Криворучко Ольга Сергіївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 15:52, 15 грудня 2018; Oskryvoruchko.pi17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Криворучко Ольги Сергіївни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

База проходження практики: ЗДО № 444 (для ознайомлення з інформацією про заклад - переходьте за посиланням)

Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Аналіз освітньої ІКТ-політики навчального закладу показав, що на сьогодні є велика проблема фінансування закладів освіти. Так як в умовах сучасності зростає необхідність впровадження інноваційних методів, технологій навчання, не отримуючи належної підтримки дошкільні навчальні заклади не в змозі в повній мірі відповідати вимогам часу.


Виконуючи перше завдання практики, нами було проведено інтерв’ю з керівником та методистом дошкільного навчального закладу - інтерв'ю

Інтерв'ю-20181128 124101.jpg 3 листопада 2018-19.06.jpg IMG Анкетування20181212 124834.jpg

Директор - Матвєєва Людмила Петрівна
Вихователь-методист - Шевченко Оксана Йосипівна

У ході відвертої бесіди ми з’ясували, що державні дитячі садочки залежні від централізованого фінансування, тому навіть якщо заклад виявив бажання отримати необхідне обладнання і навчитись з ним працювати, доводиться чекати на отримання відповіді та фінансування.
Не всі дошкільні заклади, зокрема навчальний заклад, в якому ми проходили практику, забезпеченні необхідним обладнанням і мають можливість працювати з сучасними технологіями.


Головною метою впровадження ІКТ технологій, на думку директора ЗДО, є можливість менше витрачати часу та бути сучасними. Також Людмила Петрівна зазначає, що потрібно більше залучати молодих спеціалістів до роботи тому, що педагоги вік яких становить 40-50 років, не мають власних технічних можливостей, щоб ознайомитись та навчитись використовувати сучасні технології у повсякденному житті.
На запитання “Чи вихователі виявляють бажання розвиватися в напрямі використання сучасних інформаційних технологій у роботі з дітьми”, ми отримали відповідь про те, що не всі, але такі працівники є. Здебільшого до методиста чи керівника звертаються з проханнями роздрукувати матеріал або здійснити пошук необхідних матеріалів для проведення пізнавальної діяльності з дітьми.
Дуже рідко вихователі звертаються з бажанням використати ноутбук на занятті або з проханням допомогти урізноманітнити діяльність дітей.

Основною проблемою у затримці розвитку використання сучасних технологій є те, що працівники закладу щоденно стикаються з рутинною роботою, їх увага та діяльність приділяється вирішенням господарчих, організаційних питань.
Також варто наголосити на тому, що педагоги недостатньо володіють технічними навичками у роботі з комп’ютерною технікою.
Директор - Людмила Петрівна наголошує на тому, що немає працівників, які допоможуть осучаснити навчальний заклад, візьмуть на себе ініціативу спрямовувати педагогічний колектив та осучаснювати навчально-виховну роботу з дітьми.

Аналіз ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу.

Для аналізу ІК- компетенції вихователів дошкільного закладу, нами була розроблена анкета, за допомогою додатку Google-форма: АНКЕТА

Вставка анкетування результати.jpg
Результати проведеного анкетування педагогічних працівників


За результатами анкетування ми виявили, що 50 % працівників добре знайомі з поняттям ІКТ, на їхню думку це новітні програми для розвитку та навчання дитини, це йти в ногу із сучасність, це інформація, яку ми отримуємо і в подальшому використовуємо, використання інтернету у роботі та різних гаджетів, це засоби,які використовуються для цікавої, продуктивної співпраці.
70 % опитуваних не застосовують ІКТ у своїй діяльності та наближені до думки, щоб не використовувати інформаційно-комунікаційні технології у своїй роботі.
50 % опитуваних працівників частково знайомі з ресурсами за допомогою яких можна ефективно створити умови для різних видів діяльності.
30 % - не знайомі і лише 20 % знайомі з освітніми ресурсами.
На думку працівників дошкільного закладу, перевагами використання ІКТ у роботі з дітьми є:

 • Ширші можливості для вихователів і цікавіше для дітей, сильніша навчальна мотивація у них;
 • Осучаснення пізнавальної діяльності з дітьми;
 • Зацікавлюють дітей, роблять заняття більш різноманітними та цікавими, сприяють засвоєнню знань.


Зазвичай педагогічні працівники, за допомогою інформаційних технологій шукають інформацію для роботи з дітьми в мережі Інтернет, використовують для самоосвіти та документообігу між колегами.

Як підсумок варто зазаначити, що у своїй педагогічній діяльності, частіше за все, вихователі використовують музичні ігри, фізкультхвилинки, 
відеоролики на заняттях з дітьми.
Переважна більшість працівників недостатньо володіють знаннями про використання різних освітніх ресурсів, але бажають дізнатися більше.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.


