Відмінності між версіями «Жовто»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 49: Рядок 49:
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==
 
https://vuha.info/
 
https://vuha.info/
 +
 +
https://coma.in.ua
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==

Поточна версія на 17:13, 4 грудня 2019

Жовто, нар. Желто. Сади роскішні, доріжки помеж деревом ніби жовто помальовані. Левиц. Г. 214. Голова морочиться, в очах мені жовто. Левиц. І. 73.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЖОВТО. Присл. до жовтий. Мідний кухлик, зроблений з гільзи снаряда, жовто виблискував у неї в руці (Перв., Материн.. хліб, 1960, 8); // у знач. присудк. сл. Надвір вийдеш - дощ та твань, та туман непроглядний; і в хаті не краще: сіро, аж жовто, наче димом накурено (Мирний, III, 1954, 198).

Ілюстрації

ЖОВТО.jpg ЖОВТО 2.jpg ЖОВТО 3.jpg

Медіа

Жовтий колір

Жовтий колір – це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію та щастя.

Він часто символізує свободу, позбавлення від різноманітних обмежень та проблем.

Жовтий гармонійно поєднується з оранжевим, червоним та зеленим. Його можна зустріти скрізь: на вивісках, афішах, плакатах, гербах міст і навіть прапорах. Не даремно наш прапор саме жовто-блакитний. Українці – це мудрий народ, який споконвіку вмів підбирати символи, які мають величезну силу та є справжнім захисниками для кожного.

Значення жовтого кольору

Жовтий стоїть поміж червоним і зеленим. Як відомо, червоний – теплий колір, а от зелений – холодний. Саме тому і жовтий буває різним. Наприклад у лимонному відтінку є холод, а от в кольорі яєчного жовтка, навпаки, тепло літнього сонечка.

Жовтий часто подобається вагітним жінкам або людям, які схильні до шизофренії. Взагалі, це колір пошуків і змін, колір людей, які хочуть відкрити в стосунках щось нове.

Також жовтий є найяскравішим з усієї палітри. Це – колір золота, застиглого сонця, як думали наші пращури. В Європі саме жовтий колір був ознакою того, що людина є представником благородної родини. А от в Азії, навпаки, жовтий асоціюють з смертю та трауром. Слов’яни іноді вважали цей колір символом зради, ревнощів.

Символічність кольору

Жовтий – це символ розуму, він допомагає сконцентруватися та віднайти правильне рішення навіть в найскладнішій ситуації. Саме тому психологи рекомендують фарбувати аудиторію та класи у відтінки жовтого. В такому приміщенні учні і студенти краще сприймають і запам’ятовують інформацію та складають іспити на високі бали. Він тісно пов'язаний з аналізом, спостереженнями, інформацією, пошуками істини.

З іншого боку, жовтий є кольором протиріч. Адже в ньому прихована філософія та омани, ризик і хвороби, радість та жадібність, надія і зради. Але, все ж таки, це колір сонця, а значить, колір надії.


Див. також

Жовтавий

Жовтий

Жовтизна

Джерела та література

https://vuha.info/

https://coma.in.ua

Зовнішні посилання