Крижанівський Олександр Анатолійович

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 11:14, 18 листопада 2021; I.kovalenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Е-портфоліо

photo.jpg
Крижанівський Олександр Анатолійович
Рейтинг на 2020 рік: 130
(#344 у загальному рейтингу)
Підрозділ
Інститут мистецтв, Кафедра дизайну
Посада
Доцент кафедри
Вчене звання / Науковий ступінь
кандидат архітектури. -.
LinkedIn
Facebook
Schoolar
E-mail

Додаткові відомості

Освіта

У 1993 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю - архітектура, присвоєно кваліфікацію "Архітектор".

Дипломна робота на тему: "Центр духовного відродження у м. Брусилів". Керівник: доцент кафедри архітектурного проектування будівель та споруд КІБІ Хмельов В.І.


Перелік місць роботи

2001-2011 рр. доцент кафедри дизайну архітектурного середовища Київського національного університету будівництва та архітектури.

2011-2021 рр. - доцент кафедри дизайну Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня за заслуги перед Помісною Православною Церквою України. Нагороду вручив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (9 листопада 2019 р.)



Наукова діяльність:


Наукові інтереси – геоекологія, регіоналістика,проксеміка, українознавство, історія культури України XVI ст. Розвиває напрямок “Екодизайн міського середовища”, «Містобудівна та архітектурна геоекологія», «Регіоналістика», “Передпроектний аналіз архітектурного середовища”, «Адвокативне проектування», «Соціокультурне проектування», «Культурна дипломатія» та “Нетрадиційні методи формування архітектурного середовища – психодизайн, етнодизайн, дизайн сакрального простору”.  

2001 р. – на базі ДПІ “Діпромісто” проводив підготовчі роботи щодо удосконалення передпроектного аналізу території Черкаської області з урахуванням карти можливого геопатогенного ризику для схеми районого планування Черкаської області.

2002 р. –запрошений на громадських засадах консультантом депутатської комісії з питань соціально-економічного та культурного розвитку, використання земельних ресурсів, архітектури та містобудування Боярської міської ради ХХIV скликання 2002 – 2006 рр. Києво-Святошинського району Київської області.
Співавтор та керівник проекту: “Програма сприяння сталому розвитку в Боярському регіоні”.


2005 р. – по сумісництві, на базі ГО “Центру містобудування та архітектури” при Головкиївархітектури приймав участь в розробці “Детального плану території в межах вулиць Іллі Еренбурга, Короленківської, Боженка, Байкової та Залізничної колії в Голосіївському районі м. Києва. Підготовлений розділ пояснювальної записки ”Історико-містобудівний та еколого-геологічний аналіз території басейну р. Либідь”.

2006 р. - на базі Міжнародної наукової громадської організації “Академія Української Служби Порятунку” проведена науково-технічна експертиза містобудівного рішення по розміщенню цеху по переробці шкірсировини у м. Жмеринка Вінницької області.

2008 р. набазі Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного, учасник соціально бібліотечного проекту «Історія малих міст України», ініціатор першого засідання Бібліотечного клубу 2008 р. «Національні святині» на тему: «Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області».

 

2014 р.- участь в редакційній колегії та в складі оргкомітета IІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Барська земля Поділля: європейська спадщина та перспективи сталого розвитку", присвяченої 520-річчю з дня народження Бони Сфорци та 120-річчю виходу у світ праці М.С. Грушевського "Барське староство. Історичні нариси XV-XVIII ст." 26.10.2014 р у м. Бар.

2009 - 2018 рр. на базі Центру соціокультурного проектування Міжнародного товариства прав людини, Українська секція, співавтор проекту «Барська земля Поділля – європейський вимір для сталого розвитку». 



2020 р на базі ЛНУ імені Тараса Шевченка участь в тренінговій сесії в рамках проєкту ЄС «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру».


Проектна діяльність:

2001р. – участь в авторському колективі “ТАМ Шкрогаль” у розробці проекту відродження Святомиколаївського храму в селі Чайки Богуславського р-ну Київської області. Храм побудований та освячений у 2004 р.

2001 – 2002 – по сумісництві, начальник інженерно-будівельної служби ЗАТ “Беарс”, організація реконструкції головного корпусу компанії по вул. Попудренка, 52.

2003 – по сумісництві, головний архітектор ВАТ “Укрпромпроектбудсервіс”, розробка проекту реконструкції корпусу компанії БМБ “Компаунд” у м. Бровари; архітектурне рішення заводу сухих сумішів у с. Шевченково Київської області; розробка та реалізація дизайн-проекту холу компанії ЗАТ “Беарс” по вул. Попудренка 52.


Із 2004р – по сумісництві, робота в авторському колективі ПП “Архітектурна майстерня Коляденко”. Участь в розробці:

проекту 6-го житлового мікрорайону житлового масиву Осокорки-Північні, стадії “ПП”, “П” 2004 р., із проходженням держекспертизи 2005 р.;

проекту на стадії “П”: ”Реконструкція з прибудовою стоматологічної поліклініки в комплексі з будівництвом багатоповерхового житлового будинку по пров. Польовий, 7 в Солом’янському р-ні м. Києва”, 2005 р., із проходженням держекспертизи 2006-2007 рр.;

проекту на стадії “П”, “Р”: “Комплекс наземно-підземної автостоянки вздовж проспекту Бажана в Дарницькому р-ні м. Києва”, із проходженням держекспертизи 2006 р., розробка стадії «Р» - 2007 р.

проекту на стадії “Р”: “Храм на честь Святого апостола Андрія Первозванного на території 6-го житлового мікрорайону житлового масиву Осокорки-Північні”, розробка стадії «Р» - 2008 -2009 р. Будівництво розпочато у 2008 році. Освячення хрестів відбулося 20.04.2013 р. Освячення нижнього храму 05.10.2013 р.


2012 - 2013 рр. на базі кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка розробка проекту навчально-виробничих майстерень монументально-декоративного та декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка у Дніпровському районі м. Києва, бульвар Давидова 18/2. Майстерні відкриті 10.12.2014 р.


2017 р. на базі ФОП “Бондарчук Микола Едуардович” розробка проекту на стадії “Р”: “Проект житлового будинку на ділянці №11 садового товариства “Виноградар”, Вишгородський район, Київська область”, 2017 р. Об'єкт зданий в експлуатацію.   

Теми дисертацій (захищених)

У 2000 році в Київському національному університеті будівництва та архітектури захистив дисертацію на тему: "Розміщення житлової забудови на намивних територіях відносно динаміки підземних вод" поданої на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за спеціальністю 18.00.04 – містобудування та ландшафтна архітектура
Керівник: професор, доктор архітектури, завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища КНУБА Тімохин В.О.

Громадська активність

Громадська діяльність:
2002 р. – запрошений на громадських засадах консультантом депутатської комісії з питань соціально-економічного та культурного розвитку, використання земельних ресурсів, архітектури та містобудування Боярської міської ради ХХIV скликання 2002 – 2006 рр. Києво-Святошинського району Київської області. Співавтор та керівник проекту: “Програма сприяння сталому розвитку в Боярському регіоні”.
2009 р. – на базі Центру соціокультурного проектування та комунікативних технологій Інституту місцевої демократії розробка проекту „Культурна, історична, архітектурна та природна спадщина Барської землі Поділля в контексті сталого просторового розвитку Європи”.
2010 р. – у складі оргкомітету з підготовки та проведення заходів по відзначенню 470-ої річниці надання місту Бар магдебурзького права.

Науково-дослідницька діяльність

Професійний розвиток

Викладацька діяльність