Київський університет туризму, економіки і права

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Goncharenko.10.0.jpg

Опис

Стоврений у складі навчально-науково-виробничого комплексу «Туризм, готельне господарство, економіка і право» у 1995 році Міністерством освіти України за погодженням з Міністерством юстиції України, Державним комітетом України по туризму, Державною митною службою України та Генеральною прокуратурою України.

До складу комплексу також увійшли інші навчальні та наукові заклади, підприємства і установи: Київський технікум готельного господарства, Економіко-юридичне училище, Державна льотна академія України, Курси підвищення кваліфікації, Науковий центр розвитку туризму, Українська нотаріальна палата, Управління юстиції м. Києва, готельні комплекси «Дніпро», «Братислава-Десна», «Русь», Туристичний комплекс «Пролісок», Державна судноплавна компанія «Чорноморське морське пароплавство», Бориспільська митниця та ін.

Головними завданнями комплексу, викладеними у його статутних документах, є:

координація спільної діяльності навчально-виховних закладів, організацій, установ з реалізації Закону України «Про освіту»; впровадження системи ступеневої підготовки фахівців за наскрізними навчальними планами та програмами; ефективне використання науково-педагогічних кадрів, навчально-лабораторної та виробничої баз, спеціальної інфраструктури; організація підвищення кваліфікації викладачів навчальних закладів та працівників підприємств; спільне проведення науково-дослідних робіт, апробація та використання їх результатів; підготовка наукових кадрів; розробка навчально-методичного забезпечення тощо. Навчальний процес у комплексі забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький колектив, у складі якого 52 професори та 96 доцентів. Заняття проводяться на сучасній навчально-матеріальній базі.

За рекомендацією Уряду України, у 1998 року Київський інститут туризму, економіки і права було прийнято до складу Всесвітньої туристичної організації (ВТО). З лютого 2002 року Київський інститут туризму, економіки і права набув статусу університету.

Виникнення комплексу «Туризм, готельне господарство, економіка і право», набутий досвід у підготовці фахівців і встановлення широких зв'язків зі спорідненими навчальними закладами в Україні та за її межами мало своїм закономірним підсумком створення за його ініціативою і на його науково-практичній базі Асоціації навчальних закладів України туристичного й готельного профілю. У 2001 році до складу Асоціації, окрім українських навчальних закладів, були прийняті навчальні заклади з Республіки Болгарія, Російської Федерації, Республіки Білорусь.

Комплекс «Туризм, готельне господарство, економіка і право» уклав угоди про творчу співпрацю з Академією педагогічних наук України, Інститутом історії України, Інститутом філософії, Інститутом держави і права, Інститутом соціології, Інститутом міжнародних відносин, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Інститутом політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, Національною бібліотекою України імені В. Вернадського.

Комплекс має міжнародні договори про співпрацю із закладами освіти Бельгії, Німеччини, Польщі, Болгарії, Італії, Канади, Китаю, Франції, Чехії, Словаччини, Білорусі, Росії. На базі Комплексу 11 листопада 2001 року створено Академію туризму України, яка є добровільною всеукраїнською громадською організацією. Київський університет туризму, економіки і права (КУТЕП) — приватний університет міста Києва.

Вид ресурсу

Фото/2014

Автор(и)

Гордієнко Сергій(ректор)

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Київський університет туризму, економіки і права

Персоналії

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/2014

Систематичні рубрики

Освітні заклади/Вищі

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Гончаренко Марина Анатоліївна