Карта аналізу ІТ-інфраструктури дошкільного навчального закладу

Висновки

Найбільш труднощів під час виконання завдань виникло через недостатнє розуміння співбесідниками орієнтовності наших питань на використання сучасних технологій. Тобто, коли ми питали про використання розвиваючих ігор, у опитуваних це асоціювалося і звичними поняттям проведення ігор та дидактичних вправ, а не за допомогою використання інформаційних, комп’ютерних технологій. На мою думку, це вказує на недостатню проінформованість інноваційних можливостей, сучасних тенденцій в освіті.
З огляду всіх недоліків ІКТ- діяльності навчального закладу варто наголосити на позитивних сторонах роботи працівників з сучасними інформаційно - комунікаційними технологіями.

Дитячий садок прогресивний і готовий до змін, є бажання рухатись вперед.

Хоч і вихователі не мають сучасного обладнання,але вони шукають можливості не стояти на місці та розвиватись, використовують свої гаджети у роботі з дітьми, за фінансової допомоги батьків мають колонки у групі для програвання аудіо казок, пісень для дітей.
Педагогічний колектив складається із завзятих працівників, які прагнуть вдосконалюватись. Директор дошкільного закладу відкрита до пропозицій, із завзятістю приймає інформацію, новинки, які допоможуть вдосконалювати роботу дошкільного закладу.


Наразі ІТ-інфраструктура садочку, має в наявності два комп'ютери і два ноутбуки, працівники вдосконалюють свої вміння працювати з комп'ютерною технікою та впроваджують нові програми для роботи з господарчими документами. Наприклад, медсестра ознайомлюється з програмою “Їжачок”, вчиться з нею працювати. Ця програма призначена для ведення обліку блюд та автоматично підраховує скільки продуктів для яких блюд потрібно, відповідно до кількості дітей. Вона під’єднана до централізованої бухгалтерії, що позитивно впливає на економію часу у роботі навчального закладу.

Також, завдяки співпраці з іншими навчальними закладами, садочок має можливість позичати техніку (проектор та дошку) у своїх сусідів.

Це дає можливість проводити семінари та відкриті заходи на більш сучасному рівні. На сьогоднішній день, використання інформаційно - комунікаційних технологій заклад здійснює у таких напрямах, як:

 • методична робота (підготовка та роздрукування матеріалів, показ презентацій та відеоматеріалів, введення документації про проведені заходи);
 • управлінська діяльність (ведення ділової документації та комунікація з вищими органами управління дошкільною освітою).
Слабкі та сильні сторони закладу дошкільної освіти

Сторони закладу ЗДО444.jpg

Над завданням працювали:

Криворучко Ольга - розробка карти аналізу ІТ-інфраструктури, проведення аналізу ІТ-інфраструктури, підготовка питань до інтерв'ю та анкетування.
Роговченко Вікторія - розробка питань інтерв'ю, проведення інтерв'ю, підготовка питань для анкетування.
Ткаченко Катерина - розробка анкети для вихователів, проведення та аналіз анкетування,підготовка питань до інтерв'ю.

Завдання 2. Завдання на вибір

Розробка гугл-кадендаря на період проходження практики.
Для спільної організації роботи під час проходження практики ми створили гугл- календар.

Посилання на календар(для детального ознайомлення - перейдіть за посиланням)

К1111алендарь 1.jpg Ка333лендарь 2.jpg

Робота Практика створення календарю.jpg


Для кращої співпраці з педагогічним колективом та плануванням спільних заходів ми долучили вихователів до створення подій та внесення змін у календарі.
Kfha;kghdkfhg.jpg Rfk 33333.jpg

Також у процесі нашої роботи з педагогічними працівниками, ми ознайомили їх з можливостями покращення комунікації між працівниками закладу.

Ми розповіли про переваги використання хмарних сервісів Google Apps у методичній роботі, зокрема Google - календарь, Gmail, Google - документи (презентації, таблиці).

Ми розповіли про можливість створення власного сайту закладу або ж спільноти в соціальній мережі. Директору та вихователю - методисту ці ідеї дуже сподобались, але вони висловили свої думки про те, що немає досвідчених працівників, які могли надалі підтримувати діяльність створеного сайту чи спільноти.

Матеріали над якими ми спільно працювали впродовж практики, відповідно до запланованих подій:
Питання для інтерв'ю
Опитувальник для педагогічних працівників
Карта аналізу ІТ-інфраструктури закладу дошкільної освіти
Конспект методичного заходу з педагогічними працівниками
Презентація до методичного заходу
Анкета для батьків
Онлайн - дошка
Роздаткові та інші матеріали (дивитись далі)

Задання 3. Проведення семінару (тренінгу)

На основі проведеної бесіди з керівником навчального закладу, ми вияснили, що педагогічні працівники тісно співпрацюють з батьками вихованців, адже важливо залучати їх до діяльності дитячого садка.

