної роботи 5-11 класи ТАНЄЄВА ІРИНА ВАЛЕНТИНІВНА

Заступник директора з навчально-виховної роботи 1-4 класи МАРЧЕНКО ІРИНА ПЕТРІВНА

Заступник директора з виховної роботи ПІСЕЦЬКА ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Інтерв'ю з директором школи Ковальовою О. І. :

Адміністрація школи працює над активним залучення вчителів до використання інформаційних технологій не залежно від віку та вмінь користуватися комп'ютерною технікою. Швидкий розвиток інформаційних технологій дозволяє широко використовувати комп'ютери на всіх етапах навчального процесу. Використання комп'ютерних технологій значно розширило можливості вчителів та учнів. Велика кількість ілюстрацій, анімацій і відеофрагментів, гіпертекстовий виклад матеріалу, звуковий супровід, можливість перевірки знань у формі тестування, проблемних питань та завдань, дозволяють розширити кругозір і поглибити свої знання.

Школа має 2 комп'ютерні класи, для учнів початкової та старшої школи. Майже кожен кабінет оснащений мультимедійними комплексами. І адміністрація школи активно процює над збільшенням матеріально-технічної бази, щоб кожен вчитель мав змогу реалізовувати себе у нових напрямках педагогічної діяльності.

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Серед вчителів школи було проведено анкетування на тему « Впровадження ІКТ у СЗШ №54». Учителі охоче погодилися пройти дані анкети.

Анкета для вчителів

Результати опитування


Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Школа має:

  • Комп'ютерний клас для початкової школи
  • Комп'ютерний клас для старшої школи
  • Доступ до мережі інтернет у кожному класі
  • 15 кабінетів оснащені мультимедійними комплексами

Вчителі використовують у своїй роботі сервіси Google та Office 365

Google Office 365

Сайт установи

Раніше сайт школи виглядав так старий сайт школи, але все змінюється і сайт школи також зазнав змін. У 2017 році запрацював новий сайт школи і у його наповнені беруть участь усі педагогічні працівники (я не вийняток). Треба лише трохи почекати і Ви побачите оновлений сайт.


Семінар

під час Декади початкової школи для моїх колег був проведений семінар на тему "Використання ІКТ в освіті".

Презентація до семінару

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору. Ця необхідність виникла перед сучасною школою за таких умов як:

велике зростання інформаційних потоків; неможливість прийняття оптимальних управлінських рішень в сучасній ситуації під час стандартизації електронної обробки даних; робота школи на сучасному етапі вимагає оперативного аналізу ситуації для своєчасного коригування ситуації; вимоги організацій до подання нормативних документів, у тому числі й в електронному вигляді.

Рекомендації:

1.Сприяти розвитку єдиного інформаційного простору навчального закладу для забезпечення нової якості навчання та комплексного підходу до використання сучасних інформаційно – комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі.

2.Формувати інформаційну культуру учнів та педагогічних працівників, забезпечувати їх інформаційні потреби.

3.Інтенсифікувати навчання і виховання за рахунок використання інформаційно – комунікаційних технологій.

4.Удосконалювати інформаційно – методичне забезпечення навчально – виховного процесу.

5.Оптимізувати освітній менеджмент на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально – виховному процесі.

6.Активізувати роботу шкільного web- сайту як єдиного освітньо – інформаційного середовища для популяризації кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування мережевих професійних об’єднань та функціонування закладу як відкритої системи.

7.Сприяти проходженню кожним педагогічним працівником навчання за дистанційним курсом «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».

8.Заохочувати педагогічних працівників до створення власного web – сайту чи блогу.

Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури:

1.Докупити необхідну кількість обладнання: комп'ютери, смарт-дошки та програмне забезпечення для цієї техніки.

2.Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою).

Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:

  • активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
  • систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
  • постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки
  • зображень та підготовки презентації!, табличних процесорів тощо;
  • забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
  • формування банку навчальних завдань, виконуваних із активним використанням ІКТ;
  • розробка проектів із використанням ІКТ.