Відмінності між версіями «Зустріч»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Див. також)
(Медіа)
Рядок 32: Рядок 32:
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
 +
 +
{{#ev:youtube|V6Onx_baOy4}}
 +
 +
{{#ev:youtube|DTUGC3Ft9TM}}
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==

Версія за 15:30, 30 листопада 2013

Словник Грінченка

Зустріч, -чі, ж. Встрѣча. Ой поїхав козаченько до свого двора, вийшла йому на зустріч сама менша свість. Чуб. V. 769.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

Зустріч, і, жін., кого, чого, з ким — чим і без додатка.

1. Зближення з ким-, чим-небудь, хто (що) рухається навпроти. Раптом Маковейчик як біг, так і вкляк на місці. За кілька метрів попереду з-за пагорба нагло виріс довготелесий румун.. Чужинець, видно, теж ніяк не сподівався на таку зустріч і зупинився з розгону, важко дихаючи (Олесь Гончар, III, 1959, 57); У темряві загуркотіли підводи. Зустріч з ними була небажаною, тому вся ватага принишкла в рівчаку, чекаючи, доки вони проїдуть (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 44).

2. Випадкове або наперед домовлене побачення з ким-небудь. У мене ж серце боліло, коли я дивився, як тане, як догоряє Франко. Я й досі під тяжким впливом тої зустрічі і не можу її забути (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 339); Глушак згадує зустріч з Худяковим, своє останнє побачення з другом (Олександр Довженко, I, 1958, 115); Що ближче надходив день зустрічі з Петром, то дивнішою ставала Марія (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 61); Ми не бачились другий рік, і зустріч наша була зворушлива і радісна (Сава Голованівський, Крапля.., 1945, 52); // Тимчасове спільне перебування де-небудь з метою обговорення яких-небудь питань, для бесіди, наради і т. ін. «Дружня зустріч представників сусідських держав» — назвав я фільм (Юрій Яновський, II, 1958, 112); // Спортивне змагання. На стадіоні має відбутися зустріч футбольних команд двох колгоспів (Олесь Донченко, Ю. Васюта, 1950, 91); // рідко. Знайомство. [Денис:] Казано мені не раз ще давно, що ото прикмета, що буде тобі неодмінно зустріч з якоюсь добрячою людиною (Марко Кропивницький, II, 1958, 443).

3. Підготовлений прийом, вітання кого-небудь на місці прибуття. Дім аргоського царя Агамемнонав Мікенах пишно заквітчаний знадвору.. [Клітемнестра (до Егіста):] Такої зустрічі ніхто з царів не мав ніколи (Леся Українка, II, 1951, 328); Офіцери зніяковіли, зворушені.. пишно-церемонійною зустріччю, до якої вони не звикли і якої зовсім не ждали (Олесь Гончар, III, 1959, 92); На майдані ж відбулася щаслива зустріч рідної армії, яка прийшла з портретами Леніна на гвардійських прапорах (Юрій Яновський, II, 1954, 180); перен. Відзначення виробничими та іншими досягненнями якої-небудь знаменної дати, визначної події тощо. Зустріч Нового року — святкування початку року, бенкет в ніч настання Нового року. В Красногорському лісництві готувалися до зустрічі Нового року (Олесь Донченко, Дочка, 1950, 3).


Словник синонімів

Зустріч- спіткання, р. стріча, перестріт; (умовлена) побачення; Р. знайомство; (Нового Року) святкування; (спортивна) змагання; мн. зустрічі, сходини.

Ілюстрації

Js.jpg Han.jpg 15386.jpg Zustrich.jpg

Медіа

Див. також

Сонник "Зустріч"
 Перша зустріч з хлопцем
25 Порад як встигнути все

Джерела та література

Зовнішні посилання