Дошкільний заклад унікальний, працює за експериментальною програмою "музейна педагогіка",в якій батьки відіграють важливу роль для залучення дітей до відвідування різних архітектурних, образотворчих, пам'яток життя та побуту людей.

Ми запропонували провести семінар-практикум для ознайомлення вихователів із використанням інформаційно-комунікаційних технологій у роботі з батьками.
Відповідно до теми нашого методичного заходу, нам була важлива думка батьків вихованців дитячого садку. Тому ми у письмовому вигляді провели анкетування батьків дітей різних вікових груп.

Посилання на анкетування
Анкетування батьків 2018 грудень.jpg


Результати анкетування батьків щодо визначення ставлення до впровадження ІКТ в освітній процес ЗДО


За результатами проведеного анкетування, ми виявили, що батьки позитивно налаштовані до використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у роботі з дітьми. Також батьки мають бажання вдосконалити комунікацію між ними та педагогічними працівниками.

20181128 131724.jpg 20181128 131754.jpg Захід20181128 131510.jpg

Розгорнути план конспект нашого заходу


Презентація
Роздатковий матеріал:
Додаток 1
Додаток 2

Для здобуття практичних навичок та ефективного впровадження ІКТ у діяльність ЗДО, ми спільно з педагогічним колективом створювали освітній ресурс за тематикою нашого методичного заходу.

Ми презентували онлайн-дошку, розроблену за допомогою сервісу “Padlet” та детальніше показали як з нею працювати та які матеріали, і як саме в ній можна розміщувати.

Презентація 20181212 133703.jpg IMGПроведення 20181212 134743.jpg

З нашою допомогою вихователі долучилися до її наповнення.

IMGПроведення 20181212 134304.jpg IMGПроведення 20181212 134306.jpg IMG 20181212 134251.jpg


Додатково ми ознайомили вихователів з QR-кодами і з тим, як легко за допомогою них можна подавати батькам інформацію. Також ми роздали посилання на онлайн-дошку, щоб вихователі мали змогу поділитися нею з батьками - посилання

Padlet - дошка створена для батьків вихованців дошкільного закладу, на якій вихователі матимуть змогу розміщувати цікаві матеріали 
для ознайомлення батькам, необхідні матеріали до вивчення, також писати оголошення та розміщувати анкети для проведення опитування батьків.

Падлет презентация 1234 2214.png Падлет21234 2217.png

Посилання на онлайн - дошку

Наразі дошка має початковий вигляд, до неї мають доступ всі педагоги ЗДО, котрі з часомі будуть її наповнювати та розміщувати всі необхідні матеріали.

На основі проведеної роботи з педагогічними працівниками, ми здійснили рефлексію, вихователі описали свої враження та поділилися тим, що бажають втілити у свою роботу.

Рефл 20181212 135842.jpg IMG 20181212 135916.jpg IMGРефлексія 20181212 135911.jpg

Щоб переглянути деталі перейдіть за посиланням - рефлексія

Над завданням спільно працювали:

Криворучко Ольга, Роговченко Вікторія, Ткаченко Катерина

Завдання 4. Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи:

 • Створення сайту навчального закладу;
 • Створення електронного каталогу наукових публікацій для вихователів та батьків;
 • Впровадити використання хмарних технологій у роботі з документами, комунікації колективу;
 • Створення онлайн спільноти у вільному доступі для ознайомлення з діяльності навчального закладу, проведеною роботою педагогічним колективом та розміщенням інформації про заклад;
 • Створення електронних баз даних працівників, дітей;

Рекомендації до модернізації ІТ-інфраструктури:

 • Персональний комп’ютер для вихователів в кожній віковій групі;
 • Придбати інтерактивну дошку в музичну залу;
 • Здійснити оснащення групових кімнат інтерактивним обладнанням;
 • Надати доступ до мережі кожному працівнику;

Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вихователів установи:

 • Навчити працівників працювати за комп'ютером з документацією;
 • Залучати вихователів використовувати ІКТ у роботі з дітьми, на початкових етапах ознайомлювати педагогів з різними можливостями використання ІКТ у педагогічній діяльності;
 • Сприяти залученню спеціалістів для ознайомлення працівників з роботою сучасних освітніх ресурсів, хмарними технологіями;
 • Навчити вихователів наповнювати сайт дошкільного навчального закладу цікавою, потрібною інформацією;
 • Проведення семінарів, тренінгів, круглих столів для удосконалення технічних умінь працівників у роботі з комп’ютерною технікою та використання ІКТ у роботі;
 • Проведення індивідуальних консультацій для подолання труднощів у використанні комп’ютерної техніки в роботі з документацією та у роботі з дітьми;
 • Здійснення систематичного підвищення ІТ-компетенції працівників за допомогою онлайн навчання, проходження безкоштовних онлайн курсів;
 • Надання у доступ наукових публікацій;
 • Сприяти активному саморозвитку та самонавчанню педагогічних працівників.

Ментальна карта123456 1650.png

Посилання на ментальну карту