Відмінності між версіями «Карасик»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Карасик, -ка, карасичок, -чка, '''''м. ''Ум. отъ '''карась. ''' Категорія:Ка)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Карасик, -ка, карасичок, -чка, '''''м. ''Ум. отъ '''карась. '''
 
'''Карасик, -ка, карасичок, -чка, '''''м. ''Ум. отъ '''карась. '''
 
[[Категорія:Ка]]
 
[[Категорія:Ка]]
 +
 +
'''Кара́сь''' (Carassius) — рід риб родини коропових (Cyprinidae). Спинний плавець довгий. Тіло високе з товстою спиною, помірно сти́снене з боків. Луска велика й гладенька на дотик. Забарвлення відрізняється залежно від місця проживання. Карась золотий може досягати довжини тіла понад 50 см і маси понад 3 кг, карась сріблястий — довжини 40 см і маси до 2 кг. Статевої зрілості карась досягає на 3–4-му році. Нерест відбувається навесні, ікру (до 300 тис.) риба відкладає на рослинність. У місцях з суворим кліматом карась впадає у зимову сплячку, при цьому витримує повне промерзання водойми до дна. Харчуються карасі рослинністю, дрібними безхребетними, зоопланктоном, зообентосом і детритом. Мешкають лише в болотистих і долішніх озерах та річках. У гірських озерах і взагалі в гірських місцевостях карась трапляється рідко. Карась — дуже живуча риба, тому дрібного карасика часто використовують для ловлі щуки як живця. Карасі — промислові риби та об'єкт ставкового господарства.
 +
 +
'''Характеристика:'''
 +
-Луска золотого карася завжди має жовтий відтінок, від мідно-червоного до бронзового або золотистого, срібний карась часто має сріблисто-сірий або зеленувато-сірий колір, хоча зустрічаються екземпляри і жовтого кольору;
 +
-У золотого карася 33 і більше лусок на бічній лінії. Луска срібного карася більша, на бічній лінії менше 31 лусок;
 +
-Збоку голова золотого карася завжди має округлий вигляд, тоді як у срібного карася вона часто буває загостреною;
 +
-Молодь золотого карася має темну пляму на тілі перед хвостовими плавниками. З віком це пляма зникає. У срібного карася такої плями не буває.
 +
 +
'''Види:'''
 +
-Карась китайський / Золота рибка Carassius auratus
 +
Одомашнений вид карася, в дикому стані існував в Китаї. Відомий об'єкт акваріумістики. Існує багато порід: телескоп, шубункін, комета, левоголовка та інші.
 +
-Карась звичайний / Карась золотий Carassius carassius
 +
Поширений від Середньої Європи до басейну річки Лени.
 +
-Карась сріблястий Carassius gibelio
 +
Раніше вважався дикою формою карася китайського, як підвид Carassius auratus gibelio. Спочатку жив у басейні Тихого океану, в річках Сибіру і в низах річок Аральського моря, проте розмножився у багатьох водоймах Європи та Сибіру. В Європі вважається видом-вселенцем.
 +
-Карась японський / Карась білий Carassius cuvieri
 +
Зовні золотий і срібний карасі схожі. У деяких водоймах спільно мешкають обидва види. При цьому відбувається поступове витіснення золотого карася срібним. Зрідка трапляються гібриди срібного та золотого карасів.

Поточна версія на 00:33, 31 жовтня 2020

Карасик, -ка, карасичок, -чка, м. Ум. отъ карась.

Кара́сь (Carassius) — рід риб родини коропових (Cyprinidae). Спинний плавець довгий. Тіло високе з товстою спиною, помірно сти́снене з боків. Луска велика й гладенька на дотик. Забарвлення відрізняється залежно від місця проживання. Карась золотий може досягати довжини тіла понад 50 см і маси понад 3 кг, карась сріблястий — довжини 40 см і маси до 2 кг. Статевої зрілості карась досягає на 3–4-му році. Нерест відбувається навесні, ікру (до 300 тис.) риба відкладає на рослинність. У місцях з суворим кліматом карась впадає у зимову сплячку, при цьому витримує повне промерзання водойми до дна. Харчуються карасі рослинністю, дрібними безхребетними, зоопланктоном, зообентосом і детритом. Мешкають лише в болотистих і долішніх озерах та річках. У гірських озерах і взагалі в гірських місцевостях карась трапляється рідко. Карась — дуже живуча риба, тому дрібного карасика часто використовують для ловлі щуки як живця. Карасі — промислові риби та об'єкт ставкового господарства.

Характеристика: -Луска золотого карася завжди має жовтий відтінок, від мідно-червоного до бронзового або золотистого, срібний карась часто має сріблисто-сірий або зеленувато-сірий колір, хоча зустрічаються екземпляри і жовтого кольору; -У золотого карася 33 і більше лусок на бічній лінії. Луска срібного карася більша, на бічній лінії менше 31 лусок; -Збоку голова золотого карася завжди має округлий вигляд, тоді як у срібного карася вона часто буває загостреною; -Молодь золотого карася має темну пляму на тілі перед хвостовими плавниками. З віком це пляма зникає. У срібного карася такої плями не буває.

Види: -Карась китайський / Золота рибка Carassius auratus Одомашнений вид карася, в дикому стані існував в Китаї. Відомий об'єкт акваріумістики. Існує багато порід: телескоп, шубункін, комета, левоголовка та інші. -Карась звичайний / Карась золотий Carassius carassius Поширений від Середньої Європи до басейну річки Лени. -Карась сріблястий Carassius gibelio Раніше вважався дикою формою карася китайського, як підвид Carassius auratus gibelio. Спочатку жив у басейні Тихого океану, в річках Сибіру і в низах річок Аральського моря, проте розмножився у багатьох водоймах Європи та Сибіру. В Європі вважається видом-вселенцем. -Карась японський / Карась білий Carassius cuvieri Зовні золотий і срібний карасі схожі. У деяких водоймах спільно мешкають обидва види. При цьому відбувається поступове витіснення золотого карася срібним. Зрідка трапляються гібриди срібного та золотого карасів.