ЗДО № 312 (Голосіївський район)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Проходження виробничої (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практики в закладі дошкільної освіти №312

                                                                   Заклад дошкільної освіти №312

Адреса: вул. проспект Науки 42/1 к.2 Директор: Олійник Юлія Георгіївна

В закладі працюють дошкільні групи:
ясельна група - 1; молодша група - 1; середня - 1; старша – 1;
Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем з 7.00 до 19.00

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ Сучасний період розвитку суспільства характеризується значним впливом на нього інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти. На сучасному етапі в Україні відбувається становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії та практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання, які повинні бути адекватними сучасним технічним можливостям та сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу та значно підвищити його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом із кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності сучасного дошкільного навчального закладу.

Директор закладу дошкільної освіти №312 Олійник Юдия Горгіївна, докладає багато зусиль на впровадження ІКТ технологій в освітній процес ЗДО. Та під час реалізації освітньої політики з впровадження ІКТ, керівник закладу зіштовхнулась з труднощами впровадження задуманого, а саме:

• необізнаність із перспективним досвідом застосування ІКТ в роботі з дошкільниками; • недостатнє фінансове забезпечення ЗДО. • відсутність достатньої кількості технічних засобів.


Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) На сьогодні садок не повністю забезпечений технічними засобами для реалізації ІКТ в роботі педагогів. В закладі є: • 2 стаціонарних комп’ютера • 3 ноутбуки • 2 принтера • 1 проектор • мережа інтернет • програмне забезпечення Windows • 1 музичні центри Вихователі закладу можуть спійно використовувати всю цю техніку для своєї практичної діяльності (друкувати дидактичні та наочні матеріали, розробляти інтерактивні дидактичні ігри, показувати дітям мультфільми, тощо). Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти Інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ LearningApps. http://internet-servisi.blogspot.com/p/learning-apps.html основна інформація знаходиться по сильці.

LearningApps.org - онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки різноманітних завдань з різних предметних галузей для використанням і на заняттях , і для малечі, і для старших діток. . Педагоги змогли навчитися використовувати цей інтернет ресурс для розробки своїх занять з різних розділів програми.

Методичні рекомендації: . 1. Рекомендую створити для працівників закладу корпоративну пошту (наприклад, Гугл) . 2. Створити базу електронних ресурсів для працівників закладу, таких як різноманітні онлайн курси, веб-ресурси для роботи з дітьми, електронна бібліотека тощо. 3. Забезпечити заклад різними програмами для дітей та педагогів. 4. Забезпечити кожну групову кімнату копютером, якісним та швидкісним інтернетом. 5. Сприяти залученню ІТ спеціалістів до проведення семінарів-практикумів та тренінгів з працівниками закладу задля підвищення рівня їхньої ІК- компетентності.